jourovaEU
1.10.2020
Kategorie: Politika

Nemocná eurokomisařka

Sdílejte článek:

PETR MACHOVSKÝ

Nařizování, přikazování, regulování, nálepkování, kádrování, zasahování do vnitřních záležitostí členských zemích. Člověk se až nestačí divit, co všechno Evropská komise a jednotliví eurokomisaří stačí zvládat.

Jen pár dní po zveřejnění návrhu migračního balíčku, který je postaven na oxymoronu „povinná solidarita“, je o Evropské komisi opět hlasitě slyšet. Tentokrát se o to postarala eurokomisařka Věra Jourová, která svůj eurokomisařský život zasvětila boji proti dezinformacím.

Paní Jourová se nechala slyšet, že má obavy o demokracii v Evropské unie. A nejvíc samozřejmě v Polsku a Maďarsku. Jak by také ne. V obou zemích se konají svobodné demokratické volby, které….nikdy nekončí k potěše příznivců tzv. liberální demokracie.

Tedy demokracie, která s sebou přináší společně s ideologií multikulturalismu, genderismu a ekolosmu takové lahůdky jako jsou kampaně MeToo nebo Black Lives Matters. Typ demokracie, ve které nehrají prim voliči, ale aktivisté společně s politickými neziskovkami. Samozřejmě v úzké spolupráci s liberálními novináři. Typ demokracie, ve které se jedinci s odlišným názorem nálepkují do populistů a extremistů a jejich tvrzení jsou dehonestačně nazývány dezinformacemi, případně Fake news.

Maďarský premiér Viktor Orbán již před lety tento typ demokracie odmítl. Od té doby mu to údajní tolerantní liberálové nemohou zapomenout. Sloní paměť má i paní Jourová, která označila neliberální maďarskou demokracii za nemocnou.

Je alarmující, že tak vysoká představitelka EU se snaží zcela nepokrytě ovlivňovat vnitropolitickou situaci členského státu. A to jenom proto, že je sama zapřísáhlou vyznavačkou demokracie s přívlastkem.

Ani se nedivím, že se Maďarsko cítí zneváženo a požaduje její rezignaci. Nemocná není maďarská demokracie, ale eurokomisařka Jourová. Její nemoc pramení z iracionálního přesvědčení o vlastní velikosti, moudrostí a neomylnosti.

„Každá doba má své lidi. Jako je umění včas přijít, je i nemenší umění včas odejít. Odejděte včas, to jest hned, může Vám být ještě poděkováno,“ vzkázal herecký bard Miloš Kopecký komunistům držícím se zuby nehty moci v roce 1987.

Měl naprostou pravdu a myslím, že jeho slova by mohla být adresována i dnešním nástupcům předlistopadových komunistů. Samozvané bruselské elity dávno ztratily kontakt s realitou a v mnohém si počínají jako čistokrevní totalitáři. Od neuznávání jiného názoru, přes povinné nařízování čehokoli, až po kádrování.

Nejenom toho posledního jsme si před rokem 1989 užili dost. Kádrovalo se v práci, ve škole, na titulní stránce Rudého práva, v Pionýru, mezi svazáky. Na kádrování byl založen celý ten děsivý a v posledních letech svého trvání spíše směšný systém.

Téměř polovinu svého života v něm žila i eurokomisařka Jourová. Je škoda, že na tuto dobu zapomněla. Ale možná, že za to prostě nemůže. Možná, že působení v Bruselu prostě semele každého. Třeba by se jí ulevilo, kdyby se opět vrátila do normálního života.

Restart, návrat ke kořenům, nový začátek….říkat se tomu dá jakkoli. Hlavní je, aby se tak stalo co možná nejdříve.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 632 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,66 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)