ZLO2
13.9.2020
Kategorie: Společnost

Nenávist mezi lidmi je alarmující

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝMomentální stav společnosti je tragický. Jestliže kdysi se uměli Češi a Moravané semknout a dokázali držet pospolu, pak situace kolem nás ve 3.čtvrtletí roku 2020 připomíná vztahovou apokalypsu. Jsou často přetrhána i přátelská pouta, natož ta rodinná. Jestliže kdysi se řešila především existence KSČ a rozhodujícím se jevilo, byl li člověk v ní či nikoliv, pak nyní je důvodů k rozepřím mnohem více. S kýmkoliv se pustíte do řeči, narazíte na téma, ve kterém se prostě neshodnete. Najít někoho, s kým si budete skutečně názorově souznít, je stále náročnější.

Problémem se stává i radikalizace názorů a přístupu k nim. Dříve bylo častějším vyústěním diskuse mávnutí rukou a odchod na pivo, nyní si lidé obrazně roztrhají občanky a nechtějí se potkat. Témat příhodných k vyvolání sporů je stále více a většina z nich se stává zásadními. V této atmosféře se nejlépe žije politikům. Ti svým vytvářením eskalujících problémů odvádí pozornost od skutečných, které jim umožňují v pozadí provádět ty největší lumpárny. Také média si spokojeně chrochtají, protože mají stále k čemu se vracet a v podstatě beztrestně a bezpracně získávají obrovskou moc.

Prostí lidé však žijí pod obrovským tlakem. Šťastným je snad pouze ten, kdo si nic nepřipouští, nesleduje vývoj či je mu vše lhostejné, neboť je přesvědčen, že stejně nic z toho neovlivní. Tito jedinci přitom možná nejvíce vyhovují systému, který se snaží elity vytvořit. Stádo přesvědčených, že jsou sami vlastně bezmocní, dává tvůrcům nových pořádků bianco šek na to dělat si cokoliv, co se jim zlíbí. A věřte tomu, že se o to snaží. Naopak potížisté s vlastním názorem jsou na black listu a pod přísným dohledem. Taková AfD v Německu bourající představy vládní koalice by o tom mohla vyprávět. Jsou nazýváni jako extremisté, fašisté, existuje mnoho případů fyzického napadání. Ani rodinní příslušníci členů strany to nemají jednoduché, děti jsou dokonce nepřijímáni do některých škol. Postavit se systému znamená přinášet oběti. Ostatně ani u nás se k SPD a nově i Trikoloře nepřistupuje v médiích zrovna demokraticky.

Jaké protipóly tedy nyní vytváří svět kolem nás? Snad nejhorším označením z pohledu demokraticky smýšlejícího občana je slovo liberál. Za ním se totiž skrývá prosazování migrace, LGBT, Zeleného údělu, sjednocování Evropy při ztrátě svrchovanosti národních států. Liberálové ovládají Evropskou komisi i unii. A pokud někdo vnímá tyto instituce jako svobodné a demokratické, pak ztrácí logický úsudek. Dále tu máme údajně protichůdné pojmy, jakými je rasismus a nacionalismus. Především v poslední době je prosté vlastenectví nazýváno nacionalismem a připodobňováno k době fašistického Německa. Ve skutečnosti jde o úplně jiné náležitosti. Vlastenectví se týká prosté lásky k rodné zemi a k jejím zvykům, které by měly být zachovány.

Německý nacionalismus za 2. světové války znamenal povyšování nad jiné. Rozdíl jistě vnímáte. Samotný rasismus je poté nenávistí například k lidem jiné pleti. Není to však případ, kdy bráníte vlastní území a domov před invazí cizích národů. Pokud někdo, kdo k Vám přijde na návštěvu, prosazuje pouze vlastní zájmy a zvyky, máte právo jej i bez odsouzení k rasismu vykázat či zařadit na seznam nepřátel. Pokud jde o hnutí Black Lives Matter, je to problém Spojených států, který vznikal dlouho a jeho momentální eskalace je vytvořena uměle. Ukázkou chování černochů je však rabování, které zrovna nesvědčí o lásce k vlasti a spíše poukazuje na jistou oprávněnost jejich života v ghettech. Ti schopní z nich dokážou žít mnohem lépe a daří se jim to.

Dalším dělitelem společnosti je momentálně rouškování. Nesmiřitelnost obou stran pak poukazuje právě na stoupající radikalizaci mezi lidmi. Argumentace přechází v nenávist. Napomáhá tomu především nedůvěryhodnost politiků a médií. Obojí prokazatelně lžou a ignorují fakta, případně s nimi manipulují ve svůj prospěch. Navíc politici ani nedodržují při svých nařízeních platné zákony a média pro změnu pečlivě filtrují informace, které pustí dále a které zamlčí. Vzhledem k vlastnické struktuře je většina mediálních domů na jedné straně, takže o objektivitě nemůže být řeč.

A protože se politici přeci jen občas mezi sebou na něčem neshodnou, máme tu různé politické strany a jejich voliče. Takže další důvod ke sporům mezi námi. Přitom se nacházíme v situaci, kdy už téměř není koho volit, chtěl li bychom se vrátit o 25 let zpět a začít budovat silnou Českou republiku. Chybí osobnosti, které by za sebou neměly skandály, průšvihy či kriminální minulost. Většina z našich politiků je spojena z nějakými podvody, loupežemi. Slyšíte jména Kalousek, Babiš, Schwarzenberg, Zeman, Klaus a plno lidí dostane osypky. Navíc z děr vylézají staří pardálové, u kterých zjišťujeme, na jak teplá místečka dosednuli. Přesto každý z nich má své zastánce a už se to mele. Přidejme ještě rozdílnost názorů na zahraniční politiku, tedy na Čínu, Rusko, USA, EU a máme tolik styčných ploch, že klid mezi námi je v nedohlednu. Sjednocení nás všech je tak naprosto nereálnou vizí, což nahrává všem, kdo na rozvrácenosti dokážou extrémně vydělávat. Už nejsme národ Čechů a Moraváků, jsme pouze torzo, jehož hlas je pro svět nepodstatný. A elity si tleskají. O to přeci šlo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 873 times, 30 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
politicon.cz
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.