covidvir
14.1.2021
Kategorie: Společnost

Nemohu se zbavit dojmu, že totalita je za dveřmi a málokomu to vadí

Sdílejte článek:

JIŘÍ BERÁNEK

Když jsem byl mladý, existovalo hodně míst, kam se dalo emigrovat. Ve snu by mne ale nenapadlo, že se dožiji doby kdy řeknu, že za normalizace jsem se cítil svobodnější. A navíc dnes není kam utéct. Všude je to špatný a někde ještě horší. Třeba v Africe nebo v zemích třetího světa.

A nemohu se zbavit pocitu, že covid politikům zas tak moc nevadí. Naopak. Souhlasím s tím, že jsme ve válce, ale nikoli ve válce s covidem. Ten se jenom hodí k tomu, že mnohem rychleji teď dochází k omezování osobních svobod, zavádění cenzury, autocenzury a ostrakizace lidí s menšinovými názory.

Technologie šmírování a umělá inteligence se rozvíjejí tempem, o kterém se ani Orwellovi nesnilo. Kamerové systémy, odposlechy mobilů, monitorování internetu, sledování soukromé komunikace včetně diskriminování osob s “nevhodnými názory” to je realita dnešní doby.

Během jednoho roku se naše životy změnily neuvěřitelným způsobem. Tohle už není život ale přežívání. V devadesátých letech jsme zažili svobodu, nicméně to už je dávná historie. Lidé si dnes svobody vůbec neváží. Generace lidí, kteří nezažili v evropsko-americké civilizaci válku, mají pokřivené vidění toho co je správné a co nikoli. A socialismus ruku v ruce s covidem je smrtící nákaza, která se vyznačuje tím, že lidé už vůbec nechápou co je svoboda, co jsou to práva a co je to zodpovědnost. Bohužel s tím souvisí i nepochopení základních ekonomických souvislostí.

A pořád nás straší. Od rána do večera. A vystrašený, zmanipulovatelný jedinec se lépe ovládá. Vidíme to denně. Během jednoho roku se změnily naše osobní zvyky, potřeby i touhy. Typickým symbolem podřízení se jsou náhubky a brzy to budou očkovací průkazy. Za Hitlera museli Židé nosit žluté hvězdy. Dnes nosíme náhubky dobrovolně a kdo se dobrovolně opíchat nenechá bude občanem druhé kategorie ne-li rovnou nepřítelem státu.

Když jsem byl mlád, mezi mou oblíbenou literaturu patřila sci-fi. Orwellovu Farmu zvířat jsem zažil na vlastní kůži, a fikce 1984 nebo Bradburyho 451 stupňů Fahrenheita jsou smutnou realitou všedního dne a věcí příštích.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 750,00 Kč
Vybráno 33.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 910 times, 7 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (42 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
112 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.