SAMETVACLAVAK
20.11.2018
Kategorie: Společnost

Nenechme si ukrást 17. listopad, svobodu a demokracii

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA

Vážené dámy a pánové, zneužití přítomnosti lidí v ulicích a zájmu kamer některými lidmi při oslavách 17. listopadu předčilo moje očekávání. Dovolte mi prosím s odstupem několik slov a omlouvám se, že některá budou silnější. Koneckonců je to právě ta falešná korektnost, která nás dovedla až sem.

Dnem boje za svobodu a demokracii si připomínáme události z let 1939 a 1989. Bohužel někteří politici a aktivisté, kteří mají jinak nepřetržitě plnou hubu ohrožení svobody a demokracie, nám opět v plné nahotě předvedli, že správné hodnoty jsou jen ty jejich a pro ně.

Nesouhlasíme s touto vládou. Nesouhlasíme ani s postoji a kroky opozice, ostatně proto jsme Stranu nezávislosti České republiky jako alternativu pro lidi v této zemi založili. Nikdy by nás ale ani na vteřinu nenapadlo házet do koše věnce a květiny položené někým jiným. Právo projevu musí být ve svobodné společnosti zaručeno všem.

Omezování svobody slova a projevu v ulicích při oslavách je stejně odporné, jako určování samozvanými autoritami, co je a co není svoboda a demokracie. Odmítáme, aby si kdokoliv přisvojoval právo jejich výkladu za použití jakýchkoliv přívlastků. Je to totiž v principu stejně zvrácené a nebezpečné, jako za bývalého režimu. Kde je to vaše ´nejsme jako oni´?

Je hrozné vidět kariérní prospěcháře, kteří měli ještě v roce 89 rudou knížku v ruce a těšili se díky ní na svoje světlé zítřky, jak jsou teď rozlezlí ve všech rádoby demokratických stranách, mají plnou hubu ohrožení morálky a svobody, a přitom umlčují jiné. Požívají pozice autority jenom proto, že někteří lidé mají krátkou paměť. A je zároveň smutné pozorovat, kolik mladých, kteří v roce 89 ještě nebyli na světě a pamatovat si nemohou, těm zdánlivým autoritám dnes hraje křoví.

Jsem si jistý, že by bylo hodně z nás v roce 89, kteří by nebyli tak spontánně nadšení, kdybychom tušili, že novodobí kazatelé jediné správné pravdy a morálky budou chtít opět umlčovat jiné a odepírat jim právo projevu. Kdybychom to věděli, možná by ten konec roku 89 měl pro výstrahu budoucím politikům úplně jiný průběh.

17. listopad je Dnem boje za svobodu a demokracii, ale bez přívlastků a bez falešného práva na jejich výklad a jejich krádež jenom pro některé. Udělejme společně všechno pro to, aby se to příští rok neopakovalo. Aby v ten den bylo v ulicích víc vzájemné úcty a respektu. Oni ti skuteční hrdinové z let 39 a 89 si to totiž bezpochyby zaslouží.

Autor: František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky

frantisek-matejka18998175_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 5 911,11 Kč
Vybráno 16.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.