danporad
1.3.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Neplaťte na daních víc, než musíte. Poradíme vám jak na to

Sdílejte článek:

Mezinárodní obchodování vyžaduje kromě logistických znalostí také povědomí o legislativě týkající se placení daní z přidané hodnoty. Bez zkušených daňových poradců, kteří mají vědomosti a zkušenosti s platnými zákony, vyznají se v proměnných skutečnostech o povinných platbách, se žádná firma tuzemského či mezinárodního přesahu neobejde. Legální optimalizací daní společnosti i jednotliví živnostníci ušetří nemalé částky, jež dovedou smysluplně využít pro rozvoj a expanzi svého podnikání.

V mezinárodním obchodě můžete využít smlouvy o zamezení dvojího zdanění

Důležitou součástí plánování mezinárodního obchodu je využití smlouvy o zamezení dvojího zdanění v holdingu. Tyto smlouvy, pokud je uživatelé znají a dovedou jich patřičně využít, mohou být cenným zdrojem příjmů. Ačkoliv úředníci namítají, že stěhováním společností do takzvaných daňových rájů se firmy snaží okrást stát, není to pravda. Mezinárodní legislativa stanovila pravidla v rámci smlouvy o zamezení dvojího zdanění. Pouze daňoví poradci, jako je například společnost Moneus, a samotní zákonodárci vědí, které země mezi sebou mají tyto smlouvy mezi sebou uzavřené, v čem se naopak mezi různými zeměmi liší i jaké státy na tuto skutečnost zapomněly. V případě, že podnikáte v mezinárodním obchodě s konkrétními státy, nechte si poradit od odborníků, jak by se daly smlouvy o zamezení dvojího zdanění využít ve váš prospěch. Neplaťte na daních víc, než musíte.

Praktický příklad, jak se vyhnout dvojímu placení daní

Pokud si podnikatel z jedné země najde partnera z druhého státu, ale země mezi sebou nemají uzavřenou smlouvu o zamezení dvojího zdanění, pak živnostník či firma z prvního státu zde bude platit daň z příjmů a ve druhém státě ještě daň z převodu těchto příjmů. Pro firmu je tedy nejideálnější nalézt třetí stát, který má smlouvu o zamezení dvojího zdanění s první i druhou zemí. Firma tedy bude řízena z této – třetí – země. S využitím smluv o zamezení dvojího zdanění se zisky prvních dvou zemí převede přes stát třetí. Tak bude zdaněn pouze jednou. V případě, že si podnikající subjekt najde třetí zemi s velice výhodným daňovým režimem, sníží si platby daní a z transferu na minimum.

Daňoví poradci flexibilně reagují na změny v legislativě i smlouvách 

Protože v mezinárodním měřítku můžeme napočítat až tisíce takových smluv, některé státy se zapojují aktivně proti jejich využívání. Naopak velkou síť smluv mají například Kypr, Nizozemsko a Velká Británie, a proto je pro zahraniční firmy výhodné využití smluv o zamezení dvojího zdanění právě přes tyto země. S pomocí daňové poradenské společnosti Moneus lze najít optimální cestu pro vaše konkrétní podnikání ve smyslu partnerství se zeměmi, jež mají výhodné zmíněné smlouvy. Nechte si poradit v začátcích. Protože jsou smlouvy neustále měněny, mezinárodní legislativy rovněž, proces optimalizace účetnictví a daní je velice flexibilní. Tím, že se svěříte od začátku do rukou odborníků, kteří budou průběžně sledovat vývoj vaší firmy v souladu s mezinárodními úmluvami a jejich případnými změnami, může být vaše účetnictví přizpůsobováno.

Konkrétní proces spolupráce s daňovými poradci přes mezinárodní právo

Jak probíhá konkrétní spolupráce s Moneus? Nejprve si poradci projdou a zhodnotí vaše konkrétní aktivity na zahraničním trhu. Poté se pokusí nastavit strukturu vaší společnosti tak, abyste zbytečně na daních neplatili ani korunu navíc. Součástí spolupráce s daňovými poradci je kompletní vedení zahraniční daňové agendy: počítají se daně, připravují se daňová přiznání, jež se samozřejmě i včas a v pořádku podávají tuzemským i zahraničním finančním úřadům. Vám odpadá veškerá komunikace s úřady, pouze konzultujete konkrétní kroky s poradci, případně je korigujete na základě daných doporučení. Zájemcům o založení společnosti v zahraničí je poskytnuta veškerá pomoc včetně založení společnosti v zahraničí takzvaně na klíč. O nic se nestaráte, Moneus pracuje za vás. Na bedrech poradců zůstane i veškerá komunikace s celními, finančními a dalšími úřady v zahraničí.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč

Celkem za měsíc: 14 883,00 Kč
Vybráno 42.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 57 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.