muslims celebrate notre dame terror historic
17.4.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Nenávistné komentáře na mušce …

Sdílejte článek:

J3K

Ministerstvo vnitra a Policie ČR nedávno prohlásily, že mají dostatek nástrojů potřebných k odhalování nenávistných komentářů a podněcování k rasové nesnášenlivosti. To je jistě smutná zpráva zvláště pro ty, na které nestačí cenzura provozovatelů sociálních sítí. Protože i přes všechny tyto mechanismy se nám na těch sítích objevuje nevhodných statusů až až. Nebo je to tak nějak zase jinak?

Požár pařížské gotické katedrály Notre Dame (Matka Boží) je tragickou událostí, při níž došlo k obrovskému poškození významné historické a církevní stavby patřící k největším skvostům křesťanské minulosti i přítomnosti. Chrám plný uměleckých děl i vzácných relikvií byl už jednou na mušce muslimů v roce 2016, kdy 3 ženy islámského vyznání byly rozhodnuté založit požár. Tento záměr se podařilo překazit. Mezitím však došlo k poškození mnoha jiných křesťanských kostelů, jejichž ochrana nebyla dostatečná. O likvidaci symbolů křesťanů se už ani nepíše, zničených křížů, soch a oltářů už je tolik, že bychom to nespočítali.

Tentokrát však hořel pro většinu Francouzů (ano, pořád je ještě v zemi Galského kohouta převaha křesťanů a ateistů) významný kus historie. Do očí mnohých se vkrádaly slzy a velkou část Francie zahalil smutek. Nikoliv však celou. Mezi smutnými přihlížejícími bylo i mnoho jásajících muslimů vyjadřujících zadostiučinění a radost z národní tragédie. Navíc se sociální sítě zaplnili oslavnými komentáři psanými v arabštině, v nichž radost z poničení chrámu byla neskrývaná.

Reakce na události byly různé. Zatímco patrioti okamžitě přispěchali s nabídkou finančních příspěvků vložených do společné pokladny, z níž budou hrazeny náklady na opravu poškozené budovy, vláda i městská rada se přidaly stejně rychle se zjištěním, že požár byl nehodou, kterou zavinili dělníci pracující na rekonstrukci nejvyšší věže. To vše dotyčné úřady věděly v době, kdy zbytky ohořelých trámů ještě doutnaly. Už to zavání zdaleka nyní tolik oblíbenou korektností, za kterou se skrývá časté utajování skutečností. Určit ohnisko požáru, případně místo, ze kterého vzniknul, bývá prací odborníků. Najít jej znamená mravenčí práci a výsledek nebývá vyřčen hned. V Paříži však mají asi vyspělejší techniku, nebo jen nechtějí, aby se příliš pátralo, kdo je viníkem. Je jednodušší zlikvidovat firmu podílející se na pracích ve věži, než zjistit, že žhářem byl někdo konkrétní a do katedrály vstoupil s úmyslem zapálit ji. Samozřejmě se mohlo stát cokoliv, ale odborníci většinou příčinu zahoření naleznou. Tedy pokud mohou a chtějí.

Radost muslimů by se mohla jevit být podezřelá. V týdnu patřícím k nejvýznamnějším v křesťanském světě se nejdříve rozběhla polemika nad k islámu vstřícném chováním hraničícího s kacířstvím papeže Františka I., poté shořela částečně perla mezi světovými katedrálami, to za oslavných chorálů přistěhovalců a Francouzů majících předky v islámských zemích. Jejich výlevy radosti a štěstí zůstaly na facebooku bez povšimnutí oddělení Koniášů. Reakce jiných, tedy těch, kteří si destrukci Notre Dame vysvětlují možným žhářstvím, jehož původcem mohl být muslim, se však nečekaně staly objektem pozorování policie a facebookových cenzorů. Přiznejme si, že v tomto případu není důvod se podobným názorům divit, vždyť by to nebylo zdaleka poprvé. Pokud se někdy někde něco stane a zjistí se, že viníkem není Afričan, Arab nebo muslim, je vždy zdůrazněno, že jím byl bílý muž. Jeli tomu naopak, je pachatel maximálně jižního vzhledu a psychicky labilní. Což může být v Čechách třeba někdo z Budějovic, v Evropě třeba z Neapole. Politická korektnost je prevít, ještě horší je neobjektivita a neochota přiznat, že islám je už dost velký problém a činy páchané v jeho jménu jsou daleko za hranicí zákona i chápání.

+ + + + + katDalší smutnou reakcí na pondělní události je prohlášení Pirátské strany. Nikoliv té naší, ale jak jistě víte, ta patří do sdružení evropských pirátských stran, které je paradoxně vedeno muslimem. A tomu také odpovídá uvedený status. Postupné odkopávání se Pirátů pokračuje napříč Evropou a je s podivem, kolik příznivců a voličů u nás mají. Ozve se někdo z nich, aby dementoval názor, který byl na facebooku uveřejněn? Nebo zasáhne policie a dotyčnou stranu potrestá?

Asi nikoliv, není v zájmu EU trestat poslušné a oddané, naopak ti, kteří si dovolili říct logický názor, ty je třeba odhalit, zlikvidovat, vymazat. Vyhrožování ze strany státních orgánů a rozdělování spravedlnosti dle toho, kdo co způsobil a kdo je hájeným druhem, dosahuje stále většího důrazu. Požár pařížské katedrály opět ukazuje na to, jak je svět rozdělený a co vše přináší nenávist, které je mezi lidmi až příliš. Před obdobím migrace žila Evropa relativně svobodně a spokojeně. Nynější stav je schizofrenní verzí existence. Francie je toho zářným příkladem. Vyprázdněné vesnice plné neobydlených domů, ve městech hořící auta, obchody a nově i kulturní památky, násilí, terorismus, nespokojení občané, to vše je přítomnost. Nejde však jen o Francii. Chobotnice se postupně roztahuje a její černá chapadla objímají stále větší kus Evropy. Naivnost a absence strachu některých Evropanů jsou pro ni potravou. Pojďme se tedy ještě rychle podívat na české památky, které máme rádi, protože jejich životnost není neomezená. Stačí si vzpomenout na kouř nad Paříží.

Autor: J3.K


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 796 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.