ucitel
22.10.2021
Kategorie: Společnost

Neočkovaní učitelé (ne)jsou lidi?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonKončící vláda vytáhla další z arsenálu diskriminačních opatření. Podle dohody ministra zdravotnictví a ministra školství budou neočkovaní učitelé moci učit je v respirátorech. A budoucí ministr Válek k tomu mlčí – souhlasí.

Začnu od konce – na ČT24 byla opět celá hodina večerního vysílání věnována covidu. Náměstkyně ministra zdravotnictví se dušovala, že už žádné lockdowny na ministerstvu neplánují. Ředitel pražské FN se zase bál říci něco proti vládním opatřením a pouze tvrdil, že se musíme s covidem naučit žít. Postavil proti sobě postup Spojeného království (UK) a Austrálie – UK ukončilo v červenci veškeré restrikce a údajně se tváří, že covid neexistuje, zatímco Austrálie se snažila vytěsnit covid úplně pomocí tři čtvrtě roční uzávěry a stejně covid nevytěsnila. Pak moudře naznačil, že je třeba nějaká „střední cesta“. Právě poté ale kráčíme a ta k žádné normalitě prostě nevede. Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek pak na jasnou otázku, zda souhlasí s tím, co bylo nyní pro neočkované učitele nalinkováno, neodpověděl a mlžil, že „nemá data“. To je jen jasný důkaz toho, že nová vláda nás bude buzerovat úplně stejně jako ta odcházející.

Diskriminace neočkovaných tak pokračuje nejen tím, že jsou jim kráceny lhůty platnosti testů, ale poslední nařízení Plagy a Vojtěcha, že neočkovaní učitelé mají učit v respirátorech, je kromě jasné diskriminace i naprosto směšné. Je to jasný signál dětem, které mají v respirátorech vyučovat, že nemají stejná práva jako „lepší lidi“- tedy očkovaní. Toto „opatření“ je navíc i důsledkem slibu Andreje Babiše před volbami, že v Česku nebude povinná vakcinace. Zatímco Joe Biden v USA prostě všem federálním zaměstnancům nařídil povinnou vakcinaci a rozpoutal tím souboj o to, zda může vůbec takové nařízení vydat, u nás se jde na to „rafinovaně“ a neočkovaní učitelé jsou tlačeni k vakcinaci pomocí nošení respirátorů. Taková do nebe volající diskriminace neočkovaných je snad horší než nařízení povinnosti se očkovat. Je to přesně v duchu – žáci se ti budou smát, a tak se raději nechej očkovat.

Vrátím se ale právě k názoru pana ředitele pražské FN o tom, že se „musíme naučit s covidem žít“. Naprosto správná teze, ale to by nesměl pan ředitel tvrdit, že UK je jeden „extrém“. To není pravda – právě tam, a ještě v Dánsku, Norsku a Švédsku, už vzali covid na vědomí jako něco, co neohrožuje společenskou stabilitu a je de facto věcí každého jednotlivce, jestli si své zdraví bude chránit vakcinací nebo ne. Lidé tam podobně jako u nás mohou onemocnět a onemocní, ale už se z toho nedělá „věda“ o třetí, čtvrté či páté vlně. Obrázek níže ukazuje aktuální počet zemřelých za 19.10.2021 s covidem u výše jmenovaných států. Počty zemřelých ve Skandinávii odpovídají počtu zemřelých u nás, počty zemřelých v UK jsou dokonce vyšší, než by odpovídalo přepočtu na počet obyvatel. O žádném dalším boji s covidem se už ale v UK neuvažuje, stejně tak ve Skandinávii. A přesně tak by měla ideálně vypadat i naše reakce. Bohužel, i nová vláda bude s covidem „bojovat“ a rozdělovat populaci na správné (očkované) a špatné (neočkované). Válek už plánuje masivní očkování třetí dávkou, tj. tento profesor je také plně oddán myšlence boje s covidem ať to stojí co to stojí.

Ředitel jistého Biologického centra v Českých Budějovicích zase horoval pro to, aby se u nás podobně jako v Rakousku či Německu buzerovali hosté restaurací a kontrolovala se jejich „bezinfekčnost“. Pochvaloval si, jak to tam „výborně funguje“ – mohu potvrdit – nedostali jsme v restauraci nic, protože jsme nechali „potvrzení“ v autě. Jaksi neřekl, že počty zemřelých tam jsou a byli podobné jako u nás – viz obrázek níže. Oba obrázkky jsou vytvořeny pomocí webu ourworldin data.

To vše jasně hovoří ve prospěch toho, že Evropa musí vzít covid na vědomí a přestat buzerovat své občany. Ničemu tím nepomůže, a ještě navíc se důrazem na boj s covidem zanedbávají „běžné“ smrtelné nemoci a jejich diagnostika. Bohužel, stále se propagují názory lidí, kteří buď osobně selhali jako Roman Prymula, nebo tlačí společnost do testovací mánie a z toho plynoucí společenské nejistoty. A volby v tom vůbec nepomohly, protože právě návrat do normality nebyl středem kampaně- tím byla likvidace Babiše a hnutí ANO.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 882 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)