hand-749676_960_720
25.1.2016
Kategorie: Politika

Nemravné daně je mravné neplatit

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 25|01|2016

Když někdo mluví jako pokrytecké hovado, myslí jako pokrytecké hovado a jedná jako pokrytecké hovado, nejspíše bude pokrytecké hovado. Přesně tato asociace mne napadá, když slyším naše vládní papaláše lamentovat jak stát nemá peníze, protože jej okrádají paraziti živnostníci, kteří nepřiznávají celé daně nebo zloději jejich zaměstnanci, kteří si nechávají vyplácet polovinu mzdy „na ruku“.  Kde se v těch nadutých bolševických pohrobcích z politických výšin bere tolik drzosti? Kdo jim to ještě žere?

Podívejme se, kam došlo v současné době daňové nevolnictví. Občan, který opravdu ještě dokáže vyprodukovat nějakou hmatatelnou hodnotu, směnitelnou na volném trhu, se stal nejen dojnou krávou pro erární rozdělovače nakradených mu peněz, ale ještě je urážen, dehonestován, zostouzen a kriminalizován. Před každým posledním živnostníčkem i jeho zaměstnancem v Horní Dolní by se měl každý Sobotka, Mládek, Dientsbier, Marksová i jejich ostatní vládní kolegové hluboce klanět a děkovat jim, že v tomto systémovém státním bordelu žijí za svoje, něco málo odvedou a nic po státu nechtějí. Každý takový samostatný člověk, pracující na sebe i přes všechny klacky pod nohy, které od současné nemarxistické sebranky dennodenně schytává, totiž zaslouží metál.

Socialisté to vymysleli dobře. Tedy pro sebe. Daňová džungle dosáhla takové neprostupnosti, že se v ní už nevyzná téměř nikdo a tak ani nikdo přesně nedopočítá kolik mu vlastně zákonem posvěcení zloději ukradnou z jeho výdělku a ještě při tom sami stačí nadávat do zlodějů jemu – produktivnímu daňovému poplatníkovi. Absurdistán? Jistě … počítejte se mnou:

(Výpočet je jen velmi rychlý, nedělá si nároky na haléřovou přesnost, ale podstatu vystihuje)

Vyděláte si (spíše měl byste si vydělat), lépe řečeno cena vaší práce je:

  • 26 800,- Kč

V první fázi zdanění vám stát sebere 10 950,- Kč (daň a odvody, kde pokrytecký stát „cudně“ zamlčuje na výplatní pásce, že vás okrádá skrytě přes tzv. odvody zaměstnavatele, ale zase vám na druhou stranu lže, že toto je vaše celkové zdanění … nějakých 41%) Zůstane vám 15 850,- Kč

Přichází však druhé daňově okrádací kolo, skryté za daně nepřímé. Určitě se nevyhnete dani z přidané hodnoty 15-21% v každém nákupu, pokud vezmeme průměr, můžete si rovnou z vašeho zůstatku odečíst cirka 3 000,- Kč a jste na 12 850,- Kč.

To však stále ještě není všechno. Kolo třetí. Pokud jezdíte autem a natankujete za měsíc 60 litrů pohonných hmot, dodaníte cca 800,- Kč. Kouříte? Dvacku denně? Mínus 850,- Kč. Pijete pivo, víno, nebo snad i destiláty? Pokud ne moc, erár vás podojí zhruba o další pětistovku na dani spotřební. Stíháte odečítat? Zůstává vám 10 700,- Kč.

Už máte dost? Nenažraný stát ale ještě ne! Čtvrté kolo v daňovém ringu. Máte nemovitost? Zaplatíte z ní daň! Jezdíte po dálnici? Zaplatíte daň zvanou dálniční známka! Chcete po to všem něco od státu? Zaplatíte daň zvanou poplatky! Dědíte – zaplatíte! Dostanete dar – zaplatíte! Máte psa – zaplatíte! Máte snad rádio nebo televizi – platíte! Zadarmo ani erár nehrabe! Pár drobných mu ještě prostě nenápadně přisypete, kolik v průměru? Tisícovku? Fajn. Zůstalo vám opravdu čistého:

  • 9 700,- Kč

Socialistický stát vám ukradl ne 41%, ale z 26 800,- korun něco kolem 17 100 ,- … tedy nějakých 65% vašich poctivě vydělaných peněz. Z každé tisícovky 650 korun vám prostě finanční dráb sebere. Pokud však v měsíci musíte jen o málo více jezdit, nebo nedejbože uspořádáte větší alkoholový dýchánek s přáteli či jste donuceni sedlat úředního šimla v míře větší než malé, dostanete se někam k 75%, tedy erár vám nakonec odebere tři čtvrtiny příjmu. Tři koruny ze čtyř. A jak se zdá pořád nemá dost!

Nuže, co na tuto surovou realitu jako daňoví nevolníci říkáte? Že přeci živnostníci platí míň? Ano, možná na odvodech, ale navíc musí platit daň silniční a spoustu různých dalších daní, které jsou maskovány jako zákonné poplatky za každou hovadinu, že se tím míra zdanění srovnává (Navíc ještě za to budou biti vyměřením důchodové žebrácké almužny, ze které nelze přežít).

Co tedy v tomto kontextu říkáte na hlavní programový bod současné neomarxistické vlády: „Všichni ´kradnú´ a je třeba je ještě více podojit!“? Co říkáte na socialistické experimenty jako je EET či kontrolní hlášení, které mají kroutit krkem „vykořisťovatelské“ třídě? Co říkáte tomu, že vás erár okrade téměř do bezvědomí a ještě má tu drzost ústy svých agentů vykřikovat něco o spravedlnosti?

Je tedy nemravné se pokusit uhájit alespoň malou část svého výdělku před touto loupeživou nenasytnou bandou? Je to nemravné, když musíme každý den sledovat, kterak naše peníze nenávratně mizí v kapsách zkorumpovaných vládců státního penězovodu, kterak se za ně staví Čapí hnízda, horské penzióny, golfové areály či luxusní hotely prapodivných dotovaných existencí? Když platíme jak mourovatí a nesvezeme se po kvalitních silnicích, důchodci dostanou přidáno “inflačních” 40 korun jako výsměch od sociálních inženýrů,  když nefunguje státní správa, soudy, obrana … žádný ze základních atributů státu?

A k tomu všemu si jedna ze svědkyň Burešových dovolí říci na schůzi parlamentu k EET: „No tak asi nějací podnikatelé skončí, s tím je potřeba počítat.“  Tedy „pravicovému“ hnutí ANO je prostě střední třída, jinak páteř ekonomiky a společnosti, úplně u prdele, hlavně, že se vybere pár kaček navíc pro financování jejich sekty. Navíc kaček velmi pofiderních, neboť odhad vrchního finance se pohybuje v rozmezí 2 až 20 miliard, takže si to cucá z prstu podle toho pro koho zrovna mluví a blábolí nesmysly, aby zakryl pravé důvody této další bolševické buzerace.

Kdyby totiž opravdu chtěl něco udělat pro zlepšení daňového a ekonomického klimatu v ČR, daně by výrazně snížil a zjednodušil, odboural by veškeré dotace, zredukoval administrativní zátěž podnikatelů a hlavně – posvítil by si na výdajovou stránku státního rozpočtu. Ne, že bude nahánět každého živnostníčka kvůli desetikorunám, ale mafiánskou, na státní rozpočet napojenou strukturu pseudopodnikatelů a jejich erárních bílých koňů, kteří stále nějakou záhadou nemají hmotnou odpovědnost za svoje podpisy a razítka, a šetřil občanům skutečné peníze, skutečné miliardy, které tečou do této zkorumpované žumpy takovým proudem, že ten zápach dusí vše široko daleko.

Soudruh Nebureš by se tedy měl namísto likvidace živnostníků pomocí EET, pokud by tedy byl oním spasitelem a bojovníkem proti tunelářům a zlodějům, za kterého se vydává, zaměřit na Elektronickou Evidenci Státních Výdajů (EESV). A to nikoliv ve formě „transparentnosti“, kterou byla zavřena ústa různým protikorupčním spolkům, kdy ouřadové mají zveřejňovat smlouvy, ale jen některé, a faktury, také jen některé, ba dokonce od některých dojných erárních kravek vůbec, protože přece „byznys“ a jeho tajemství, ale prostě všechno co stát platí. Jsou to náš stát naše peníze a máme právo vědět jak se s nimi nakládá. Obzvláště v situaci, kdy jsme daňově stříháni jak ovce a za každou námi neodevzdanou korunu panským drábům můžeme navíc okusit slasti kriminálu.

Co je tedy vlastně mravné a co nemravné? Nenastal už čas občanské neposlušnosti, která odstaví ty pravé pokrytecké společenské parazity od zdrojů a vrátí nám naše svobody a důstojnost?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 828,00 Kč
Vybráno 28.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 85 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (41 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.