volby20172
15.7.2020
Kategorie: Politika

Není koho volit …

Sdílejte článek:

JIŘÍ FIALA

 “Lidovci, TOP 09 ani SPD by neuspěli…” HLÁSÁ nadpis článku – ohledně posledních průzkumů veřejného mínění stran volebních preferencí…

Divíte se ??

Pokud jde o Lidovce a TOP 09, většině voličů dělá problém je vůbec od sebe odlišit – a rád bych slyšel odpovědi na otázku, kdyby zastavili lidi na ulici, co by tak asi řekli – že se tyhle dvě strany od sebe liší.

Obě se hlásí ke křesťanským tradicím – a obě nemají vůbec žádný recept na to, jak by se měla společnost vyvíjet nebo měnit, pokud možno k lepšímu (k horšímu se mění i bez receptu, stačí prostý volný pád – jak to předvádí současné sdružení gaunerů pod názvem ANO, které přišlo akorát na to, jak tuto zemi zadlužit do budoucna tak, aby se z toho už nikdy nevzpamatovala – a tyto peníze si v mezičase rozdělit mezi sebe a své rodiny – které by se tak měly stát napříště neodvolatelnou oligarchií, vládnoucí přes nakradené peníze).

Když jsem se nově zvoleného lidoveckého hnutí ptal, jaký mají recept na současnou justici – tak o ní zjevně neví vůbec nic… a odpovědi jsem se dodnes (od jejich sjezdu !!) – nedočkal.

Že se všichni modlí k Bohu, to je sice hezký, ale i ten má rád samostatné lidi s jasným programem a koncepcí – a také energií ho prosadit – a ne bezradné prosebníky, co čekají, až jim něco spadne shůry…

Přesně podle přísloví : “Člověče, přičiň se, a Pán Bůh Ti pomůže…”

Přičinlivost těchto lidí jsem zatím v politice nezaznamenal vůbec, a když vůbec nějakou, tak zcela bezkoncepční, bezzubou, jejímž hlavním znakem byla a je – a to stejně jako u všech ostatních stran – servilita a přikyvování.

TOP 09 raději ani nemluvit, se svým Kalouskem, který má sice správné pravicové názory (kdo ví, kdo mu je píše), ale už nikoliv chování a jednání, to jsou v podstatě hrobaři všeho pravicového, protože na co sáhnou, to zprofanují – takže voliče na dlouho od podobných – byť správně formulovaných – postulátů na dálku odradí.

Že jim chybí odvaha něco měnit, kromě výší vlastních kont, o tom ani netřeba se šířit, že by za naše svobody a práva nastavovali kariéry, natož krky – na to klidně a se vší rozhodností zapomeňte. To u nich opravdu nehrozilo a nehrozí.

Jejich odvaha končí u prvního mocnějšího úředníka, kterému se ještě slušně půjdou omluvit, že to zas tak nemysleli – a jeho zneužívání pravomocí i komunistickou minulost samozřejmě budou rádi tolerovat i nadále…

V tomto kraji navíc má tahle strana ještě jeden, specifický odstín nechuti a pachuti navíc – a sice pana senátora Czernína, velkého to obhájce lidských práv, a to výhradně v Tibetu a v Číně. Možná by nebylo od věci se ho zeptat, proč tedy nekandiduje tam, když se tak stará o jejich práva – zatímco ta naše jsou mu zcela lhostejná…

A pokud jde o tu pachuť, tak ta je spojena  bezesporu s ostudným a české reformaci se vysmívajícím Mariánským sloupem, jenž tento fanatický katolík sveřepě a zjevně proti vůli naprosté většiny svých voličů v převážně evangelickém kraji prosazuje a prosazoval, patrně věříc, že o tom jeho voliči, kteří chtěli mít uhlazeného a nažehleného šlechtického chlapečka za senátora, ani nevědí.

Zcela logickým vyústěným propadákem je pak SPD, strana údajných rebelů, kteří ovšem svou rebelii nedotáhli nikam dál než k pivu a žvanění.

Posbírali spousty nespokojených hlasů, dodejme, že právem nespokojených hlasů, očekávajících aspoň od nich jakousi změnu, či revizi – a VŮBEC NIC ZA NĚ NEODVEDLI …

Názorný a krásný příklad ? Tak třeba ten průzkum, proč je u nás tolik vězňů za § 196  – a proč je u nás tolik problémů s placením výživného a jak to vypadá jinde – to si nechali udělat oni. A vcelku měl tento výzkum i správné závěry, které by se daly rozhodně použít – pokud by je ovšem někdo vůbec použít chtěl.

A – výsledek ?? Velké NIC. 

Prostě to strčili do šuplíku – a ani se nepokusili něco změnit, nebo prosadit jinak. Ani o tom poreferovat.  Spokojení asi s tím, že ví, proč to tak je – což kdyby si přečetli naše stránky, věděli by taky – a ty peníze za drahé průzkumy mohli poslat nám, coby sponzorský dar, protože my jsme je dávno udělali za ně. A to tím nejúčinnějším způsobem – průzkumem bojem, přímo u soudů.

O SPD jsem už dávno před volbami slyšel, že je to kompletně profízlovaná strana, která má za úkol zmapovat a posbírat nespokojené hlasy – aby o nich byl přehled – a  odvést je do ztracena. Asi jako slepá kolej na nádraží.

A pokud tomu tak je, jako že bych o tom vůbec nepochyboval – tak svůj úkol plní naprosto spolehlivě. Neudělali totiž pro změnu  VŮBEC NIC.

Průměrný volič je sice naivní trouba, ale ne zase až tak naivní, aby volil donekonečna stranu, která slibuje, jak s tím tady zamete – a kromě vily pana Okamury nepředvedla vůbec nic, jen sedí v parlamentu a užívá jeho prebend a výhod. Jako ti všichni ostatní, co je tak ostře kritizuje a odsuzuje…

A může se pak někdo divit, že běžný, a zvláště ten nespokojený, volič – ZASE NEMÁ KOHO VOLIT  ?? Vždyť pro něj nikdo nic neudělal.

Jediné, co VŠICHNI  a pořád dokola předvádějí – je mainstreamová servilita, klouzání po povrchu, zbabělost, vypočítavost, strach reálné problémy byť i jen pojmenovat, natož je řešit, nebo se aspoň domáhat jejich řešení, u SPD pak navíc ještě prázdné a bezzubé  žvanění  a tlachání – a výsledek se samozřejmě dostaví.

V téhle podobě.

Že NENÍ ZASE  – a už potolikáté – KOHO VOLIT…

A strany se pak budou – jakoby naoko – prát o voliče… Za koblihu. Protože ta vyjde rozhodně nejlevněji – a nic za ni nehrozí.

Za reálné pokusy o změnu – toho hrozí poměrně hodně. Hodně nepříjemností, žádné provize, žádná švýcarská konta, žádné pohodlí a žádný luxus.

Přesto – komu se to povede, jedině ten a jedině tak se lze zapsat do historie země.

Protože pokrok není zadarmo, vypíchat usazené, zesádelněné struktury z jejich zabydlených postů, vždycky něco stojí a je spojeno výhradně s problémy a konflikty – a těm se ti, co toho voličům naslibovali, když už se jednou dostali do parlamentu,  rádi vyhnou.

A raději budou pořádat bezzubé semináře o tom, zda je tady právní stát…

Když všichni víme, že dávno není.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 261,00 Kč
Vybráno 32.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 693 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 2,17 out of 5)
Loading...
politicon.cz
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.