MERKEL918
28.8.2021
Kategorie: Společnost

Německo v hledáčku OSN: Komisař pro lidská práva vyšetřuje brutální zásah policie

Sdílejte článek:

PETR BYSTRON

Jako za totality: Vláda Merkelové nechává mlátit bezbranné demonstranty – ženy, děti i důchodce. Jako za totality: Vláda nechává mlátit bezbranné demonstranty – děti, ženy i důchodce.

Začátkem srpna demostrovalo v Berlíně několik tisíc lidí z celého Německa proti opatřením vlády Angely Merkelové, kterými jsou v zemi pod záminkou ochrany proti Koronaviru masívně omezovány základní práva občanů. Úřady však již v průběhu týdne před řádně nahlášenými demonstracemi s názvy jako ‚Rok svobody a míru‘ nebo ‚Za svobodný život a lásku‘ několika skupin hnutí Querdenker zakázaly. Drtivá většina demonstrantů proto do Berlína vůbec nepřijela. Zbylých asi 5.000 osob bylo konfrontováno nevídanou brutalitou nasazených speciálních policejních složek.

Na sociálních sítích jsou statisícekrát sdílena videa dokumentující, jak těžkooděnci zlovůlně napadají a strhávají k zemi zcela bezbranné osoby, kopou do osob ležících na zemi, bijí pěstí do obličeje ženy, děti i důchodce. Po shlédnutí videa, na kterém policista zcela bezdůvodně udeří pěstí do obličeje chlapce sedícího pokojně na zemi vedle své matky, se do šetření celé záležitosti zapojil i zvláštní zplnomocněnec u Rady pro lidská práva u OSN, profesor Nils Melzer. Prostřednictvím svého profilu na Twittru vyzval svědky o zaslání dalších důkazů ve formě videí a fotografií.

Sama policie přiznala, že v průběhu zásahu ‚zatkla nebo omezila na svobodě přes tisíc osob‘. Potvrdila také, že jeden ze zakladatelů opoziční strany ‚Die Basis‘, pouze 49ti letý Sascha Moll v průběhu policejního zásahu zkolaboval a po převozu do nemocnize zemřel, údajně na infarkt. Zároveň ovšem tvrdila, že násilí vycházelo z řad demonstrantů a poukázala na 43 zatčených kvůli ‚útoku na veřejného činitele‘ a 60 údajně zraněných policistů. Mluvčí policie navíc poukazoval na fakt, že demonstrace nebyly úřady povoleny. Jenže již tato skutečnost vyvolala ještě před brutálním potlačením demonstrace policií silnou kontroverzi v německé společnosti. Úřady totiž svůj zákaz odůvodnily tím, že demonstranti by nenosili masky a nedodržovali předepsané odstupy. Jenže pouze před týdnem povolily demostraci kominuty LGBT ‚Christopher Street Day‘, při které se Berlínem bez odstupu a často bez masek (a i jiných částí oblečení) procházelo téměř 65.000 lid, bez toho, že by jim policie z
křivila jen vlásek.

Již zákaz demonstrace hnutí Querdenker ukázal, že vládní struktury v Berlíně jsou rozhodnuty potlačovat protivládní demonstrace za každou cenu. Následující brutální zásah policie to jen potvrdil. Symptomatické bylo i vyjádření mluvčí spolkové vlády Ulrike Demmerové na tiskové konferenci v pondělí po demonstraci. Na otázku novinářů, jak vláda bude reagovat na (policejní) násilí, odpověděla, že ‚spolková vláda se znepokojením evidovala násilnosti demonstrantů‘ a jedním dechem ještě doplnila, že odsuzuje násilí a pravicový extremismus. Vláda se již několik měsíců snaží hnutí Querdenker zdiskreditovat jako pravicově extremistické i přesto, že se jedná o celospolečenské hnutí, které tvoří průřez celé společnosti. Podle studie Univerzity v Bazileji z prosince 2020 protestanti z hnutí Querdenker patří spíše do levicového politického spektra – v minulých spolkových volbách volilo 21 procent stranu Zelených a 17 procent Koministy.

Takovými detaily se však vláda nenechala zviklat. V dubnu se na tiskovce pochlubila, že tyhle nebezpečné extremisty nechá sledovat tajnou službou. Prý se znaží ‚rozvracet a delegitimovat státní instituce‘. Nejen její rétorika připomíná silně fráze komunistických pohlavářů o ‚rozvracení socialismu‘ na adresu listopadových demonstrantů v roce 1989. Stejná je i systematika, kterou převracejí skutečnost na ruby: demonstrantům, kteří kritizují vládu za porušování ústavy, a dovolávající se jejího dodržování, podsouvají snahu ‚delegitimizovat a rozvracet‘ stát. Stejně jako byl za komunizmu každý kritik vlády automaticky ‚imperialistickým agentem‘, je v dnešním Německu táměř každy kritik vládní politiky ‚pravicovým extremistou‘ – i když volí celý život Zelené či dokonce Komunisty.

Zarážející jsou i další dvě paralely s komunismem v jeho konečné fázi: nestydaté lži zástupců státních orgánů a jejich absolutně nekritické přemílání státními médii. Mluvčí policie na otázku, proč policie před týdnem nezasáhla stejným způsobem v průběhu Christopher Street Day zcela neomaleně tvrdil, že účastníci oné demonstrace ‚dodržovali hygienické předpisy‘ a ještě přidrzle dodal: ‚i když to někteří chtějí vidět jinak‘. A žádného z tisíců novinářů veřejnoprávních kolosů ARD a ZDF nenapadlo konfrontovat jej se záběry desítek tisíců demonstrantů dokazující pravý opak. Jenom šéfredaktorovi bulvárního BILDu, Julianu Reicheltovi praskla trpělivost: „Ne, to nechtěli ‚někteří vidět jinak‘! To je prostá lež. Lež přednesená veřejně a beze studu, lež která je v rozporu se vším, co viděl každý z nás na ulici.“ Svůj komentář ukončil slovy: „Je nutno konstatovat, byť je to nepříjemné: Když právní stát musí lhát, aby ospravedlnil své činy, tak se ten stát hroutí“.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 617 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)