european-parliament-2224221_960_720
27.5.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Není nad čím jásat, proběhlé volby do EP mnoho nezmění

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRJe sice hezké, že čeští politici obecně kritizují tzv. deficit demokracie v Evropské unii, ale skoro nikdo nepředložil žádný konkrétní návrh, aby tomu tak dále nebylo. Protože:


1. Návrh, aby Evropský parlament měl právo navrhovat zákony nikdo nepřeložil.
2. Návrh, aby bylo vyváženo demokratické hlasování nestejně velkých národů vznikem druhé parlamentní komory nikdo nepředložil.
3. Návrh, aby se Evropská komise nemohla mít dále zcela totalitní postavení, tedy aby nemohla být zákonodárným a výkonným orgánem zároveň nikdo nepředložil.
4. Návrh, aby se členové Evropské komise zpovídali ze svých exekutivních rozhodnutí a to včetně možnosti trestního stíhání nikdo nepředložil.

Lídři se předháněli v kritice dvojích potravin, plánech migraci řešit kdesi v Africe, aniž by tento plán jakákoliv africká země alespoň ústně přijímala, v plánech na kde co, ale to podstatné, co Evropská unie potřebuje pro další přežití nezaznělo. Rozdělení moci v demokracii bylo dávno popsáno (autoři: Locke, Hobbes, Montesquieu) a jak si uzurpuje moc totalita také známe dobře. Evropská unie se svou právní kodifikací postavenou na smlouvách se blíží té druhé variantě. Dokud se tohle nezmění, nezmění se v EU nic. Všechny proběhlé debaty byly o nepodstatném.

Dnešní vládci EU si mnou ruce. Ale sekundárním výsledkem bude jenom další ekonomický pád, který už deset let probíhá. Z dvaceti pěti procent světové produkce na patnáct? To není žádný tak módně skloňovaný „udržitelný“ vývoj. Francouzské žluté vesty jsou toho viditelným důkazem.

Věta, že čeští politici odcházejí do Bruselu hájit zájmy České republiky je směšná. Jdou hájit stranické a především své zájmy. Kdyby šli hájit zájmy našich národů, body jedna až čtyři výše uvedené by měli v programu. A to se nestalo.


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 684 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
84 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)