visegrad4
27.1.2021
Kategorie: Politika

Nepatříme tam (do Visegradu)

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Často se v úvahách a publikacích i velmi významných společenských teoretiků nebo publicistů operuje tím, že Česká republika jako součást visegradské skupiny zaujímá kritické postoje k evropskounijní politice. Tito publicisté si nevšimli, že to dávno není pravda, ČR se proměnila v nejkonformnější odnož Evropské unie, v hlásnou troubu nejortodoxnější evropskounijní politiky, žádná kritičnost k EU zde neexistuje. Zmizela kritičnost, bohužel na ministerstvu zahraničí ji vystřídala hanebnost. Zamini nemělo nikdy dobrou reputaci než fara pro vládnoucí partajníky a jejich kamarádšoft, kdo někdy potkal v cizině tento diplomatický kádr, bylo mu okamžitě jasné, oč jde, dobře subvencovaná nekonečná dovolená málo schopných bez sebemenší originálnější stopy. Při listování jejich informací na ministerském webu okamžitě udeří do očí pár podivných fakt, posty se tam cyklí jako papír ve sběrných surovinách, CV všech téměř přes kopírák, zhomogenizovaný evropskounijní odvar, stejná škola, stáž Leonardo, asistent někde někoho a dál to pokračuje vždycky dobrým postem, když zkušenost mimo ministerstvo, pak někde v dozorčí radě nebo v Bruselu, všichni téměř klon evropskounijního eugenicky vyšlechtěného robota. To že kariéra na tomto úřadě začíná téměř na škole, nikdy nikdo nevypadne do běžného pracovního procesu, kde by získal reálnou praxi, zakládá na vážné podezření, že se jedná o vazebně propojenou síť lidí nebo nepotismus. Jak je patrné z jejich webu, málokdo se zmůže v tom usilovném pracovním cyklu na víc než dva jazyky, vstupenkou na ministerstvo zahraničí by mělo být jazyků šest, není to postačující podmínka, ale nutná, aby tam narostla kvalita a rozbila nepotická struktura.

Maďarský ministr zahraničí před pár dny prohlásil, že Evropská unie by se měla nejdřív podívat na sebe než začne kritizovat Rusko, nazval počínání EU politiků falešným, mezi ně určitě zařadil i ministra Petříčka. Včera slovenský ministr zahraničí Korčok prohlásil, že Evropská unie a Slovensko nemohou do nekonečna sankcionovat Rusko, EU a Rusko se rozchází v náhledech na mnoho věcí, ale je třeba vést dialog. Ministr řekl, že doufá, že soudní proces s Navalným bude spravedlivý. Slovenský ministr apriori nepochybuje, jako Petříček, že spravedlivým nebude. Ten si pozval ruského velvyslance, aby mu podal vysvětlení o zatčení Navalného, dál chce vysvětlení „násilného“ potlačení protestů. Evropská unie by podle Petříčka měla použít tlak, který jí umožňuje její ekonomická síla, aby dosáhla Navalného propuštění. Český národ by měl udělat všechno, aby se zbavil tohoto člověka, který proti všem regulím tradiční evropské diplomacie, vydává používání vydírání za diplomatický prostředek. Pro malé národy, jako je český, je diplomacie velmi důležitá pro národní přežití a jistou významnost ve světě, ministr, který je evidentně radikálně nedostatečný v chápání politické reality a její dynamiky, může být pro národní perspektivu velmi nebezpečný. V důsledku Petříčkových protiruských aktivit se český stát, který se tradičně těšil v Rusku velkým sympatiím, začíná spojovat s protiruskou bigotností a nepřátelstvím. Paměť ruských vůdců není krátká a důsledky Petříčkovy diplomatické perverze můžeme pocítit v nejméně vhodných okamžicích.

U Petříčka a lidí kolem, došlo k jednomu extrémnímu posunu, který ohrožuje principy republiky, ministr není loajální českému státu, ale své poslání vidí v loajalitě Evropské unii, chápe se jako vyslanec její ideologie, cítí se konsulem Evropskounijní unie v Praze. Ministr Petříček nás vmanévroval do trapné skupiny baltských zemí, o kterých když se čte, tak je to jenom v souvislosti s protiruskými sankcemi nebo se zákony proti ruskému jazyku. Včera např. Litva zakázala na pět let vstup do země populárnímu zpěvákovi Filipu Kirkorovi, litevský ministr kultury to zdůvodňuje tím, že veřejně ospravedlňuje „okupaci“ Krymu, ministr připravuje delší seznam podobných lidí, kteří do Litvy nesmí. Západ potřebuje Navalného, aby destabilizoval Rusko, aby se nastolilo sociální napětí a zbortil slibný ekonomický vývoj. Ovšem něco takového není v zájmu České republiky.

  • meras.cz
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 980 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
politicon.cz
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.