danporad
1.3.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Neplaťte na daních víc, než musíte. Poradíme vám jak na to

Sdílejte článek:

Mezinárodní obchodování vyžaduje kromě logistických znalostí také povědomí o legislativě týkající se placení daní z přidané hodnoty. Bez zkušených daňových poradců, kteří mají vědomosti a zkušenosti s platnými zákony, vyznají se v proměnných skutečnostech o povinných platbách, se žádná firma tuzemského či mezinárodního přesahu neobejde. Legální optimalizací daní společnosti i jednotliví živnostníci ušetří nemalé částky, jež dovedou smysluplně využít pro rozvoj a expanzi svého podnikání.

V mezinárodním obchodě můžete využít smlouvy o zamezení dvojího zdanění

Důležitou součástí plánování mezinárodního obchodu je využití smlouvy o zamezení dvojího zdanění v holdingu. Tyto smlouvy, pokud je uživatelé znají a dovedou jich patřičně využít, mohou být cenným zdrojem příjmů. Ačkoliv úředníci namítají, že stěhováním společností do takzvaných daňových rájů se firmy snaží okrást stát, není to pravda. Mezinárodní legislativa stanovila pravidla v rámci smlouvy o zamezení dvojího zdanění. Pouze daňoví poradci, jako je například společnost Moneus, a samotní zákonodárci vědí, které země mezi sebou mají tyto smlouvy mezi sebou uzavřené, v čem se naopak mezi různými zeměmi liší i jaké státy na tuto skutečnost zapomněly. V případě, že podnikáte v mezinárodním obchodě s konkrétními státy, nechte si poradit od odborníků, jak by se daly smlouvy o zamezení dvojího zdanění využít ve váš prospěch. Neplaťte na daních víc, než musíte.

Praktický příklad, jak se vyhnout dvojímu placení daní

Pokud si podnikatel z jedné země najde partnera z druhého státu, ale země mezi sebou nemají uzavřenou smlouvu o zamezení dvojího zdanění, pak živnostník či firma z prvního státu zde bude platit daň z příjmů a ve druhém státě ještě daň z převodu těchto příjmů. Pro firmu je tedy nejideálnější nalézt třetí stát, který má smlouvu o zamezení dvojího zdanění s první i druhou zemí. Firma tedy bude řízena z této – třetí – země. S využitím smluv o zamezení dvojího zdanění se zisky prvních dvou zemí převede přes stát třetí. Tak bude zdaněn pouze jednou. V případě, že si podnikající subjekt najde třetí zemi s velice výhodným daňovým režimem, sníží si platby daní a z transferu na minimum.

Daňoví poradci flexibilně reagují na změny v legislativě i smlouvách 

Protože v mezinárodním měřítku můžeme napočítat až tisíce takových smluv, některé státy se zapojují aktivně proti jejich využívání. Naopak velkou síť smluv mají například Kypr, Nizozemsko a Velká Británie, a proto je pro zahraniční firmy výhodné využití smluv o zamezení dvojího zdanění právě přes tyto země. S pomocí daňové poradenské společnosti Moneus lze najít optimální cestu pro vaše konkrétní podnikání ve smyslu partnerství se zeměmi, jež mají výhodné zmíněné smlouvy. Nechte si poradit v začátcích. Protože jsou smlouvy neustále měněny, mezinárodní legislativy rovněž, proces optimalizace účetnictví a daní je velice flexibilní. Tím, že se svěříte od začátku do rukou odborníků, kteří budou průběžně sledovat vývoj vaší firmy v souladu s mezinárodními úmluvami a jejich případnými změnami, může být vaše účetnictví přizpůsobováno.

Konkrétní proces spolupráce s daňovými poradci přes mezinárodní právo

Jak probíhá konkrétní spolupráce s Moneus? Nejprve si poradci projdou a zhodnotí vaše konkrétní aktivity na zahraničním trhu. Poté se pokusí nastavit strukturu vaší společnosti tak, abyste zbytečně na daních neplatili ani korunu navíc. Součástí spolupráce s daňovými poradci je kompletní vedení zahraniční daňové agendy: počítají se daně, připravují se daňová přiznání, jež se samozřejmě i včas a v pořádku podávají tuzemským i zahraničním finančním úřadům. Vám odpadá veškerá komunikace s úřady, pouze konzultujete konkrétní kroky s poradci, případně je korigujete na základě daných doporučení. Zájemcům o založení společnosti v zahraničí je poskytnuta veškerá pomoc včetně založení společnosti v zahraničí takzvaně na klíč. O nic se nestaráte, Moneus pracuje za vás. Na bedrech poradců zůstane i veškerá komunikace s celními, finančními a dalšími úřady v zahraničí.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 261,00 Kč
Vybráno 32.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 46 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.