PAPEZLIBANOHY
11.1.2022
Kategorie: Multikulturní soužití

„Nemůžeme se před migranty skrývat za zdmi a ostnatými dráty,“ prohlásil Bergoglio

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Dnes opět promluvil jeden z čelních islamizátorů Evropy, vyslaný na svůj post globalisty právě proto, aby prosazoval jejich agendu. Dnes nešlo v rámci jeho proslovu o jediný apel, nezapomněl také upozornit na nutnost boje proti globálnímu oteplování a očkování všeho, co se hýbe…

Papež František se v pondělí ostře ohradil proti „dehumanizaci migrantů“ a vyzval ke sdílené odpovědnosti evropských národů za přijímání migrantů.

„Tváří v tvář rostoucím migračním pohybům nemůžeme být lhostejní nebo se schovávat za zdi a ostnaté dráty pod záminkou obrany bezpečnosti nebo stylu života,“ řekl papež členům diplomatického sboru akreditovaného u Svatého stolce v pondělním výročním projevu.

„Děkuji všem jednotlivcům a vládám, kteří pracují na tom, aby zajistili, že migranti budou vítáni a chráněni,“ uvedl papež, „a aby je podpořili v integraci v zemích, které je přijaly.“

„Jsem si vědom obtíží, s nimiž se některé státy setkávají tváří v tvář velkému přílivu lidí,“ řekl. „Nikdo nemůže být požádán, aby udělal to, co je pro něj nemožné, přesto je jasný rozdíl mezi přijetím, i když omezeným způsobem, a úplným odmítnutím.“

Stejně jako při jiných příležitostech Bergoglio trval na tom, že za přijímání  je zodpovědný každý a žádná země by se tomu neměla vyhýbat.

„Je třeba překonat lhostejnost a odmítnout myšlenku, že migranti jsou problémem pro ostatní,“ prohlásil.
.
„Výsledky tohoto přístupu jsou zřejmé v dehumanizaci  migrantů soustředěných v hotspotech, kde skončí jako snadná kořist organizovaného zločinu a obchodníků s lidmi nebo se zapojí do zoufalých pokusů o útěk, které někdy končí smrtí,“ řekl.

„Bohužel musíme také poznamenat, že migranti jsou sami často proměňováni ve zbraň politického vydírání, stávají se jakýmsi ‚vyjednávacím trumfem‘, který je zbavuje jejich důstojnosti,“ dodal.

Mimo apelu na to, aby se Evropa ještě víc islamizovala a urychlila výměnu obyvatel, se zmínil také o nutnosti boje proti změnám klimatu.

Ve svém projevu papež naznačil, že opatření přijatá v boji proti změně klimatu na nedávné konferenci OSN o změně klimatu COP26 v Glasgow jsou nedostatečná a vyžadují posílení.

„Na nedávném COP26 v Glasgow bylo učiněno několik kroků správným směrem, i když byly poměrně slabé ve světle závažnosti problému, kterému je třeba čelit,“ uvedl papež.

A nakonec samozřejmě nezapomněl hit dnešní doby – očkování.

Je důležité pokračovat v úsilí o co největší imunizaci obecné populace,“ prohlásil, „což vyžaduje rozmanitý závazek na osobní, politické a mezinárodní úrovni“.

Tolik tedy papežova agenda, v níž snad zapomněl jen apelovat na co nejrychlejší schválení manželství pro všechny a uznání všech 112 pohlaví. Jinak je to jako z  „učebnice správného globalisty.”

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 106 times, 6 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)