sharia-patrol-640x480
12.1.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Německý soud bude znovu řešit případ šaría policie

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Německý federální soud dnes zvrátil zproštění sedmi mužů, kteří se označovali jako Šaría policie, a nařídil obnovení soudu kvůli trestnému činu nošení uniforem, informuje například německý Tagesschau.

Skupina se vydala do ulice města Wuppertal v září 2014, oblečená do oranžových vest s nápisy Šaría policie, a rozdávala letáky oznamující, že oblast je nyní Šaria zónou”, kde je zakázán alkohol, hudba a pornografie. Pět obviněných mělo být členy skupiny, dva další jen sympatizanty.

Jejich chování vzbudilo v Německu rozruch.

Soud v roce 2016 rozhodl, že jejich vesty nemohou být klasifikovány jako uniformy a že nikoho neohrožují, a že muži nemohou být odsouzeni podle žádného zákona. 

Federální soud případ nyní poslal zpět do Wuppertalu v západním Německu pro nový proces před jinými soudci. Sdělil, že nižší soud nebral v potaz možná porušení zákona, a také nevzal v potaz dopad prezentace na lidi, na které byla namířena.

“Státní soud nevzal v úvahu, jak bude akce chápána muslimy,” informoval předsedající soudce Joerg-Peter Becker. “Případ tedy musí být znovu projednán.”

Údajný iniciátor Šaría policie, prominentní islámský radikál Sven Lau, byl odsouzen v samostatném procesu minulý rok za podporu zahraniční teroristické organizace – JAMWA. Byl odsouzen na pět a půl roku vězení.

Soudu v Düsseldorfu rozhodl, že Lau jednal jako kontakt extremistů, kteří chtěli pro skupinu bojovat v Sýrii, a v roce 2013 pomohl dvěma mužům z Německa se tam dostat.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.