european-parliament-2224221_960_720
27.5.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Není nad čím jásat, proběhlé volby do EP mnoho nezmění

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRJe sice hezké, že čeští politici obecně kritizují tzv. deficit demokracie v Evropské unii, ale skoro nikdo nepředložil žádný konkrétní návrh, aby tomu tak dále nebylo. Protože:


1. Návrh, aby Evropský parlament měl právo navrhovat zákony nikdo nepřeložil.
2. Návrh, aby bylo vyváženo demokratické hlasování nestejně velkých národů vznikem druhé parlamentní komory nikdo nepředložil.
3. Návrh, aby se Evropská komise nemohla mít dále zcela totalitní postavení, tedy aby nemohla být zákonodárným a výkonným orgánem zároveň nikdo nepředložil.
4. Návrh, aby se členové Evropské komise zpovídali ze svých exekutivních rozhodnutí a to včetně možnosti trestního stíhání nikdo nepředložil.

Lídři se předháněli v kritice dvojích potravin, plánech migraci řešit kdesi v Africe, aniž by tento plán jakákoliv africká země alespoň ústně přijímala, v plánech na kde co, ale to podstatné, co Evropská unie potřebuje pro další přežití nezaznělo. Rozdělení moci v demokracii bylo dávno popsáno (autoři: Locke, Hobbes, Montesquieu) a jak si uzurpuje moc totalita také známe dobře. Evropská unie se svou právní kodifikací postavenou na smlouvách se blíží té druhé variantě. Dokud se tohle nezmění, nezmění se v EU nic. Všechny proběhlé debaty byly o nepodstatném.

Dnešní vládci EU si mnou ruce. Ale sekundárním výsledkem bude jenom další ekonomický pád, který už deset let probíhá. Z dvaceti pěti procent světové produkce na patnáct? To není žádný tak módně skloňovaný „udržitelný“ vývoj. Francouzské žluté vesty jsou toho viditelným důkazem.

Věta, že čeští politici odcházejí do Bruselu hájit zájmy České republiky je směšná. Jdou hájit stranické a především své zájmy. Kdyby šli hájit zájmy našich národů, body jedna až čtyři výše uvedené by měli v programu. A to se nestalo.


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 500,00 Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 623 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
84 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.