TOTALITA
20.10.2019
Kategorie: Společnost

Německo: Opět o krok blíže k totalitě

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Toto se již opravdu velmi blíží k totalitě a s demokracií nemá vůbec nic společného. Cituji v této souvislosti Jörga Meuthena, šéfa AFD:

“Kdo vstoupí do kontaktu s AFD, ten se vystavuje nebezpečí, že bude nejen bez milosti stigmatizován, ale že ztratí i své zaměstnání.”

To se stalo prof. dr. Hansi Joachimu Mendigovi, německému producentovi televizních seriálů a televizních filmů, který si dovolil něco zcela normálního a samozřejmého, něco co děláváme všichni – jít na oběd s přítelem.

Jenže tímto přítelem, se kterým šel na společný oběd, byl Jörg Meuthen a proto dostal výpověď.

K tomu lze říci jen to, že v Německu je to politicky a demokraticky stále horší a kdo zná tuto zemi jen povrchně, ten sotva uvěří, že něco takového je v ní vůbec možné.

Ještě donedávna byla osoba producenta Mendiga Němcům málo známá, o to víc byly známy jeho filmy.
Jedna jediná fotka ze společného oběda, která se dostala do sociálních médií však postačila k tomu, aby Mendig dostal výpověď.

Nejprve byl vyzván, aby odešel dobrovolně, což ale neudělal. Krátce na to bylo rozhodnuto v dozorčí radě organizace Hessen-Film, kde pracoval a dokonce kde byl generálním ředitelem, že ho vyhodí. O jeho propuštění se postarali jeho vlastní kolegové: Kolem 300 režisérů, herců, producentů a autorů, kteří podepsali prohlášení, kde požadovali, aby dostal okamžitou výpověď, protože byl na obědě s vrcholným reprezentantem AFD.

Kde se dějí takové věci, tak tam je již začátek konce demokracie. Vždyť i Hitlerův režim se prezentoval zpočátku “jen tak”, že židovští pofesoři a učitelé byli propouštěni z práce.

Autor: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 868 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.