nemeckogangislam
20.11.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Německo: Vzestup Islámu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

GIULIO MEOTTI

  • Turecko ovládá 900 mešit v Německu a bez obav prohlašuje o německé “liberální mešitě“, že je ” neslučitelná” s Islámem.
  • Dokážete si představit, jak Německo nabízí Iráku, Sýrii nebo Egyptu, že postaví “200 nových kostelů“, aby tam obnovilo vyhnané a zdevastované křesťanské komunity? Ne, protože na Středním východě křesťané již vymizeli díky násilné konverzi.
  • Podle deníku Die Welt, se během 20 let křesťané stanou v Německu minoritou.
  • Riskujeme nejen ztrátu kostelů, ale co je důležitější, také ztrátu síly naší kultury a dokonce ztrátu důvěry v hodnoty naší vlastní civilizace.

Jan Fleischhauer, novinář z týdeníku Der Spiegel, vymyslel pro rychlý úpadek křesťanství v Německu vlastní definici: Selbstsäkularisierung (“sebe-sekularizace“). Bude církev zlikvidována? Konference německého biskupa právě zveřejnila data týkající se úpadku křesťanství v Německu za rok 2016. Za jeden rok Německá katolická církev ztratila 162 093 věřících a zavřela 537 farností. Od roku 1996 do dnešního dne, byla zavřena celá čtvrtina katolických komunit. ” Víra vymizela “, prohlásil kardinál Friedrich Wetter, arcibiskup v Mnichově a Freisingu mezi lety 1982 a 2007.

Podle deníku Die Welt, se během 20 let křesťané stanou v Německu minoritou. Asi 60 % země nyní vyznává křesťanství, 24 miliónů je katolíků a 23 miliónů protestantů. Nicméně, pouze kvůli samotnému vymírání, klesá toto číslo o 500 000 ročně. ” Tyto statistiky odráží skutečnost, kterou lze o nedělích pozorovat v německých městech: kostely jsou téměř prázdné “, napsal katolický teolog, George Weigel.

Německý protestantismus čelí stejné krizi. Die Zeit odhalil, že v roce 2016 zemřelo 340 000 protestantů a pouze 180 000 bylo pokřtěno. Přibližně 190 000 církev opustilo a pouze 25 000 do církve vstoupilo.

Ve svém nejznámějším projevu papež Benedict XVI řekl známou větu, že by lidé na západě, včetně těch, co nevěří v transcendentno, měli jednat ” etsi Deus daretur “, jako kdyby Bůh existoval. Dřívější křesťanská společnost se již nevrátí, ale je zásadní, aby se i sekulární Západ držel – a hluboce se inspiroval ze – svých židovsko-křesťanských hodnot.

Zdá se, že v dalším stadiu bude německému kulturnímu a náboženskému panoramatu dominovat ateismus a dvě menšinová náboženství: Islám a Křesťanství. Pokud sekularisté nebudou brát západní křesťanské dědictví – nebo alespoň židovsko-křesťanské hodnoty, ze kterých vzešlo – vážně a nezačnou ho bránit, pak ateisté i křesťané budou brzy ovládnuti rostoucím politickým a velmi autoritativním náboženstvím, Islámem. Významná muslimská fundamentalistická organizace v Německu, kterou spolková vláda zakázala, se nazývá ” Pravé náboženství ” (“The True Religion – Die Wahre Religion“). Ta se zjevně domnívá, že je židovsko-křesťanským hodnotám nadřazená.

Některé dramatické případy ilustrují rozpad křesťanství v Německu. Například v diecézi Trier , v místě nejstarší katolické komunity a rodiště Karla Marxe, se podle biskupa Stephana Ackermanna do roku 2020 sníží počet farností z 903 na 35 – což je pokles o více než 90 %. V diecézi Essen bylo zavřeno více než 200 farností; jejich počet se propadl z 259 na 43.

Na tuto krizi náboženství má vliv také demografický pokles. ” Křesťanství v Evropě doslova vymírá “, řekl Conrad Hackett, vedoucí výzkumného týmu, který předložil před několika měsíci zprávu pro Pew Forum. Mezi lety 2010 a 2015 převažovala v Evropě křesťanská úmrtí nad narozeními o 6 miliónů. V samotném Německu to bylo o 1,4 miliónů křesťanských úmrtí více.

Tento pokles je také zřejmý z krize náborů nových kněží. Na oficiálních stránkách Německé katolické církve je poznámka z května, že diecéze Osnabrück a Mainz nedostanou v tomto roce nového kněze. Arcidiecéze Mnichov přivedla v minulém roce pouze jediného kandidáta. V celé arcidiecézi Mnichov je na 1,7 miliónu katolíků k dnešnímu dni pouze 37 studentů kněžského semináře na různých stupních. Pro srovnání, americká diecéze Lincoln v Nebrasce, má v kněžském semináři 49 studentů na asi 96 000 katolíků. V Americe je křesťanství silné; v Německu doslova umírá.

Německý architekt Joaquim Reinig řekl pro Die Tageszeitung, že by se měla zlepšit integrace muslimů, že kostely by měly být zbourány a nahrazeny ” dobře viditelnými mešitami “. Zní to možná trochu šíleně, ale skrývá se v tom překvapivá pravda. Ve své knize Poslední dny Evropy (The Last Days of Europe) historik Walter Laqueur napsal, že ” v osmdesátých letech bylo v Německu asi 700 malých mešit a modlitebních míst, v současnosti jich je již přes 2 500 “. Jestliže se Křesťanství v Německu vytrácí, pak Islám vzkvétá.

Turecko-islámská unie pro náboženské záležitosti (The Turkish-Islamic Union for Religious Affairs – DITIB) nedávno otevřela mega-mešitu v německém Kolíně nad Rýnem. Tato nová německá mega-mešita má kapacitu 1 200 lidí a nejvyšší minaret v Evropě. Podle Deutsche Welle , ” se křesťanští představitelé naježili při představě, že známá katedrála Dom v Kolíně nad Rýnem bude sdílet panorama s minarety “. Když byla v roce 2007 mešita plánována, byla spuštěna občanská inciativa s heslem “chceme katedrálu, ne minarety“. Muslimské autority poté ohlásily plán ” zdvojnásobit ” počet mešit.

Nejenže chtěly turecké autority postavit mega-mešitu ve městě, ve kterém je největší katedrála v Německu, ale projevily také smysl pro ironii, když pověřily návrhem mešity architekta Paula Böhma . Böhmův otec a dědeček byli ve skutečnosti dva nejzásadnější a nejvíce obdivovaní stavitelé kostelů své generace. V “novém Německu” nikdo po Böhmovi návrh nové katedrály nikdy nechtěl.

Od svého nástupu k moci v Turecku zde Recep Tayyip Erdogan postavil 17 000 islámských modliteben . Turecký prezident je odhodlán postavit mešity také v evropských hlavních městech. Turecko ovládá 900 mešit v Německu a, podle deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung, bez obav prohlašuje o německé “liberální mešitě“, že je “neslučitelná” s Islámem. Také to je důvodem, proč se 57 procent Němců obává vzestupu Islámu v Německu.

Když kancléřka Angela Merkelová otevřela v roce 2014 svou zemi masové migraci, zjevně se neobávala žádného kulturního problému, který by přijetí dalšího vice než miliónu muslimů mohlo přinést.

Slova Erdogana však zní jasně , ” minarety jsou naše bajonety, kopule jsou naše helmy a mešity jsou naše kasárna “. Islámské režimy ve skutečnosti již nabízí vyplnění prázdných míst na německé náboženské mapě. Saudská Arábie navrhla, že v Německu postaví 200 nových mešit , “jednu za každých 100 uprchlíků“.

Dokážete si představit, jak Německo nabízí Iráku, Sýrii nebo Egyptu, že postaví “200 nových kostelů“, aby tam obnovilo vyhnané a zdevastované křesťanské komunity? Ne, protože na Středním východě křesťané již vymizeli díky násilné konverzi. V Evropě křesťané procesem ” sebe-sekularizace” také brzy vyhynou. Riskujeme nejen ztrátu kostelů, ale co je důležitější, také ztrátu síly naší kultury a dokonce ztrátu důvěry v hodnoty naší vlastní civilizace.

Autor: Giulio Meotti , překlad původního textu: Germany: The Rise of Islam Jan Kuta

Giulio Meotti, kulturní redaktor Il Foglio, je italský novinář a spisovatel.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Michal Fleiser 500,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 3 150,00 Kč
Vybráno 9.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.