vakcina-na-covid-19-
25.1.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Není čím očkovat, a divíte se?

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRVakcína Pfizer/BioNTech, schválená EU, která garantuje 95procentní účinnost už zase není. Rozhodně není v České republice v množství, aby bylo možné začít přijímat další rezervace k očkování. Premiér Babiš proto rezervace od února pro občany mladší 80-ti let zrušil. Nemá čím očkovat. Hovoří se o tom, že EU snad 29.ledna schválí britsko-švédskou vakcínu AstraZeneca. Tou už je v Británii naočkováno hodně přes milion lidí a její vývoz do Indie překovávání očekávání. Ostatně Indie využívá vakcíny k posílení svého vlivu a i Bangladéš dostane od Indie zdarma až dva miliony dávek. (1) V Česku vakcína ale jen tak nebude. Kdo této politice EU rozumí?


Do boje o vliv vyrazila i „hodná“ Čína, která také nabízí svou vakcínu, ale čínští výrobci udávají úspěšnost jen 79 procent. U které z pěti jejich vakcín to platí, to se neví. Klinické testy čínských vakcín provedené v Brazílii dopady mizerně, účinnost je zhruba 50 procent. Takže k ničemu. A to se proslýchá, že nejen ruská vakcína Sputnik neprošla požadovanou třetí fází testování, i čínské vakcíny jsou na tom údajně stejně.

Německá kancléřka Merkelová prý laškuje s ruským prezidentem Putinem o tom, že by vakcínu Sputnik vyráběli společně. Asi pro východní členy EU. Když už tam ochotně konzumují ty druhojakostní potraviny, tak jistě přijmou i nějaké ty neověřené vakcíny, že? Pak se nedivme, že čeští zdravotníci po očkování až tak neprahnou. Asi vědí proč.

Do toho nám český vakcinační koordinátor Zdeněk Blahuta sdělil, že rezervační systém cit.: „Systém funguje. Nezkolaboval ani nespadl. To se sice uvádělo, ale to není pravda. Zpočátku byl jen přetížen…“(2). Přetížený sice nefungoval, ale podle koordinátora fungoval.

Ono není čím očkovat, ale koordinátor ví, že by praktičtí lékaři měli v Česku naočkovat zhruba 50 tisíc pacientů denně, protože mu to řekli prezident lékařské komory Kubek a předseda praktiků Šonka. Asi mají v rukou nějakou pro-očkovací petici, když to tak vědí. Takže očkování je v plném proudu, jenom není čím očkovat, a „funkční“ systém se přetěžuje, neregistruje, ale funguje. To ale ani ti nejhloupější fakt nespolknou.

Ukazuje se, (pokolikáté už?) že Evropská unie se z velmi schopného Evropského společenství změnila v molocha, který přikazuje, zakazuje, omezuje, cenzuruje, ale funguje jako socialismus. Jednou nejsou prkna, pak nejsou hřebíky, pak nepřijede válcovačka… kdo pamatuje vtip ze socialismu rozumí. Kde nepamatuje, ať se někde zavře a čeká na zázrak. Socialismus jej také sliboval…

 
Zdroje:

(1)https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vakcinova-diplomacie-cina-slibuje-zemim-vakciny-vymenou-chce/r~2a6f82165c7f11eb9d74ac1f6b220ee8/

(2)https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovaci-koordinator-zdenek-blahuta-koronavirus-covid-19-praktici-cesko-jehly.A210121_145219_domaci_lre

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 5 175,00 Kč
Vybráno 14.78%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 510 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,24 out of 5)
Loading...
politicon.cz
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.