schillerova-malacova
14.10.2019
Kategorie: Politika

Nenávistný lupič Venezuela Maláčová

Sdílejte článek:

PETR KOBLOVSKÝ

Jana Maláčová jakoby se nechtěla spokojit se svoji posměšnou přezdívkou Venezuela. Ona chce snad svými socialistickými nápady posunout hranici absurdnosti.

Je neuvěřitelné, jak daleko dokáže zajít ve svém opovrženíhodném tažení podporujícím třídní nenávist, ve svém vytýkání úspěchu úspěšným, ve své sázce na závist a další nejnižší lidské pudy a ve svém hledání každé koruny, kterou by někomu mohla sebrat, aby ji mohla strčit do naprosto neefektivní černé díry přerozdělování sociálních transferů v České republice a její malý zlomek — za tleskání si sama sobě — vyplivnout na někoho, o jehož hlas zrovna stojí.Její přístup se musí hnusit i salonním levicovým voličům sociální demokracie, kteří mají jinak pro solidaritu bohatších s chudšími poměrně velké pochopení. Maláčová při svých tiskových vystoupeních působí dojmem, že by nejraději nařídila vykrádání peněženek novinářům, aby jim tyto peníze potom mohla přerozdělovat. Mimořádně nízké.

Jana Maláčová nepochopila, že ministryně sociálních věcí není ve vládě od toho, aby trumfovala sama sebe a snažila se maximalizovat objem sociálních transferů, ale aby zefektivnila rozdělování peněz, které má k dispozici. Vtom si počíná naprosto impotentně. Od Maláčové neslyšíme vážně míněné a konkrétní plány na zefektivnění dávek, na skutečnou digitalizaci úřadu, na odstranění zbytečných úředníků, návrhy na převedení některých dávek do slevy na dani pro poplatníka, což je nejjednodušší a spravedlivější systém přidělování transferů.

Nikdy jsem od ní neslyšel, že by se inspirovala u zemí, v kterých dokáží dávky rozdělovat jednoduše a efektivně, a snažila se získat jejich systém pro Českou republiku a tlakem na vyšší efektivnost vydírala koaličního partnera. Nikoliv. V paměti mi utkvěla pouze zpráva o tom, že ministerstvo sociálních věcí zrušilo výsledky výběrového řízení na rozdělování dávek a podepsalo smlouvu se stávajícím, třikrát dražším dodavatelem, protože vítězná nabídka byla „příliš levná“.

To je naprosto symptomatické. Maláčová se raději bude zaštiťovat svým vzděláním z Londýna, díky kterému se snaží ospravedlnit krádeže za bílého dne páchané na českých daňových poplatnících, a tím jen podtrhovat svou žalostnou roli. Jejím úkolem však není „štvát“ premiéra a škodolibě se přitom usmívat, ale skutečně pracovat. A to jí vůbec nejde. Je proto nutné naplno říci, že Maláčová je jednoznačně nejslabším článkem současné vlády a měla by být nahrazena někým, kdo umí počítat do pěti a kdo se nebude bát zahájit reformní kroky tuzemského sociálního systému.

Období růstu nesmíme proplýtvat levnými populistickými službičkami voličům, které — a to je pro mě až úsměvné — Maláčová a její sociální demokracie ani nedokáží využít v politickém marketingu. Je to zkrátka jako kdybyste kradli, riskovali vězení, ale celý lup předávali někomu jinému, kdo by si z něj zvyšoval svůj blahobyt. Nemuselo by nám to vadit, kdyby se nás to netýkalo. Tady jsme ale v pozici okradených všichni.

Autor je advokát a vysokoškolský pedagog, působí jako předseda správní rady Liberálního institutu.

Autor: Petr Koblovský

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč

Celkem za měsíc: 900,00 Kč
Vybráno 2.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 570 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.