VRBETICE2
14.5.2021
Kategorie: Společnost

Není důvod čekat. Viník je jasný!

Sdílejte článek:

LU LINA

Neustále se po mně chce, abych informace přijímal kriticky. Abych o nich přemýšlel a odděloval tím zrno od plev. Tak jsem se po televizních zprávách z 8. května hluboce zamyslel. A dospěl k závěru, že i ruští agenti u nás pravděpodobně stále mají občanská práva. Dokonce ústavní.

Vím, určité části mých spoluobčanů to přijde jako naprostý nesmysl, ale nemůžu si pomoct. Fakt je to tam napsaný. A ústava je přece v každé demokracii svatá, nedotknutelná a kdo jí porušuje, nedodržuje, narušuje či jen obchází, je fašizující pravicový vyvrhel toužící po nějaké, nejčastěji ruské, formě autokracie.

Zeman by mohl vyprávět.

Tolik teorie a puntičkářské lpění na ústavních principech a paragrafech, když se to k něčemu konkrétnímu hodí. Třeba k pokusům o odstranění politika, který sice vyhrál volby, ale protože ho nesnášíme a volili ho přece jen úplní blbci, je třeba se ho pro dobro demokracie zbavit. Ve všech ostatních případech mají zpravidla všichni, včetně těchto hlasitých strážců ústavy, tento základní zákon státu na banánu.

Protože šedá jest všechna teorie a zelený života zlatý strom.

Ústava se porušuje denně a bere se to jako norma. A teď nemluvím o nějakých kriminálnících nebo pravicových teroristech, ale o politicích. O úřednících. O policistech. O soudcích. O vládě. Třeba přestupková řízení na úřadech, poháněná nikoliv snahou zachovat vaše práva, ale mít to hlavně odfajfkovaný, při těch ústava pláče často. Nebo v interakci s policisty při aplikaci právního institutu zvaného podání vysvětlení. Přitom na vaše ústavní práva taky až příliš často sere pes.

hacker Nikulin měl u nás ústavní práva, který nikoho nepálily.

Kolikrát už například soudy jen během „pandemie“ konstatovaly, že vláda nějakým nařízením porušila ústavu? A má snad někdo pocit, že to k něčemu bylo? Bylo snad nějaké z těch protizákonných nařízení poté odvoláno, posypala si vláda hlavu popelem a líbali přitom ministři text ústavy?

Takže, co vlastně bylo popudem k napsání tohoto textu? Zprávy ČT 8. května. Kde se v obvyklé řadě poblijonů objevil tento obzvláště výživný příspěvek: Vymáhání škod po Rusku

Jak už vyplývá z titulku, považují redaktoři ČT i značná část politické reprezentace státu za hotovou věc, že stát bude po Ruské federaci vymáhat odškodné za Vrbětice. Už je totiž jasno. Hotové, vyřízené.

Má jít o více než miliardu a stát by prý podle redaktora „mohl požádat o odškodnění v řádu týdnů, maximálně měsíců. Ministr zahraničí: „Mezinárodní odpovědnost za protiprávní jednání orgánů Ruské federace bude vůči ruské straně uplatněna po ukončení a vyhodnocení konzultací v této věci s některými našimi spojenci. Ministerstvo připravuje na základě pokynu vlády diplomatickou nótu.“ 

Zajímavé. Jsem si zase rozšířil právní obzor. Takže vina a trest už nevyplývá z rozhodnutí soudu, ale z konzultací se spojenci?

Třešničkou na onom reportážním dortu pak byl poslanec Gazdík:“ Není důvod čekat (myšleno na výrok soudu). Ten viník podle všech indicií, které máme…ééé, tak je jasný.“ Správně. Pěkně rázně po bolševicku a žádný zbytečný obezličky. Miluju lidi, co mají vždycky hned jasno. A ČT, soudě dle nulové reakce, byla s tímto zajímavým názorem zjevně naprosto spokojena.

Jediným hlasem rozumu a hlavně ústavních principů v celé reportáži tak byl poslanec za antidemokratickou a fašizující SPD Fiala, který v ní s typickou ultrakonzervativní radikálností bílého proruského autokrata vyjevil přání SPD vyčkat s útokem na Moskvu až po případném soudním výroku o ruské vinně.

Vida, tak viník je už oficiálně jasný. Takže proč ztrácet čas s nějakými soudy. Ty se kolikrát táhnou, otravují s důkazy a ty rozsudky taky nakonec bývají všelijaké. Díval jsem se nevěřícně na toho debila Gazdíka a první, co se mi vybavilo, byl Švejk. Konkrétně Švejk u divizního soudu poté, co byl polapen v ruské uniformě.

Soudu předsedal generál Fink, příznivec „náhlých soudů“ jehož představa o právním státu byla velice podobná jako u Gazdíka a spol.. Vzpomínáte na tu filmovou scénu, kde říká, že „o půl jedenácté budou ledvinky“ a je proto žádoucí Švejka do té doby pověsit. Generál také říkával, jak ostatně vidno i z filmové scény, „že žádných auditorů nepotřebuje, že to sezve dohromady a za tři hodiny že každý chlap musí viset.

Dost pochybuju, že to Hašek myslel jako návod pro budoucí generace.

Velice zábavné je také to, že všechna mainstreamová média, která za jiných okolností – třeba ústavní kutilství páně prezidentovo – ústavu vždycky rozebírají na prvočinitele, v tomto případě přijímají styl „ledvinky budou o půl jedenácté“ za úplně normální.

Co tedy při zběžném pohledu laika říká ústava nejen o Vrběticích:

  1. Jen soud rozhoduje o vině a trestu za trestné činy (to je v ní dokonce dvakrát)
  2. Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu…
  3. Každý má právo, aby jeho věc byla projednána veřejně, bez zbytečných průtahů a v jeho přítomnosti a aby se mohl vyjádřit ke všem prováděným důkazům
  4. Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena. (ona známá presumpce nevinny, kterou jinak všichni „ledvinkáři“ často zmiňují jako základní princip právního státu)

Pro pana Gazdíka a spol., který stejně jako všichni ministři přísahal, že „bude zachovávat Ústavu,“ tedy do třetice všeho dobrého: jen soud rozhoduje o vinně a trestu. Ne fanatici, ne kolaboranti, ne novináři, ne poslanci, ne ministři, ne  zfanatizovaný dav, ne spojenci, ne nějaký Gazdík, ne každý, kdo má do prdele díru. Jen soud. A i v tom případě je třeba zachovávat opatrnost a přemejšlet. Protože i soudci jsou jen lidi.

A ten ještě neproběhl, domnívám se. Protože jsou k němu, podle dostupných informací, světelné roky. Bude-li kdy jaký, že. Když vrchní státní zástupce již nyní veřejně hovoří o odložení věci…

Takže i všichni u nás dosud neodsouzení agenti GRU by podle mého právního názoru zatím podle české ústavy měli být považováni za nevinné. Ale nejsou. Natož aby ministři už teď nahlas mluvili o nárocích na odškodnění. A všem, kromě nás, ruských trollů, to připadá úplně normální.

Myslet si každý můžeme, co chceme, ale v právním státě by to k určení vinny a trestu stačit asi nemělo. Pokud stačí, logicky nejde oprávní stát.

Závěrem vyberu z té velké hromady otazníků k Vrběticím, která ale už přesto vygenerovala viníky i tresty, namátkou tři:

  1. Buď tady Miškin a Čepiga na podzim 2014 sledovali Skripala (podle  Kroupy vzor 2018) nebo podle Respektu vyhazovali do vzduchu muničáky. Obojí najednou asi těžko.
  2. Co je pravdy na tom, že Vrbětice, letiště Mošnov a obecně ČR byly od roku 2012 součástí ilegálního řetězce dodávajícího pod patronátem USA zbraně za miliardy islamistům, například v Sýrii?
  3. V tom prvním skladu podle publikovaných fotografií zjevně na rozdíl od oficiálního tvrzení nejdřív začalo hořet (oficiálně ale nemělo co) a až pak došlo k explozi. Jednou jsou jako autoři fotografií hořícího skladu označováni hasiči, jindy policajti. A hlavně, kdo je ta osoba cosi v pokleku kutící u pravých dveří? Hasič to není. (Zájemcům o podrobnosti doporučuji celý seriál Vrbětice na Kose, tam to všechno pitvají důkladně.)

Sklad-č.-16

Další fotografie stejné situace. Osoba ve dveřích chybí a auto ze kterého je to foceno  je na hasičské celkem dost málo červené.

Další-foto-sklad-č.-16

Na můj vkus příliš mnoho otazníků. Ale hlavně, že se Rusku málem vyhlásila válka a bude se žádat odškodnění.

Protože je přece jen jedna vyšetřovací verze. A ta říká, že to tutově byli Miškin a Čepiga. A to přece u nás v Kocourkově k výroku o vinně a trestu bohatě stačí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 353 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)