nemeckovanocetrh
1.12.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Německý vánoční trh ochrání betonové vánoční stromky

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Parodií na Vánoce se stávají tyto svátky v západní Evropě. Stále víc a víc vánočních trhů se mění v nedobytné pevnosti kvůli možnému útoku Evropu nenávidějících islámských teroristů. Někde trh obeženou plotem a těžkými zátarasy, jinde si to udělají hezčí.

 

Ve městě Bautzen budou vánoční trh letos chránit tunu vážící betonové vánoční stromky.

“Bezpečnost našich návštěvníků je pro nás jako pro organizátory velmi důležitá a možné nebezpečí nemůžeme ignorovat,” říká starosta města Alexander Ahrens. 

“A myslíme si, že řešení s ochrannými stromy je elegantnější, než obrovské betonové bloky,” dodal. Ale s tím nesouhlasí místní strana Zelených.

“Pro mě je to zcela nadbytečná akce. Je to vyvolávání strachu. Nic nám tu nehrozí a úřady to vědí,” říká radní za Zelené Gruhl. Otázka je, kde při počtu islamistů v zemi a jejich touze zaútočit během Vánoc, bere takovou jistotu.

Jedním z důvodů, proč radní za Zelené protestoval, byl ale také výrobce stromků – společnost Hentschke Bau. Její šéf Jörg Drews je podle Gruhla “známý odpůrce migrantů, systému, EU a prolhaného tisku”.

Starosta se Drewse ale zastal: “Drews není se svými prohlášeními bez kontroverze, ale myslím si, že je obecně špatné spojovat business a názory šéfa společnosti.”

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 12 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.