hospodavirus
23.10.2020
Kategorie: Ekonomika

Není nad data a čísla

Sdílejte článek:

LU LINA

Konečně máme trochu jasno v tom, proč vláda kvůli tomu aby zastavila šíření pandemie pokaždé nejdřív ze všeho zavře hospody. Protože nejvíc lidí se nakazí v práci.

Zajímavé. Nejvíc lidí – 39% – se podle doposud důsledně tutlaných vládních dat, zveřejněných díky omylu jakéhosi hygienického inkousta, virem nakazí v práci. Druhé virově nejnebezpečnější místo je podle těchto „dat a čísel,“ díky kterým vláda rozhoduje, co nám zase zakáže, u vás doma – 22%. Při společenských akcích 1%. Na vysoké škole 1,7%, na základní škole 4,8%. Při sportu 1,1%.

Hm. Když si vybavím ty úpěnlivé výzvy vládních politiků, abychom bez zastávek chodili rychle do práce, rychle z práce, a pak už byli jen doma a sledovali v televizi „data a čísla,“ něco mi tom vládním boji s pandemií postaveném na izolaci a uzavření míst, kde se údajně nakazí nejvíc lidí, nehraje.

Dvě třetiny nakažených to chytne v práci nebo doma, ale zavírají se hospody, školy, kina, ševci a kadeřnictví a lidi jsou vyzýváni, aby byli jen doma nebo v práci? Já chápu, že je to asi kapku složitější rovnice, ale vypadá to fakt vtipně.

Hospody, které jsou v rámci tradiční podpory malého a středního podnikání vždy na prvním místě všech dosud vydaných vládních pandemických blacklistů a hygienických pogromů, svojí kolonku v „datech a číslech“ vůbec nemají. Ani kadeřnice, prodejci bot, knihkupci nebo parky a ulice. Počet nakažených na všech těchto a mnoha dalších místech je tedy tak nízký, že ani nepronikl do statistiky. Do „dat a čísel,“ podle kterých určují, co zavřou a zakážou.

Takže, jestli těm vládním tabulkám dobře rozumím, tak vláda vyhlásila, udržuje a neustále utužuje jakési hygienické stanné právo všude tam, kde je pravděpodobnost nákazy malá, a jedinou oblastí společenského života, kterou z tohoto masakru důsledně vynechává jsou místa, kde se nakazí absolutně nejvíc lidí.

Což mi z hlediska toho, jak vláda ono stanné právo a hygienické pogromy na živnostníky zdůvodňuje, tedy tak, že virus se šíří, protože jsme „nezodpovědní“  a máme „příliš sociálních kontaktů,“ přijde jako skutečně originální přístup.

Zavřít hospody, kde se od jara prakticky nikdo nenakazil a nechat v provozu fabriky, kde se naopak nakazila naprostá většina, je velice zajímavá taktika, které ovšem při neustálém vládním zdůvodňování zavedení hygienického stanného práva „daty a čísly“ ne tak úplně zcela rozumím.

Proč vláda nechce zavřít fabriky přitom celkem i chápu a z mého laického pohledu jde  o správný přístup. Zastavení ekonomiky, jak jsme si už ověřili, nefunguje. Jenže podle těch slavných „dat a čísel“ nefunguje ani zastavení společnosti, stanné právo a roušková buzerace. Co tedy nechápu je, že přesto okamžitě pokaždé zavře hospody a nutí nás chodit v parku maximálně ve dvou a v rouškách.

Pokud se podle „dat a čísel“ absolutně nejvíc lidí nakazí v práci a absolutně nejmíň v hospodách a kadeřnictvích a vy ve jménu boje s pandemií místo fabrik zavřete hospody a kadeřnictví, je celý ten váš hygienický koncentrák a pogrom na živnostníky úplně k hovnu.

A jediným výsledkem tak bude ekonomicky a sociálně zdevastovaný stát plný viru covid-19.

Pokud to celé zhodnotím, vychází mi, že opravdu zodpovědná vláda neměla dělat nic. Tak, jako nic nedělá při jiných epidemiích. Respektive měla se postarat o ochranu virem ohrožených a zapnout jakýsi zdravotnický overboost. Čili, ekonomiku měla nechat ekonomikou, ta by si poradila sama a peníze měla nacpat do špitálů a domovů důchodců.

A lidi měla taky nechat na pokoji. Odpustit si kasárenské manýry, kasárenskou buzeraci s večerkou, nástupy, ranní rozcvičkou i chytrou karanténou a chovat se k nám jako k dospělým, svéprávným a svobodným bytostem. Upozornit na rizika a velice slušně požádat o individuální zodpovědnost a případnou dobrovolnou spolupráci.

Protože právě to permanentní stavění národa do latě a ne „nezodpovědnost“ lidí stojí za tím, že tak velké množství národa na vládu i její hygienická nařízení už jenom z principu sere.

Něco mi říká, že bez přiblblých rozkazů, výhrůžek a „lockdownů“ by to celé fungovalo mnohem lépe a že dobrovolně nošená rouška by se pravděpodobně nikdy  nestala nenáviděným symbolem vládní buzerace.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 221,00 Kč
Vybráno 54.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 421 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.