116716874_10224042398148894_5733332956933352469_nczexit
23.8.2021
Kategorie: Politika

Není nejvyšší čas? Maďaři už začali sondovat půdu …

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilPřed zhruba týdnem zahájil maďarský (neoficiálně-vládní) deník Magyar Nemzet nezvykle odvážnou debatu. Na veřejnost nadhodil téma natolik provokativní,  že se o tom žádné z našich médií netrouflo ani zmínit. Naopak. Všechna dodnes úporně, sborově mlčí, hledí jinam a doufají, že si toho nikdo nevšimne. Protože v neděli 15. srpna začali Maďaři otevřeně a veřejně mluvit o odchodu z EU.

dokumentu se, mimo jiné, píše: “Nastal čas, abychom nyní, v létě 2021, vážně zvážili možnost našeho vystoupení ze svazku států, které vykazují imperiální symptomy a chovají se k zemím východní a střední Evropy neuvěřitelně arogantně.” Anebo: “Naše cesty se rozešly, protože Západ se nyní vědomě ( … ) odpoutává od křesťanské morálky a hodnot. Místo toho usiluje o vybudování kosmopolitní světové společnosti bez tváře, založené na bezuzdném sebeuspokojování a sebedestrukci jednotlivce. V celém článku asi nenajdeme nic, s čím by normální občan nemohl souhlasit. Proto také to úporné ticho, valící se na nás ze všech našich serverů i televize.

A  současná Evropská únie dále přitvrzuje. Předevčírem, v sobotu, si jen tak, přátelsky, zavolali americký prezident Joseph Biden se španělským premiérem Pedro Sanchezem. O Afgháncích. Výsledkem bylo, že Američané budou navážet evakuované „afghánské tlumočníky” na své základny ve Španělsku. Prozatím na dvě z nich – na Moron de la Frontera poblíž Sevilly a Rota poblíž Cádizu. Ke dnešku už je jich tam okolo 800 a další se sypou z každého letadla US Air Force, které na základnách přistává. A co s nimi bude dál?

Velice zlověstně zní věta, kterou končí každá zahraniční zpráva o této záležitosti: „Základny slouží k ubytování afghánských uprchlíků, kteří pracovali pro Evropskou unii a jejich rodin, až do jejich přesunu do dalších zemí EU.” Rozdělení těchto nových „obohacovatelů” Evropy by mělo proběhnout sofort. Organizovaně a rovnoměrně. Tak, jak to plánuje předseda Evropského parlamentu David Sassoli: “Domnívám se, že Evropská komise by mohla být pověřena rovnoměrným přerozdělením mezi všechny evropské země,” řekl Sassoli. “Myslím, že Komise může tento úkol splnit dobře a s chladnou hlavou… Myslím, že to lze také udělat rychle.”

Zkrátka, co se v roce 2015 nepodařilo protlačit „syrskými” dveřmi, to vám letos, v roce 2021, narveme „afghánským” oknem. Islamizace bude! Ostatně už i šéfka EU, Ursula von der Leyenová, sundala jak masku, tak rukavičky a začala tlačit projekt eurochalífátu silou, hlava nehlava. Při návštěvě španělského přijímacího střediska pro (bývalé) afghánské zaměstnance EU prohlásila: “Vyzývám všechny státy, které se účastnily misí v Afghánistánu, Evropany i ostatní, aby poskytly dostatečné kvóty pro přijetí (…), abychom společně mohli pomoci těm, kteří potřebují ochranu.” Předseda Evropské rady, Charles Michel, při té příležitosti vyzval k “pravidelné a spořádané migraci”.

Pokud by se snad někdo domníval, že to tohle musí narazit, že taková politika vzbudí na západ od našich hranic zuřivý odpor domorodého obyvatelstva, šeredně by se zmýlil. Podle aktuálního průzkumu, který provedl institut pro výzkum veřejného mínění YouGov, se 63 procent Němců vyslovilo pro pomoc spolkové vlády tak zvaným „pronásledovaným lidem.”

Nedosti na tom. Včera, v neděli, proběhly v Německu a ve Francii tisícové demonstrace za přijetí uprchlíků z Afghánistánu. V Berlíně, pochodovaly tisíce lidí před úřadem kancléřky s hesly typu: “Afghánistán: převezměte odpovědnost – převezměte ji hned.” Další masové akce se konaly  také v Hamburku, Kielu, Siegenu a Trevíru. Kdo byli ti demonstranti, leze z novinářů jak z chlupaté deky. Ale sluníčkářské chození kolem horké kaše propíchla neziskovka Seebrücke. Citovala Sayeda Mahdiho Hossainiho z Afghánského komunikačního a kulturního centra: “Afghánská sdružení již několik měsíců požadují, aby byli z Afghánistánu evakuováni zranitelní lidé.”  Jak je vidět, tak času na demonstrování a peněz na svoz kraválistů mají ta „afghánská sdružení” a promigrační neziskovky zjevný dostatek.

Není divu, že maďarská ministryně spravedlnosti Judit Vargová už koncem letošního června prohlásila o takovéto EU, že “už není útočištěm, ale intelektuální márnicí”. A tak se obloukem dostáváme zpět k Maďarům a jejich odboji. Většina zahraničních diplomatů (ti naši si netroufají maďarské porušení tabu veřejně hodnotit) se shoduje v názoru, že Orbán to zatím nemyslí vážně. Že tvrdý „hungarexit” zatím neplánuje. Ale že si veřejným vyvrácením modly Evropy, sjednocené „nafurt”, jen vytváří lepší vyjednávací pozici. Aby mohl bouchnout do stolu a zařvat: „My tu taky nemusíme bejt!”. Až bude odmítat další, Bruselem vnucovaný nesmysl.

Není nejvyšší čas se přidat? I o tom budou říjnové volby…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 345 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (51 votes, average: 4,98 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)