svedskodemocrat
8.7.2019
Kategorie: Společnost

Nemocná Skandinávie

Sdílejte článek:

JITKA MAŠKOVÁ ŠVEJDOVÁ 

Mám ráda Skandinávii, mám ráda tento drsný kraj s ledovým Beringovým mořem, s větrem, dešti, s letními dlouhými dny. Kde je příroda krásnější než na severu, kde se stále prohání sobí stáda, potkáte losa, uvidíte polární lišku, lumíci piští a schovávají se před Vámi v děrách? Miluji půlnoční slunce, pozorovat rybáře a tušit někde blízko medvěda.

Mám ráda Skandinávce, potomky vikingů, mám ráda původní obyvatelstvo Laponce, ke kterým mám obrovskou úctu, za to v jak nehostinném kraji dokázali žít. Je to jiný svět a velmi poctivý.
Ale Švédský národ onemocněl, má svůj kostižer, kostižer stejnosti. Naivita většiny Švédů nezná zdá se mezí.

Východně od Kiruny jsme zažili krásný letní slunovrat, centrum bylo vikinské středisko s farmou sobů a křesťanský dřevěný kostelík. Přijížděla spousta aut se švédskými rodinami nádherných hrdých lidí, ženy a děvčata měly na hlavách pampeliškové věnce – krásné tradiční rodiny. Jen ty švédské vlaječky, které jsem zažila ještě před pár lety, zmizely – škoda, před lety jsem jim hrdost na vlast záviděla.

Co se to ve Švédsku děje? Procestovali jsme ho s manželem v malém obytném autu a zamilovali jsme si ho, máme zde přátele původem z Čech, ale máme zde i kamarádku Švédku, kde i její všichni předci byli Švédové. Snažili jsme se co nejvíce pobývat mezi Švédy, nasávat atmosféru země.

Ale něco bylo špatně. Jsem žena hrdá na své ženství, která se nikdy nenechávala odstrčit, ale zde drsní chlapi jako by byli voděni na provázku a to je špatně. Po Skandinávii řídil manžel, má více zkušeností za volantem a přišli jsme na to, že po několika sta metrech vždy předělávat sedačku a zrcátka na mě a pak pro něho je nepraktické. V kempech pak umisťoval auto do roviny a zajišťoval další jeho provoz. Já jsem zatím vyvenčila psy a šla umýt nádobí. A zde jsem cítila tu odlišnost sice tolerovanou, ale byla jsem litovaná. Pro ně jsem byla ponižovaná žena, protože všichni ostatní myli nádobí společně, vždy on a ona. A zde cítím jádro ztráty duše těchto lidí.

Muž se ženou je tým. A když se oba snaží tak je to vskutku skvělý tým. Jen ten muž musí především ženu, děti bránit a snažit se živit. Žena není rozmazleným dítětem, ale parťáčkou do nepohody a oba mají veškerou zodpovědnost, každý za sebe a jeden za druhého za jeho spokojenost i další rozvoj.

Jestliže se Švédové budou chovat jako adolescenti a veškerá zodpovědnost za druhého se bude vyčerpávat na společně umytém nádobí, tak to s jejich zemí bude bohužel dopadat tak, jak dopadá.

I my v České republice jsme zodpovědní sami za sebe, za to jak prožijeme život. Když partnerství bude bojem, kdo s koho, kdo více druhého poníží anebo velmi pečlivým hlídáním stejnosti, která ani není možná, tak se potom nedivme, že čím dál více lidí bude volit samotu.

Máme zodpovědnost ve svých rukou, jen je důležité si uvědomit, že muž musí být schopen a odhodlán bránit ženu, rodinu, společnost a žena má zcela stejnou zodpovědnost.

Na vysokých školách učme se technickým vědám, lékařství, právu, ale na vztah mezi mužem a ženou věřme svým instinktům a tradici. Naše skutečná tradice, nemyslím to, co nám bylo předkládáno jako klišé k zesměšnění let minulých, neubližovala ani ženám ani mužům.

Když muž ženu brání, tak muž dostává smysl života a žena svobodu a rodí se i děti.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 628,00 Kč
Vybráno 38.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 957 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.