OSVOBOZENIRUDAARMADA
9.5.2021
Kategorie: Historie

Neoddiskutovatelná pravda o květnu

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝKvětnové dny by měly zůstat připomínkou zvěrstva, kterým byla 2.světová válka. Tu způsobilo několik zásadních faktorů, z nichž nejsilnějším byla germánská rozpínavost a subjektivní Hitlerův pocit, že to jsou právě Němci, kdo je předurčen k ovládnutí Evropy, potažmo světa. Bohužel řada politiků si dějiny vykládá po svém a dochází ke zkreslování historie.

Dějiny dělají vítězové, říká se prý. Ve skutečnosti by právě dějiny měly být neměnnou konstantou, tedy pokud by nebyly zjištěny zásadní omyly či nebyl uskutečněn převratný nález měnící náš náhled na to, co se stalo. Pokud bychom náhodou objevili kdesi ve skále miliony let uloženou kosmickou loď, na jejíž palubě by byly nalezeny zárodky pozemského života, mohli bychom s despektem nazírat na teorii evoluce. Jenže dokud takový objev učiněn nebude, platí to, co se již dlouho učíme. Evoluční vývoj popírají pouze ti, kteří věří v sedmidenní proces spuštěný bohem či konspirátoři prosazující vznik života kdesi v kosmu a jeho přenesení k nám s případnou kontrolou ze shora. Využívat historii k vlastním politickým zájmům může kdokoliv, ovšem zcela ji měnit bez důkazů je opovrženíhodné.

Za dob socialismu u nás samozřejmě docházelo k nadměrnému oslavování sovětských vítězů války a moc se nepřipomínaly americké zásluhy. Je třeba si říct, že přestože Sověti osvobodili většinu našeho území, po květnu 1945 se postupně stáhnuli z našeho území a nechali naši tehdejší politickou reprezentaci pracovat na obnově Československa. Že se to zvrhnulo a přišel únor 1948, to už byl náš vnitropolitický problém, byť jistě ovlivněný příslušností k slovanskému národu, vlivu Sovětů a nenávistí k západnímu sousedovi. Oprávněně, protože to byli právě Němci, kdo způsobil devastaci Evropy. Bohužel jsme tu měli Gottwalda a jeho fanatické přívržence. Takže místo návratu k prvorepublikovému rozkvětu jsme skončili v marastu socialismu. Přitom jsme v letech 1945-1948 měli na výběr.

Rok 1989 otevřel nové možnosti a vcelku logicky se začaly připomínat i americké zásluhy. Byli to Američané, kdo u nás vybombardovali některá místa, ale byla válka a oni po Evropě tak trochu bloudili. Nicméně vyloděním ve Francii a postupem přes oslabenou Západní Evropu přispěli k porážce fašismu. Jestliže vstup na pevninu v Normandii byl skutečně krvavý, pak boje u Stalingradu, o Leningrad a samotnou Moskvu znamenaly ten pravý reálný zvrat války. Pokud by Američané neotevřeli západní frontu, možná by Rudá armáda došla až na břehy Pacifiku sama, třeba by však jen vytlačila Němce ze svého území, vytvořila by jakýsi nárazník před hranicemi a vrátila se domu. Co by se stalo pak, to už se teď nedozvíme. Takže se musí respektovat to, že byla určena demarkační čára rozdělující od sebe americké a sovětské ozbrojené složky a později určující míru vlivu na našem kontinentu.

Nenávist k Rusům je u nás stupňována, zatímco k Němcům se mnoho našich občanů obrací s obdivem. Jde o zásadní nepochopení naší historie. Jsme Západní Slované, byť už značně s krví naředěnou právě Germány. Slované jsou národem žijícím ne největším území na světě. To díky Rusům. Právě ti nás osvobodili a bylo na nás, jak s tím naložíme. Chvilku to vypadalo nadějně, poté jsme jim, respektive naše elity, lezli do řitního otvoru, abychom po roce 1989 úplně otočili. Je naším problémem, že neumíme najít rovnováhu a vyhýbat se extrémům. Havel si sednul na zadek z toho, že si Američané po letech vzpomněli na existenci naší krásné země a jeho samotného pozvedli mezi vlastní božstvo. Nepochopil, že to byla pouze lest, jak se dostat blíže k Rusku. Udělal ze sebe směšného panáka a nás posunul do další krajní polohy. Jeho následovníci v prezidentském úřadu pochopili nesmyslnost jeho počínání, nicméně obdivovatelé Havla využili 41 let represe ze strany komunistů a prohlubovali nenávist k Rusku. Kocáb si na odchodu Sovětské armády udělal lepší jméno než působením v kultuře, kníže začal prosazovat své germánské kamarády, postupně se začaly otáčet dějiny a výsledkem jsou proslovy takových politických tupců, jakými jsou Drahoš, Babiš či Vystrčil. A samozřejmě hvězd typu Adamové-Pekarové či Fialy. Nynější školáci už ani neví, že to byli především Rusové, kdo tu ukončili 2.světovou válku. A aféra kolem sochy maršála Koněva ukazuje, že nejen školáci.

Vrbětice spuštěné těsně před květnovým připomenutím konce utrpení našeho národa jsou symbolem toho, kam až může dojít nenávistná protiruská propaganda a snaha být papežštější než papež. Kdyby v USA zůstal prezidentem Trump, nic podobného by naše BIS ,,nezjistila“. Jenže k moci se podvody dostala stejná klika, před kterou se klaněl po zádech lacině plácaný Havel a podporující ji při napadení Srbska. Americká agresivita je po čtyřech rocích zpět a s ní se vyrojila opět řada liberálů nenávidějících Rusko. Babiš se snížil na další své dno a na summitu lídrů států EU žadonil o to, aby i ostatní vyhnali aspoň nějaké ruské diplomaty. Je otázkou, kdo a kam Babiše tlačí. Změna jeho chování za poslední dva roky je do očí bijící. Donedávna jen kradl a likvidoval konkurenci, teď už naší zemi evidentně škodí naprosto všude. Ohnul hřbet a stal se vazalem. On už být předsedou vlády být nemůže, bohužel však nemá žádného solidního nástupce.

Kandidáti na post předsedy vlády jsou stejně tragičtí, jako je on sám. Potřebujeme hrdého Čecha s rozhledem, znalostmi a diplomatickými schopnostmi. Takového, který by zemi vyvedl z eurounijního područí, schopného komunikovat se všemi stranami a dost silného a to, aby vymetl ten svinčík, který se schází v obou sněmovnách. Což je v parlamentní demokracii nesplnitelný úkol. Takže musí to být silná osobnost mající respekt všech. A taková tu není. Vážení, upřímně řečeno, jsme dost v …… háji. Některé komentáře ke květnovým událostem jsou toho svědectvím. Bohužel, lže se už o všem a historie není výjimkou.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 911 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
261 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)