uchostour
22.1.2020
Kategorie: Ekonomika

Není vata, nejsou vložky, co si dáme mezi nožky?

Loading...
Sdílejte článek:

PETR KUBÁČ

My jsme holky z dědiny. Nám postačí noviny….
 
Honící psi se vyznačují tzv “převislým uchem“. Někteří tvrdí, že je to úmysl, aby v jim lese do zvukovodu nepršelo. Jiní říkají, že visící ucho vytváří při stopování “závětří” kolem čenichu a zlepšuje schopnosti psa. Další jsou skeptičtí a prohlašují, že geny pro stopování a geny pro tvar ucha jsou na chromozómech tak blízko sebe, že se je šlechtěním nepodařilo oddělit a tak mají honící psi převislé ucho. Docela bych tomu věřil. Rusové šlechtili kožešinovou zvěř, aby se nebála v klecovém chovu. Zjistili, že čím má liška lesklejší, delší, hustší a zrzavější srst, tím více se bojí lidí a naopak, čím méně se bojí lidí, tím více připomíná šedivo-zeleno-hnědého venkovského podvraťáka – každý chlup jiným směrem. Tak blízko jsou geny pro vzhled genům pro chování ( a to i u lidí ! )

 
Ergo my máme švýcarské honiče, kteří délku ucha přivedli do extrému. V poměru k velikosti těla se i notoricky ušatí psi jako Bloodhoundi a Basseti mohou jít schovat. ERGO v takovém uchu se docela drží nečistoty a zánět, a proto každá chovatelská domácnost připomíná ambulanci ORL – alias krční nosní ušní. Taktéž u nás – lampa čelovka, čistíci ušní kapky s polyethylém-glykolem, desinfekční kapky s isopropyl-alkoholem a dusičnanem stříbrným, dlouhé vatičky, krátké vatičky, vlhčené vatičky, suché vatičky.
 
ERGO nám právě dochází “ucho-šťoury prosté” – neboli vatičky na tyčince, které máte doma beztak taky. Takže na každém shopping-listu – alias rozpisu, co mám nakoupit, mi paní Kubáčová píše : “UCHO-ŠŤOURY !!!!!!“. Výsledek ? Ptal jsem se v Kauflandu : “Nejsou a asi už nebudou“. Status trochu lepšího obchodu má Lidl, kde se mi prodavačka obřadně omlouvala : “Víte ony ty vatičky jsou zakázané, kvůli globálnímu oteplování. Na podniku se snaží dovézt vatičky na dřevěné špejli. Zatím nejsou, ale zkuste se zeptat u konkurence v Drogerii DM“. U konkurence v Drogerii DM : “Měli jsme, ale jen se po nich zaprášilo….
Prostě dejá-vu jako hrom – viz básnička v nadpisu – z dob jakešovského socialismu. Ba dokonce jsem paní Kubáčové vykládal, jak se stály fronty na kde-co, a nic, co člověk zrovna potřeboval – právě nebylo. Dokonce jsem přidal historku, jak jsem se rozbrečel v prodejně “národního podniku Tesla“, když mi, po ročním čekání, “až přije zboží“, odmítli prodat tranzistor KC-508.
 
Pustíte si ČT24, kde se posměšně vyjadřují – jakože socialismus ve Venezuele je v posledním tažení, protože ( taky ) nemají menstruační vložky ani hajzlpapír. Pak chodíte dva týdny mezi obchody v marné snaze sehnat “ucho-šťoury“. Pak vám prodavačka z drogerie poradí, abyste si hajzlpapír, který Evropská Unie ( zatím ) nezakázala, stočili do ruličky a tím vyčistili uši psovi i sobě – místo uchošťour, které už nejsou ( a kdoví kdy nakonec budou…)
 
Poznámka při druhém čtení : Holanďani mají v budování (euro-)socialismu pár dní zpoždění za Němci. Holandský hypermarket Albert měl “doprodej v akci“, takže jsem před necelými 12 hodinami ( konečně !!! ) skoupil – celý zbytek vatiček, co měli v regálu, dohromady přes 3000 kusů a uložil jsem je do skříně hned vedle peroxidu vodíkuolověné pájkyžárovek a zánovního 1600W vysavače : “ZÁVĚRY XXV. ( klimatického ) SJEZDU SPLNÍME !!” ( I kdyby nám z obou uší tekl smradlavý humus…)
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 521 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,57 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.