danporad
1.3.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Neplaťte na daních víc, než musíte. Poradíme vám jak na to

Sdílejte článek:

Mezinárodní obchodování vyžaduje kromě logistických znalostí také povědomí o legislativě týkající se placení daní z přidané hodnoty. Bez zkušených daňových poradců, kteří mají vědomosti a zkušenosti s platnými zákony, vyznají se v proměnných skutečnostech o povinných platbách, se žádná firma tuzemského či mezinárodního přesahu neobejde. Legální optimalizací daní společnosti i jednotliví živnostníci ušetří nemalé částky, jež dovedou smysluplně využít pro rozvoj a expanzi svého podnikání.

V mezinárodním obchodě můžete využít smlouvy o zamezení dvojího zdanění

Důležitou součástí plánování mezinárodního obchodu je využití smlouvy o zamezení dvojího zdanění v holdingu. Tyto smlouvy, pokud je uživatelé znají a dovedou jich patřičně využít, mohou být cenným zdrojem příjmů. Ačkoliv úředníci namítají, že stěhováním společností do takzvaných daňových rájů se firmy snaží okrást stát, není to pravda. Mezinárodní legislativa stanovila pravidla v rámci smlouvy o zamezení dvojího zdanění. Pouze daňoví poradci, jako je například společnost Moneus, a samotní zákonodárci vědí, které země mezi sebou mají tyto smlouvy mezi sebou uzavřené, v čem se naopak mezi různými zeměmi liší i jaké státy na tuto skutečnost zapomněly. V případě, že podnikáte v mezinárodním obchodě s konkrétními státy, nechte si poradit od odborníků, jak by se daly smlouvy o zamezení dvojího zdanění využít ve váš prospěch. Neplaťte na daních víc, než musíte.

Praktický příklad, jak se vyhnout dvojímu placení daní

Pokud si podnikatel z jedné země najde partnera z druhého státu, ale země mezi sebou nemají uzavřenou smlouvu o zamezení dvojího zdanění, pak živnostník či firma z prvního státu zde bude platit daň z příjmů a ve druhém státě ještě daň z převodu těchto příjmů. Pro firmu je tedy nejideálnější nalézt třetí stát, který má smlouvu o zamezení dvojího zdanění s první i druhou zemí. Firma tedy bude řízena z této – třetí – země. S využitím smluv o zamezení dvojího zdanění se zisky prvních dvou zemí převede přes stát třetí. Tak bude zdaněn pouze jednou. V případě, že si podnikající subjekt najde třetí zemi s velice výhodným daňovým režimem, sníží si platby daní a z transferu na minimum.

Daňoví poradci flexibilně reagují na změny v legislativě i smlouvách 

Protože v mezinárodním měřítku můžeme napočítat až tisíce takových smluv, některé státy se zapojují aktivně proti jejich využívání. Naopak velkou síť smluv mají například Kypr, Nizozemsko a Velká Británie, a proto je pro zahraniční firmy výhodné využití smluv o zamezení dvojího zdanění právě přes tyto země. S pomocí daňové poradenské společnosti Moneus lze najít optimální cestu pro vaše konkrétní podnikání ve smyslu partnerství se zeměmi, jež mají výhodné zmíněné smlouvy. Nechte si poradit v začátcích. Protože jsou smlouvy neustále měněny, mezinárodní legislativy rovněž, proces optimalizace účetnictví a daní je velice flexibilní. Tím, že se svěříte od začátku do rukou odborníků, kteří budou průběžně sledovat vývoj vaší firmy v souladu s mezinárodními úmluvami a jejich případnými změnami, může být vaše účetnictví přizpůsobováno.

Konkrétní proces spolupráce s daňovými poradci přes mezinárodní právo

Jak probíhá konkrétní spolupráce s Moneus? Nejprve si poradci projdou a zhodnotí vaše konkrétní aktivity na zahraničním trhu. Poté se pokusí nastavit strukturu vaší společnosti tak, abyste zbytečně na daních neplatili ani korunu navíc. Součástí spolupráce s daňovými poradci je kompletní vedení zahraniční daňové agendy: počítají se daně, připravují se daňová přiznání, jež se samozřejmě i včas a v pořádku podávají tuzemským i zahraničním finančním úřadům. Vám odpadá veškerá komunikace s úřady, pouze konzultujete konkrétní kroky s poradci, případně je korigujete na základě daných doporučení. Zájemcům o založení společnosti v zahraničí je poskytnuta veškerá pomoc včetně založení společnosti v zahraničí takzvaně na klíč. O nic se nestaráte, Moneus pracuje za vás. Na bedrech poradců zůstane i veškerá komunikace s celními, finančními a dalšími úřady v zahraničí.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 87 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...