3653669-img-bundestag-berlin-nemecko-v0 (1)
10.1.2019
Kategorie: Společnost

Německo: Osudová cesta (jednoho režimu)

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Pomalu, ale jistě kráčí Spolková republika k svému historickému osudu, kam chtíc nechtíc vždycky dorazila, k fašismu, asi existuje něco jako sudičky a není úniku. Konečně jeden jejich velký (Schopenhauer) napsal, že s čím se narodíme, tomu nikdy neutečeme. Německý režim má jednoho strašáka, kterého se všichni bojí, všude jinde se tomu říká politická policie, ale oni tomu říkají úřad pro ochranu ústavy, podobnou praktiku aplikovali komunisté, tvrdili, že politickou policii socialistické země nemají. Pokud si někoho tato instituce vezme na mušku, promění se v infikovanou bytost, které nezbývá než ghetto, ne nepodobné malomocnému ostrovu u Kréty.


V režimní představě, s kterou se úřad pro ochranu ústavy ztotožňuje, je absurdní vize – faktická opozice je vždy protiústavní a tudíž musí být ostrakizována a postavena mimo společnost. A protože jedinou opozicí, která se za ni dá považovat, je státotvorná Alternativa pro Německo, zaměřil se režim právě na tuto stranu, některé složky AfD jsou již pravděpodobně úřadem sledovány a s účelovou výměnou na postu šéfa úřadu, je pronásledování AfD téměř jisté.

Extrémně levicové a nebezpečné společenské subjekty, které jasně vykazují fašizoidní tendence, úřad pro ochranu ústavy na mušce nemá. Bývalý místopředseda SPD a dnes předseda zemské organizace SPD v Šlesvik-Holštejn Ralf Steger posílá poselství typu: (@Ralf_Stegner) 8.5. 2016): „Je faktem, že musíme neustále na pozice a personál pravicových populistů útočit, protože jsou netolerantní, pravicoví a nebezpeční“.

Po Silvestru někdo nastražil výbušninu u úřadovny AfD v Dobeln, výbuch zanechal škody na sousedních budovách, v úřadovně hořelo. Není to ojedinělý útok na kancelář a na členy AfD, např. byly poškozeny kanceláře AfD ve Freibergu a v Riese. Saský zemský předseda SPD a místopředseda zemské vlády Martin Dulig sice útok odsoudil, ale poslal následující poselství: „Tento útok pomůže hlavně AfD“. Tedy bombový atentát není až tak škodlivý, škodlivý je fakt, že podle Duliga to pomůže AfD. Podezřelí pachatelé útoku v Dobeln byli zadrženi, ale prokurátor nařídil propuštění a stíhání na svobodě. V srpnu spáchal někdo něco podobného u drážďanské mešity, velmi rychle dostal deset let.

Mainstreamové partaje, církve a v neposlední řadě média vedou nelítostný boj s opoziční AfD, všechny formy možné likvidace strany a skandalizace členů jsou dovoleny. „Boj s pravicí“, je motem německé politiky, státními financemi subvencována politika je aplikovaná i nejbrutálnějšími prostředky. Společenské a nakonec i lidské vyčlenění ze společnosti členů (a skandalizace jejich rodin) politické strany AfD. Když likvidace, tak až do konce. Němec nezná míru, velmi nebezpečný rys národní povahy.

Vražedný útok na poslance Bundestagu Franka Magnitze v Brémách je jenom důsledkem politické atmosféry zborcené demokracie. V pondělí odpoledne se tři maskovaní muži pokusili zabít poslance Bundestagu Franka Magnitze. Pouze rychlá pomoc stavebních dělníku mu zachránila život, těžce zraněn se nachází v nemocnici. Podezřelí, stejně jako z předchozích útoků, jsou extrémní levičáci. Vůbec Brémy jsou městem levicového moru, nebyl to zdaleka první atentát na AfD ve městě.
Politický maistream reaguje na atentát vlažně, obvykle s odsouzením činu nezapomenou dodat „ale“. Reakce brémské evangelické církve se vymyká běžným pravidlům lidskosti. Vedoucí teolog církve Renke Brahms se vyjádřil, čin je sice odporný, ale AfD vyvolává paniku a strana čin zneužila a instrumentalizovala. Něco takového jako je mše za uzdravení těžce raněného, nemá dnešní církev v repertoáru.

Církev samotná nese za atmosféru atentátů na AfD velkou část viny, její faráři dlouhodobě útočí na AfD, vedoucí činitelé církví vedou diskuze na téma, není možné být současně členem AfD a církve. Adolf Hitler a členové NSDAP evangelíkům moc nevadili, německé církve se spíš podobají levicově radikálním proimigrantským asociacím než křesťanským církvím.

Vůdce zelených Ozdemir: „Kdo nenávist seje, sklidí ji, #nazisraus, ale metodami právního státu“. Podle něho jsou AfD a nakonec i poraněný, nacisty. Ozdemirova reakce je vzorkem chování všech režimních partají a politiků, včetně CDU. Dodnes nemá AfD proti všem pravidlům v Bundestagu místopředsedy, navržený místopředseda byl prý kritický k islámu, další návrh AfD též neprošel, i když se navržené poslankyni nedalo nic vytknout.

Před dvěma lety atentátník napadl starostku Kolína Rekerovou, věnovalo se tomu speciální zasedání Bundestagu, mediální kampaně, televizní lekce proti populistům atd… a AfD měla být vinna. Dnes nic podobného, pouze s dodatkem: AfD je i tak vinna.

Osobní vyjádření Merkelové k zločinu zatím nepřišlo, jeden starosta z CDU dostal po hubě od nezaměstnaného, kterému nechal zavřít vodu, Merkelová nelenila a okamžitě reagovala, „je otřesena“, pondělní téměř vraždou otřesena evidentně není. Solidaritu s poslancem vyjádřil italský ministr vnitra Salvini a rakouský vícekancléř Stracher.

Autor: LC

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč

Celkem za měsíc: 14 333,00 Kč
Vybráno 40.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 828 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.