Skilift
6.2.2021
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Německu hrozí blackout, proto se nelyžuje?

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

DUDRTaková pořádná lanovka má elektromotory o výkonu 750 kW, viděl jsem to napsané na jedné takové ve Francii asi půlmetrovými písmeny, a vedle toho bylo nenápadně EdF (Electricité de France). Ale to je výkon, příkon musí být asi tak 1 MW. A když k tomu přičteme sněhová děla, čerpadla, umělé osvětlení svahů pro večerní lyžování, tak je to průmysl, který má velkou spotřebu elektřiny. Ale naštěstí je tu covid, na který se vše svede. Takže v Německu už lyžařská sezóna skončila, ale tam je toho málo. Mnohem víc lanovek a lyžařských vleků je ve Francii a Itálii, kde se také nelyžuje. A my nemůžeme být výjimkou. Protože elektrická síť je v EU propojená a V Německu hrozí blackout (1,2).

Skilift

Soudruzi z NDR asi udělali někde chybu, když rušili atomové elektrárny a nenahradili je zavčasu ruským plynem, kterého je na Sibiři dost. To musí vědět i soudružka A. Merkelová, která jako svazačka jezdila na školení do Moskvy, kde určitě probírali závěry 24. Sjezdu KSSS. A tam se jistě projednávala těžba a distribuce zemního plynu, takže plynovod Nord Steam 2 už měl být dokončený, jenže američtí imperialisté jeho stavbu narušili, a my teď nevíme, na koho máme nadávat nejvíc a na koho jen trochu. Nejlepší bude asi na všechny, protože škoda každé nadávky, která padne mimo.

 

Prameny:
(1) https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/elektrina-energie-blackout-evropa-prirodni-zdroje-uhli.A210111_135118_eko-zahranicni_tbr
(2) https://www.euro.cz/udalosti/poplach-blackout-hrozi-v-nemecku-kazdy-rok-v-lednu-1480145

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 261 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)