Kilogram-zlata
22.12.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Není kilo zlata jako kilo zlata

Sdílejte článek:

Lidé už pomalu začínají chápat, že zlato je vhodná forma investice. Mnohdy si ale neví rady s tím, v jaké podobě má doopravdy největší hodnotu. Šperky ani zlaté zuby nemají smysl, o tom není pochyb. Lidé si však často pořizují zlaté slitky, aniž by přemýšleli nad tím, že kus zlata v této podobě je vlastně docela nudný.

Kilo_Au

Zlaté slitky se vyrábí jako na pásu, nikdo jim při výrobě nevěnuje speciální péči. A té se nedočkají ani u svých majitelů. Většina z nich končí v trezorech, kde se na ně nikdo nikdy nepodívá.

Mince nebo mincovní medaile jsou daleko zajímavější

Zlata_bula_Au_4BKdo chce investovat do zlata, které má kromě peněžní ceny i uměleckou hodnotu, měl by zvážit koupi mincí nebo mincovních medailí. Na těch bývají vyobrazené celé plastické basreliéfy, každé minci je věnována speciální pozornost. Lidská ruka nejen tvoří vzor, ale je zodpovědná i za finální leštění. Každá zlatá mince či medaile je výsledkem dlouhých hodin práce pod mikroskopem.

Veškeré mince či medaile bývají navíc vyraženy jen v omezeném množství. Na celém světě existuje třeba jen několik desítek nebo stovek kusů, a vy tak můžete mít doma něco, co má i sběratelskou hodnotu.

V Česku máme mistry ve výrobě zlatých medailí i mincí

Česko drží prim ve výrobě největších zlatých ražeb s hmotností jednoho kilogramu. Máme celkem dvě české mincovny, obě jsou soukromé akciové společnosti. Menší a mladší je ta s názvem Pražská, která ovšem drží jedno nej. Jejich mince a medaile rozeznáte ihned podle průměru 100 mm. Rozměrem tedy připomínají spíš DVD než velkou medaili. Díky větší velikosti se na tyto medaile vejde více krásy a detailů.

Na místě je ještě zmínka, že atraktivní medaile a mince nejsou dostupné pouze ve zlatém provedení, ale také ve stříbře. Zakoupit se dají nejen v pražské prodejně v Obecním domě, nýbrž i online. Žijeme přece v 21. století. Své zlato může mít doma každý!

1Kg

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 472,00 Kč
Vybráno 15.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 58 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
Zádný komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.