SAMETVACLAVAK
20.11.2018
Kategorie: Společnost

Nenechme si ukrást 17. listopad, svobodu a demokracii

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA

Vážené dámy a pánové, zneužití přítomnosti lidí v ulicích a zájmu kamer některými lidmi při oslavách 17. listopadu předčilo moje očekávání. Dovolte mi prosím s odstupem několik slov a omlouvám se, že některá budou silnější. Koneckonců je to právě ta falešná korektnost, která nás dovedla až sem.

Dnem boje za svobodu a demokracii si připomínáme události z let 1939 a 1989. Bohužel někteří politici a aktivisté, kteří mají jinak nepřetržitě plnou hubu ohrožení svobody a demokracie, nám opět v plné nahotě předvedli, že správné hodnoty jsou jen ty jejich a pro ně.

Nesouhlasíme s touto vládou. Nesouhlasíme ani s postoji a kroky opozice, ostatně proto jsme Stranu nezávislosti České republiky jako alternativu pro lidi v této zemi založili. Nikdy by nás ale ani na vteřinu nenapadlo házet do koše věnce a květiny položené někým jiným. Právo projevu musí být ve svobodné společnosti zaručeno všem.

Omezování svobody slova a projevu v ulicích při oslavách je stejně odporné, jako určování samozvanými autoritami, co je a co není svoboda a demokracie. Odmítáme, aby si kdokoliv přisvojoval právo jejich výkladu za použití jakýchkoliv přívlastků. Je to totiž v principu stejně zvrácené a nebezpečné, jako za bývalého režimu. Kde je to vaše ´nejsme jako oni´?

Je hrozné vidět kariérní prospěcháře, kteří měli ještě v roce 89 rudou knížku v ruce a těšili se díky ní na svoje světlé zítřky, jak jsou teď rozlezlí ve všech rádoby demokratických stranách, mají plnou hubu ohrožení morálky a svobody, a přitom umlčují jiné. Požívají pozice autority jenom proto, že někteří lidé mají krátkou paměť. A je zároveň smutné pozorovat, kolik mladých, kteří v roce 89 ještě nebyli na světě a pamatovat si nemohou, těm zdánlivým autoritám dnes hraje křoví.

Jsem si jistý, že by bylo hodně z nás v roce 89, kteří by nebyli tak spontánně nadšení, kdybychom tušili, že novodobí kazatelé jediné správné pravdy a morálky budou chtít opět umlčovat jiné a odepírat jim právo projevu. Kdybychom to věděli, možná by ten konec roku 89 měl pro výstrahu budoucím politikům úplně jiný průběh.

17. listopad je Dnem boje za svobodu a demokracii, ale bez přívlastků a bez falešného práva na jejich výklad a jejich krádež jenom pro některé. Udělejme společně všechno pro to, aby se to příští rok neopakovalo. Aby v ten den bylo v ulicích víc vzájemné úcty a respektu. Oni ti skuteční hrdinové z let 39 a 89 si to totiž bezpochyby zaslouží.

Autor: František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky

frantisek-matejka18998175_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.