orban2
10.5.2020
Kategorie: Politika

Německý ústavní soud pomohl Orbánovi

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Rozsudek o tom, že nákupy státních dluhopisů krizových zemí eurozóny jsou v rozporu s německou ústavou rozštěpil dosavadní obranný val evropských institucí, který obkličuje členské země. Když se některá z nich odvážila neposlechnout komisi, tak jí k tomu odsoudil Evropský soudní dvůr. Tuto mocenskou páku vyřadilo zrovna Německo.

Po zveřejnění rozsudku o protiústavnosti politiky Evropské centrální banky upozornila Evropská komise Berlín, že evropské právo je nadřazené právu členských zemí. Takže podle toho mají státy EU masově přijímat cizince, kteří se s hodnotami domácích obyvatel míjejí o několik staletí. A do včerejška platilo i to, že si členská země musí nechat líbit, aby finanční agentura spolku, zvaná ECB, rabovala kapsy jejich daňových poplatníků a parlament k tomu musel mlčet.

Německý ústavní soud rozhodl, že Evropský soudní dvůr nesmí omezovat suverenitu berlínského parlamentu. Rád bych vědel, jakým právem teď chce komise omezovat suverenitu maďarského nebo polského parlamentu? Co si teď počne komisař pro justici, Didier Reynders, který před pár dny prohlásil, že nový polský “zákon o soudcích porušuje evropské právo, které je nadřazené právu členských zemí”. Ale přesně to včera Německo odmítlo a ve Varšavě i v Budapešti si toho jistě všimli.

  • Petr Robejšek, FB
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 262 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.