3054035-slide-s-6-strategies-to-transform-a-job-you-hate-into-one-you-love-skillset
27.6.2016
Kategorie: Společnost

Není nenávist jako nenávist

Sdílejte článek:

KAROLINA STONJEKOVÁ 27|06|2016

V souvislosti s migrační vlnou do Evropy se začalo hodně hovořit o šíření nenávisti, xenofobii a nacionalismu. Díky tomu začaly vznikat různé “hejtfrí” organizace, které měly veřejnost za její vlastní peníze přesvědčit o tom, že taková nenávist je moc špatná věc a v civilizované společnosti nemá co dělat.

 
 .
Jenže zřejmě není nenávist, jako nenávist. Očividně existují nejméně dva druhy nenávisti, z nichž jedna je zavrženíhodná a je třeba proti ní bojovat, zatímco druhá je správná a oprávněná. Poněkud selektivní pojetí, pravda! Ale jak jinak si vysvětlit, že ti, kteří ještě před nedávnem osočovali z nenávisti jiné, nyní dávají průchod nenávisti vlastní, nasměrované vůči Británii….?
.
Možná se to dalo tak trochu čekat. Referenda a v poslední době i svobodné demokratické volby, se netěší zrovna dvakrát velké oblibě špiček Evropské unie, ani intelektuálů a novinářů, kteří jim tuto eurochiméru pomáhají budovat. Dnes se na to hodně zapomíná, ale ostatně i sama myšlenka poválečné evropské integrace se zrodila na názoru, že lidem by už nikdy neměla být dána příležitost, aby si mohli znovu demokraticky zvolit nějakého druhého Hitlera nebo Mussoliniho. Stála na myšlence, že jedině osvícené elity vědí, co je pro (tupé) masy dobré, a že je jejich svatým posláním ochránit tyto masy před nimi samotnými, a to i proti jejich vůli. Vznosně se tomu říká elitářská demokracie. Ale je to trochu protimluv, protože se skutečnou demokracií nic společného nemá.
.
Už od doby kdy referendum ve Francii a Nizozemí pohřbilo takzvanou Evropskou ústavu a od doby prvního referenda o Lisabonské smlouvě v Irsku, se tento nástroj stal strašákem par excellence. Proto jsme také od našich i evropských kovaných „demokratů“ slyšeli názor, že David Cameron byl blázen, když se rozhodl dát Britům do ruky klacek v podobě dalšího všelidového hlasování. To ve čtvrtek skončilo výpraskem. A zajímavé na tom je, že naše „demokraty“ a intelektuály, kteří ještě před časem proti nenávisti vystupovali, to najednou nutí odkládat ušlechtilou masku a ukázat, že i oni jsou vlastně nenávisti plní – jen ne k imigrantům (což je ta špatná nenávist), ale k Britům (což je aktuálně nenávist správná). To, co se po Brexitu strhlo v politických a intelektuálních kruzích, není nic jiného, než proměna hatefree na hateful v přímém přenosu a ještě s nepochopitelně hloupou okázalostí.
.
Jsme svědky prohlášení, že s Brity je třeba nyní jednat tvrdě, a odchod jim pořádně osladit. Asi nejdále ve svých výlevech primitivní žlučovitosti zašel komentátor Hospodářských novin, Teodor Marjanovič. Ten ve svém aktuálním komentáři dokonce navrhuje, aby se Britům uštědřil pohlavek a aby se nechali ve své „svobodičce“ vykoupat. Jiní komentátoři (třeba hoši z Respektu) se zase kloní k tomu, aby EU využila situace k rozbití Velké Británie. Prostě: šlápli jste nám na naše evropské kuří oko, tak my se teď na revanš nebudeme bát šlápnout vám na to vaše skotské či irské. Oko za oko, zub za zub. A jak to souvisí s těmi vzletnými evropskými hodnotami a s proklamovaným nešířením nenávisti? Vůbec nijak, ale účel světí prostředky.
.
Ti samí lidé, kteří nám ještě nedávno říkali, že je špatné obracet negativní emoce vůči těm, kdo si z Asie a Afriky po milionech přicházejí pro náš životní standard zdarma, nyní sami vyvolávají negativní emoce proti zemi, s níž máme dlouholeté dobré vztahy a důležité ekonomické a politické vazby. Ti, kteří prohlašovali, že je špatné někoho odsuzovat kvůli odlišnému vyznání, nyní chtějí druhé pranýřovat za jejich (odlišnou) svobodnou volbu…
.
Štěstí, že už nežije mnoho českých letců, kteří odešli bojovat za svobodu, kterou tito intelektuálové tak demonstrativně pohrdají, do země, které chtějí současné mediální elity uštědřovat pár facek….
.
 
.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 52 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.