ovcacek-prklub-ipm-cover
16.9.2021
Kategorie: Společnost

Není to málo, pane tiskový mluvčí?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

lubomir-stejskal46696083_0Čekal jsem, čekal, ale marně. Do středečního (15/9) večera (do 22:30 SELČ), jestli Jiří Ovčáček přece jenom nevyslyší hlas lidu, přestane držet bobříka velkého mlčení a prozradí nám sladké tajemství.

Proč byl prezident hospitalizován? Je vážně nemocen, nebo jde o sérii kontrolních vyšetření, více méně preventivního rázu? (Byť i preventivní kontrola může vyústit v závažný nález, jak mnozí víme z vlastní zkušenosti.)

Někdo může namítnout: Je to vůbec důležité? Není to nakonec jedno? Když s tím dělají takové tajnosti, bude naší logickou reakcí lhostejnost, nezájem o prezidenta. Zavinili si to sami.

To je v principu špatně. V demokratické společnosti svobodných občanů, přesněji v demokratické republice je přirozené a správné, ba žádoucí, aby se lidé zajímali, aktivně zajímali o věci veřejné. Apatie je cestou do pekel.

Zatajovaní ze strany těch, kdo mají povinnost veřejnost informovat je počínání směřující proti principu, na němž je založena otevřená demokratická společnost. V případě Jiřího Ovčáčka jde o závažné selhání vysokého státního úředníka, důkaz absence profesionality, kterou v minulosti prezident Zeman tak rád předhazoval jiným institucím spravujícím český stát. V tomto případě by si měl udělat pořádek ve svém úřadě, zamést před vlastním prahem.

Ovčáčkova arogantní ignorance je také znevážením prosté lidské slušnosti. Uvědomil jsem si to, když jsem se seznamoval s reakcemi českých politiků na zaryté mlčení hradního mluvčího. Zaujala mě slova Roberta Šlachty:

  • „Občané by měli být informováni o zdravotním stavu prezidenta. Uvítal bych lepší komunikaci tiskového odboru Hradu, jde o nejvyššího ústavního činitele,“ připomněl Robert Šlachta, šéf politického hnutí Přísaha. „Přeju panu prezidentovi samozřejmě brzké uzdravení,“ dodal. (Lidovky.cz/15. 9. 2021)

A on Šlachta ví, že je prezident nemocen? Akutně nemocen? Jak na to přišel, když Hrad zarytě mlčí? A co když akutně nemocen není, ale absolvuje sérii preventivních vyšetření? Potom je přání „brzkého uzdravení“ tak trochu (pardon) mimo mísu”.

Není to ovšem Šlachtova chyba, on se zachoval lidsky správně. Na rozdíl od tiskového mluvčího českého prezidenta. Málo platné, ryba smrdí od hlavy.

Upřímně: že Jiří Ovčáček působí dojmem, jako by žil v nějakém paralelním světě (a tím nemyslím jeho oddanost katolické víře a citování Bible v nesprávný čas, i já jsem věřící křesťan, byť církevně neorganizovaný) se v plné nahotě ukázalo, když po dvou dnech spekulací a kritice jeho neinformování vložil 15. září ve 14:46 SELČ na svůj Twitter tento příspěvek á la „jako by se nechumelilo“:

  • Vedoucí KPR Vratislav Mynář vyřídil všem přítomným (na charitativní akci v Lánech – LS) srdečný pozdrav od prezidenta republiky Miloše Zemana.

Jára Cimrman by nemohl neříci: Není to málo, pane tiskový mluvčí?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 948 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 2,58 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)