1398148505_1382527005_podomitkova-roleta5
14.4.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Nemůžete spát? Zatáhněte si

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PR) 15|04|2016

Insomnií neboli nespavostí prý trpí až 40 % lidí. V důsledku toho se pak přes den cítí unavení, podráždění, nemohou se na nic soustředit a dokonce mají větší sklon k depresím a zdravotním problémům. Bez dostatku spánku naše tělo prostě nemůže fungovat. Spousta lidí, kteří večer nemohou usnout, však zapomíná na naprosto základní opatření, která spánek podporují.

Velký vliv na to, zda můžeme nebo nemůžeme usnout, má okolní prostředí. Některé věci se samozřejmě ovlivnit nedají, ale spoustu jich naopak zařídíte docela snadno. Ne, nemáme teď na mysli kvalitní postel nebo speciální matraci. To je stejně jen věc osobních preferencí – někdo upřednostňuje tvrdou matraci, někdo spí rád na velkém polštáři. Mluvíme tu spíš o vlivech mimo domov, o tom, co se děje na ulici. Co tedy můžete udělat?

· Ztmavit místnost: Když si před okno dáte žaluzie a zatáhnete je, vytvoříte v místnosti absolutní tmu. Ke spánku je potřebná, a pokud žijete ve městě, pouliční lampy svítí celou noc. To vás může rušit.

· Ztišit místnost: V tomto případě vám pomohou venkovní rolety, které omezí hluk z ulice. Obzvlášť užitečné je to pro ty, kteří žijí v blízkosti frekventovanější silnice, hospody nebo jiného rušného místa.

· Zchladit místnost: Ve vysokých teplotách se špatně spí, to možná sami znáte z dovolených v teplejších krajích. Nebojte se nechat otevřené okno, pokud bydlíte v tišším prostředí. Nainstalujte ale sítě proti hmyzu, aby vás v noci neotravovali komáři. Nebo použijte opět venkovní rolety, které se dají zatáhnout tak, aby v nich zůstaly škvíry na větrání.

Výše uvedené rady vás sice možná přijdou na nějakou tu korunu, ale to za kvalitní spánek stojí, ne? Navíc všechny mají více užití než jen zlepšování spánku. Třeba rolety skvěle ochrání okna a tím prodlužují jejich životnost. Chcete-li investovat něco do zdravého spánku, podívejte se do nabídky společnosti Climax. Tato firma, která se již čtyři roky po sobě umístila v soutěži „Českých 100 nejlepších“, poskytuje na sortiment 4 roky záruky, protože svým produktům věří. Markýzy, sítě proti hmyzu, rolety i žaluzie od nich můžete mít s důvěrou i vy. Odměnou vám bude určitě lepší a spokojenější spánek.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 1 900,00 Kč
Vybráno 5.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
2 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.