schillerova-malacova
14.10.2019
Kategorie: Politika

Nenávistný lupič Venezuela Maláčová

Loading...
Sdílejte článek:

PETR KOBLOVSKÝ

Jana Maláčová jakoby se nechtěla spokojit se svoji posměšnou přezdívkou Venezuela. Ona chce snad svými socialistickými nápady posunout hranici absurdnosti.

Je neuvěřitelné, jak daleko dokáže zajít ve svém opovrženíhodném tažení podporujícím třídní nenávist, ve svém vytýkání úspěchu úspěšným, ve své sázce na závist a další nejnižší lidské pudy a ve svém hledání každé koruny, kterou by někomu mohla sebrat, aby ji mohla strčit do naprosto neefektivní černé díry přerozdělování sociálních transferů v České republice a její malý zlomek — za tleskání si sama sobě — vyplivnout na někoho, o jehož hlas zrovna stojí.Její přístup se musí hnusit i salonním levicovým voličům sociální demokracie, kteří mají jinak pro solidaritu bohatších s chudšími poměrně velké pochopení. Maláčová při svých tiskových vystoupeních působí dojmem, že by nejraději nařídila vykrádání peněženek novinářům, aby jim tyto peníze potom mohla přerozdělovat. Mimořádně nízké.

Jana Maláčová nepochopila, že ministryně sociálních věcí není ve vládě od toho, aby trumfovala sama sebe a snažila se maximalizovat objem sociálních transferů, ale aby zefektivnila rozdělování peněz, které má k dispozici. Vtom si počíná naprosto impotentně. Od Maláčové neslyšíme vážně míněné a konkrétní plány na zefektivnění dávek, na skutečnou digitalizaci úřadu, na odstranění zbytečných úředníků, návrhy na převedení některých dávek do slevy na dani pro poplatníka, což je nejjednodušší a spravedlivější systém přidělování transferů.

Nikdy jsem od ní neslyšel, že by se inspirovala u zemí, v kterých dokáží dávky rozdělovat jednoduše a efektivně, a snažila se získat jejich systém pro Českou republiku a tlakem na vyšší efektivnost vydírala koaličního partnera. Nikoliv. V paměti mi utkvěla pouze zpráva o tom, že ministerstvo sociálních věcí zrušilo výsledky výběrového řízení na rozdělování dávek a podepsalo smlouvu se stávajícím, třikrát dražším dodavatelem, protože vítězná nabídka byla „příliš levná“.

To je naprosto symptomatické. Maláčová se raději bude zaštiťovat svým vzděláním z Londýna, díky kterému se snaží ospravedlnit krádeže za bílého dne páchané na českých daňových poplatnících, a tím jen podtrhovat svou žalostnou roli. Jejím úkolem však není „štvát“ premiéra a škodolibě se přitom usmívat, ale skutečně pracovat. A to jí vůbec nejde. Je proto nutné naplno říci, že Maláčová je jednoznačně nejslabším článkem současné vlády a měla by být nahrazena někým, kdo umí počítat do pěti a kdo se nebude bát zahájit reformní kroky tuzemského sociálního systému.

Období růstu nesmíme proplýtvat levnými populistickými službičkami voličům, které — a to je pro mě až úsměvné — Maláčová a její sociální demokracie ani nedokáží využít v politickém marketingu. Je to zkrátka jako kdybyste kradli, riskovali vězení, ale celý lup předávali někomu jinému, kdo by si z něj zvyšoval svůj blahobyt. Nemuselo by nám to vadit, kdyby se nás to netýkalo. Tady jsme ale v pozici okradených všichni.

Autor je advokát a vysokoškolský pedagog, působí jako předseda správní rady Liberálního institutu.

Autor: Petr Koblovský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 7000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, MUDr. Martin Volný 500,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Tibor Csillaghy 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Jan Olšák 700,- Kč

Celkem za měsíc: 22 392,60 Kč
Vybráno 63.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 440 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.