BLACKOUTZIMAELEKTRINA
3.10.2021
Kategorie: Ekonomika

Německo už varuje občany před výpadky elektřiny, ve videích jim radí, jak vařit bez energie

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Blackout bude v připravovaném zeleném šílenství nazývaném „Green deal“ pravděpodobně velmi obvyklým úkazem. A aby to bruselští politici, zcela jistě napojení na klimaalarmistickou lobby, lidem ještě víc ztížili, zakazují vytápění nejen uhlím, ale také dřevem. To samozřejmě v rámci dosažení tzv. „uhlíkové neutrality.“ Prakticky všechny evropské země se k tomuto šílenství přidaly, jisté výjimky má vyjednáno například Polsko. Za nás již před časem odsouhlasil Zelený úděl na Radě Evropy Babiš, který se nyní snaží tuto jeho obvyklou servilitu zastírat. Plnit cíle uhlíkové neutrality se tak zavázala celá EU a v souvislosti s tím už můžeme aktuálně zaznamenávat značné zdražování nejen energií, ale prakticky úplně všeho…

 

V Německu, kde vše zatím směřuje ke koalici socanů, zelených extremistů a liberálů, při níž budeme možná i na Merkelovou vzpomínat se slzou v oku, už dokonce vydávají občanům instrukce jak se chovat v případě rozsáhlejšího výpadku elektrické energie. Německo tak tímto jakoby předestřelo budoucí více než pravděpodobné klimatické lockdowny, o nichž jste si zde také již mohli přečíst.

Přechod na zelenou energii přivádí velkou část Evropy do nebezpečí výpadků. V Německu učí státní orgány veřejnost, aby své domovy zahřívala svíčkami a zvykla si na „vaření bez elektřiny“.

Státní orgány v Severním Porýní-Vestfálsku v sobotu uspořádají svůj první „Den ochrany před katastrofami“, kdy instruktoři ve městě Bonn učí občany, jak přežít v případě dlouhého výpadku proudu. Reklama federálního úřadu civilní ochrany poskytuje náznak toho, co je součástí výuky. Představuje starší ženu, která má na sobě několik vrstev oblečení, ohřívá svůj byt svíčkami hořícími pod převráceným květináčem a utěsní okna reflexní fólií.

Úřad civilní ochrany v pátek představil kampaň zaměřenou na všechny aspekty krizové přípravy a brzy zveřejní cílenou strategii zaměřenou na hromadění zásob, extrémní počasí, výpadky proudu a nouzová zavazadla. Mezitím úředníci v sobotu na akci v Bonnu představí novou knihu nazvanou „Vaření bez elektřiny“.

Na základě těchto oficiálních sdělení se mají již brzy Německa dotknout větší výpadky proudu. Myšlenka, že šestá nejrozvinutější země světa není schopna se postarat o dodávku elektřiny svým občanům se sice může zdát směšná, ale problém je celoevropský.

Německo je silně závislé na zemním plynu, pokud jde o teplo a energii, a dodávky byly vyčerpány po neobvykle chladné zimě a jaru. Celosvětově jsou trhy s plynem napjaté, přičemž zvýšená poptávka v Asii a nárůst používání klimatizací během horkého léta v jižní Evropě ženou ceny na rekordní maxima.

Tento problém ještě zhoršovala výroba větrné energie, která letos klesla kvůli nedostatku větru v Německu. Aby se tento schodek dohnal, muselo se opět ve větší míře sáhnout ke spalování uhlí, avšak náklady na „uhlíkové povolenky“ Evropské unie se převádí na spotřebitele, přičemž konečným výsledkem je prudký nárůst nákladů na energii pro běžné Němce, ale i pro zbytek zemí EU.

EU i německá vláda se chtějí v budoucnu více spoléhat na větrnou energii a další obnovitelné zdroje energie. Plán EU do roku 2030 požaduje, aby 32 % veškeré energie bylo vyrobeno z obnovitelných zdrojů, a přestože Německo již tento cíl překročilo se 44 %, německá vláda plánuje do příštího roku zcela odstranit jadernou energii a do roku 2038 uhlí.

Dohromady tvoří jaderná a uhelná energie 39 % veškeré elektřiny vyrobené v Německu. Pokud země nebude moci dramaticky rozšířit svůj obnovitelný sektor a počítat s větrem, jejich odstranění pravděpodobně povede v nadcházejících letech k ještě vyšším cenám a k dalším „Dnům ochrany před katastrofami“.

Stejný nesoulad nabídky a poptávky spolu s nákladným a nespolehlivým přechodem na zelenou energii byl v posledních měsících vidět i v dalších evropských zemích…

K tomu už jen dodávám, že právě green deal je jeden z dalších zásadních důkazů škodlivosti EU. Proti podobným šílenostem skutečně pomůže jen její rozpad a plná suverenita zemí, které již dávno suverénními nejsou a loutky v jejich vedeních jsou ochotny přistoupit na cokoli…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 946 times, 18 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)