elity1018
31.8.2020
Kategorie: Politika

Nemoci mocných aneb pandemie diagnózy JÁ

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

Jsou sebou tak zaneprázdněni, že názory ostatních lidí je zcela míjejí. Žijí tak moc ve vlastním světě své důležitosti, vševědoucnosti a neomylnosti, až jsou tragikomičtí. Kdyby nerozhodovali o životech nás všech, mohli bychom se jim smát. Jenže ta ruleta je taky o nás, a to vás smích raz dva přejde.Na počátku tohoto blogu byla zdánlivá banalita. V mém rodném městě nechali radní vybudovat mezi dvěma historickými budovami radnice, nad krásnou uličkou vedoucí na náměstí, obludný průchozí tunel, který zcela zničil jak ty dvě budovy, tak pohled do uličky i z uličky na historické náměstí. Že prý to bude zajímavá dominanta. Zajímavé na tom je hlavně to, že se předtím nezeptali těch nejdůležitějších – občanů města, co na to říkají. To přesto, že jde opravdu o tak citelný zásah, že k tomu lidé malého městečka nepochybně své říct měli. A pak taky měli dát radní na památkáře. Až po posbírání názorů měli rozhodnout. Jenže se na to vykašlali – nemoc zvaná „stát jsem já“ převládla, a tak se rozhodovalo bez respektu k názoru odborníků (památkáři byli proti) a bez znalosti názorů občanů. A tunel je.

Nepřipomíná vám to něco? Mně všechno.

Ega těch mocných, a občas i ega těch, co mocnými být chtějí, tedy „diagnóza JÁ“, je největší tragédií této doby. A nedotýká se jen politiků – touto diagnózou trpí i někteří novináři a redaktoři, když se domnívají, že jedině jejich názor a jen jejich vidění pravdy je to správné, a vše ostatní je zločinem, a o jeho nositeli proto jako o “zločinci” mluví a píší.

Vědí však ti mocní a potencionální mocní, a všichni ti novináři a redaktoři, co si myslí obyčejní lidé? Kde vlastně berou ti nahoře tu odvahu až drzost za ně absolutně o všem rozhodovat nebo jim přikazovat, co si mají myslet a jak mají vidět současné dění? Proč je rozhodování v rukou PR poradců namísto specialistů na dané obory, a proč se nikdo neptá těch, které rozhodování mocných nejvíce zasáhne, tedy nás? A proč je za objektivní zpravodajství vydáváno něco, co často zavání tím tendenčním komunistickým na sto honů? A proč v době, která se holedbá bojem proti jakékoli diskriminaci, je používán dvojí metr na obdobné situace podle politických preferencí redaktorů? A proč vznikají seznamy pohodlných a nepohodlných, jako tomu bylo za bolševiků? A proč se chtějí gumovat mozky už dětem ve školách?

Pravda ale není extremismus, korektnost nesmí zastírat lež, a diskriminace je i to, když se nedůvodně preferuje menšina.

Ano, vracíme se krutě zpět. Do naivních představ o tom, že ti nahoře ví přece vždy nejlépe, jak mají žít ti dole, a že ten diktát je vlastně pro jejich dobro. Co bychom se jich ptali, když máme v rukou MOC, a můžeme jim pohodlně přikazovat. Už dnes znějí v rodinách zase věty – to ale nesmíš nikde říkat!

A podobný přístup lze zaznamenat v řadě médií – my přece víme nejlépe, co vy dole si o kom a o čem máte myslet. Jaké tomu dát přívlastky. Takže vám nebudeme přinášet zpravodajství, abyste si názor udělali sami, ale rovnou vám přetlumočíme, jaký ten názor má být. A to tlumočení je často hysterické až osobní.

Jenže jiný názor v demokracii není zločin. Naopak cenzura v demokracii zločinem je. A co se děje dnes? Respekt k jinému názoru zcela mizí. Kdo má jiný názor než JÁ, je nepřítel, a cenzura a manipulace zpráv je tak běžná věc, až je to třicet let po listopadu neuvěřitelné

Ti novodobí cenzoři se dokonce svých rolí často ujímají sami, a vytvářejí seznamy pohodlných a nepohodlných – napřed názorů, a dnes už i lidí. Pouze sami cenzoři – „hrdinové“ – zůstávají v anonymitě, protože jsou sice „nejchytřejší ze všech“, současně ale neskuteční zbabělci. Podobně jako kdysi příslušníci státní bezpečnosti – ti svá jména také nevystavovali, ale hlídali názorovou poslušnost v anonymitě.

Navíc je tu zajímavý fenomén moderní doby – bojovat za cokoli nebo proti čemukoli se těžce vyplácí, protože se na podobný boj mohou kasírovat tučné dotace a dary, a nemusí se pracovat. Bylo pro mne proto šokem přiznání chvilkařů, že za organizování demonstrací berou platy (jejichž výši raději nikdy nezveřejnili). Nelze se pak divit, že podobné skupiny rostou jak houby po dešti, protože komu by se chtělo do práce, když může být placen za kritiku práce jiných. To raději bude do těch, kteří něčemu rozumí, bušit, protože jejich názory se mu nelíbí, a nejen to – bude svým filtrem hodnotit, co je a co není pravda. Neví sice, zda jsou ony názory dobré či špatné, a zda pravda je opravdu pravda nebo ne, ale to je přece jedno. Hodí ty lidi na seznam, zprávy označí, vygumují, zruší profil… a hotovo. Dotace to jistí. Konáme přece demokratické dobro. Že je to přesně naopak, a že se to blíží praktikám soudruhů před listopadem, o tom se všichni zdráhají mluvit – aby také na těch seznamech nebyli.

Takže nám tu vzniká novodobá politicko-mediální-spolková parta, která si troufá opět privatizovat pravdu a tu naši nám brát, své názory vydávat za názory všech a lidi jiných názorů urážlivě dehonestovat, a za tím účelem bude tato elita klidně cenzurovat, nutit všem své vidění pravdy a s veřejným majetkem si dělat, co si zamane – třeba financovat demonstrace v jiné zemi.

Nám, kteří jsme zažili totalitu, ideologické masáže ve školních učebnicích a otevřené i podprahové manipulace v médiích, blikají proto všechny kontrolky, které v hlavě máme. Protože vidíme, že se ty totalitní manýry vrací. A ještě se jim tleská, protože to je prý ta správná evropská demokracie. Houby. Je to evropská tragédie, která nás může přijít neskutečně draho.

Pokud zavčas nediskvalifikujeme politiky trpící diagnózou JÁ, pokud nezačneme tvrdě ignorovat nemakačenky, kteří se šli rovnou ze školních lavic zaměstnat jako demonstrující a cenzurující spasitelé nás, pracujících hlupáků, a pokud tvrdě nebudeme trvat na objektivních zpravodajstvích ze západu i z východu, běda nám. Jakoby nestačilo, že Evropa je zcela impotentní, pokud jde o ochranu sebe sama před nájezdníky, kteří se sem hrnou, abychom je živili, a u toho sem tam něco podpálí nebo sem tam někoho znásilní, ještě se k tomu všemu přidává nástup tohoto novodobého socialismu, který si i z migrace udělal byznys, a odsuzuje ty, kteří nelegálním příchodům do Evropy brání. Svatá prostoto – ti, co to páchají, musí být na hlavu, nebo v té své bublině, přes kterou nevidí.

V mém rodném městě možná uspěje volební uskupení, které bude mít v programu odstranění onoho ohyzdného tunelu. Ale toho ohyzdného na naší současnosti je mnohem víc. A měli bychom s tím taky konečně začít něco dělat. Dokud můžeme. Až se z neoficiálních seznamů stanou seznamy oficiální, v šuplících redakcí a médií a škol, pak už bude pozdě. Pak už zase jen samizdat.

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 728,00 Kč
Vybráno 24.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 410 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
politicon.cz
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.