PRIDE
15.8.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Nepíše se o nich: Gayové a lesby proti konfrontačnímu aktivismu PraguePride

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

EVA SVOBODOVÁ

Dění kolem Pride se posunulo od oslavy tolerance a soužití k agresivnímu politickému aktivismu. Je hodně LGBT lidí, kterým se tenhle směr nelíbí. Jejich názory ale nikdo nezveřejňuje.


Pride na svém počátku v roce 2011 měla za motto TOLERANCI, za úkol pozitivně motivovat ke vzájemnému pochopení a soužití z obou stran, vzdělávala a bavila, bylo to fajn. Mnozí si jistě karnevalovou party a program užijí i teď. Ale do oslavy sounáležitosti a dobrých vzájemných vztahů se vtírá čím dál silnější pachuť konfrontace a agresivního politického aktivismu. Na akci se nabalilo spousta víkendových revolucionářů s light verzí třídního boje proti “zlé, diskriminující, heteronormativní” společnosti. A pochybných levicových politiků a hnutí. Z lehkosti a radosti se stala truc-akce s “bojem” proti čemukoliv většinovému, jakoby většina byla nepřítelem.

Letos v čele průvodu nesli čtyři vlajky – vlajku LGBT komunity, romskou vlajku, českou vlajku a vlajku Evropské unie. V čele průvodu šli senátor Jiří Dienstbier, Matěj Stropnický, Dominik Feri, Zelení.

Extrém dneška – standard budoucna?

První Pride před šesti lety chtěla být festivalem TOLERANCE. Letošní Pride toleranci odmítá a požaduje RESPEKT.

Část české ultralevice letos na transparentech požadovala “queer komunismus”, mávala u toho Marxem a Engelsem a nezapomněla se samozřejmě maskovat. Jejich mediální mluvčí M. Feryna vyhlašuje válku společnosti:

“Budoucnost je radical queer. Radical queer znamená ZRUŠIT SEXUÁLNÍ A RODOVÉ NORMY, očistit stigmatizované menšiny (včetně např. pedofilní komunity…). Nepřizpůsobit se, měnit společnost. … Chyba není v nás, našich identitách a našich preferencích. Chyba je ve vás a vašich směšných a ponižujících tradicích, jimiž se tak rádi zaštiťujete. My nejsme ti, kdo by se měli přizpůsobit.“

Přátelské soužití nahrazuje konfrontace

Poselstvím akce už není ani tak“soužití v různosti”,jako“boj proti útlaku a homofobii”.V téhle sentenci je všechno: nálepkování, nadřazenost, netolerance, dehonestace lidí s jiným názorem, vylučování, agrese, neochota k diskusi, ochranářství lidí ať o to stojí nebo ne. Jiné názory jako by neměly právo zaznít. A pokud jsou kritické, zaplácne je nálepka ” homofobie”.

Tito aktivisté ale rozhodně nemluví za všechny členy LGBT komunity. Některým vadí nerespektování intimity, někomu fanatický aktivismus, někomu obscénnost a předvádění sexuálních praktik, které nepatří na veřejnost ani v homo, ani v hetero podobě. To vše cítí jako poškození pověsti a za akci v této podobě se stydí.

Další kritický hlas z LGBT komunity přichází od blogera Adama Mikuláška, ve článku „Jsem bisexuál a odmítám LGBT aktivizmus“. 

Hlasy kritiků médiích znějí většinou jen jako ukázka “podívejte, jak jsme vůči těm hloupým homofobním zpátečníkům tolerantní”. Hlasy kritiků z řad LGBT jsou ale nepříjemné, nepohodlné. A buď se neobjeví vůbec, nebo za ně autor schytává příval urážek. Přitom to, o co by mělo jít v první řadě, je právě DIALOG. Nikoli kladení požadavků, vynucování a omezování diskuse na jediný vhodný názor.

Za svou odvahu postavit se proti proudu si zaslouží ocenění a podporu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.