euflag
3.12.2021
Kategorie: Politika

Německo: Nová vláda chce Spojené státy evropské

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonUž je to tady! Německo se chce podle nové vlády sociálních demokratů, zelených a svobodných zasadit o „přepsání smluv o EU“ s cílem vytvořit Spojené státy evropské. Kdo tomu spolku bude šéfovat? Hádejte třikrát!

Poté, co Zelení nominovali Annalenu Baerbockovou (40) ministryní zahraničí v nastupující vládě kancléře Olafa Scholze (63), se Německo chystá prosazovat federální Evropskou unii. Baerbocková, eurofilka do hloubi duše, bude řídit zahraniční politiku zahrnující jako jeden z cílů vytvoření Spojených států evropských. Scholzův budoucí kabinet vyzval k přepsání smluv o Unii tak, aby se z bloku stal federální evropský stát. Koaliční dohoda představená minulý týden požaduje, aby Evropský parlament získal skutečné pravomoci a aby Unii na světové scéně zastupoval ministr zahraničí.

Kdopak by se asi oním „ministrem zahraničí Spojených států evropských (USE)“ stal? Že by Němec? Vidím to tak, že funkce by byla obsazována „rotačně“ mezi Němci a Francouzi, kteří by se také rádi viděli včele „sjednocené EU“. Dokonalé by bylo, kdy ministrem byl Němec a jeho prvním náměstkem Francouz a po týdnu by si funkci vyměňovali. Konec legrace – tady už skutečně začíná něco, co povede buď k „povinnému sjednocení“ ve stylu povinné vakcinace, nebo k rozpadu EU.

EU je v hlubokých ekonomických problémech. Čínská politika škrcení dodávek surovin a materiálů se promítla do obrovských ztrát evropského automobilového průmyslu. Jen v Česku, které je na výrobě aut velmi závislé, klesl výkon průmyslu v září t. r. podle údajů českých statistiků meziročně o čtyři procenta. Meziroční pokles českého průmyslu v září zrychlil na čtyři procenta ze srpnových 1,4 procenta. Může za to zejména omezení výroby aut a jejich dílů. Hodnota nových zakázek proti loňskému roku klesla o 1,2 procenta.

Podle eurostatu dosáhla inflace v říjnu téměř 5%, v září to bylo „jenom“ 3,2%. Inflace je v Evropské unii (EU) nejvyšší za téměř deset let. V celé sedmadvacítce inflace vystoupala v září na 3,2 procenta z červencových 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o tři procenta. V pátek to oznámil Eurostat. K čínské restriktivní politice musíme přičíst covidové restrikce, vyhlašované většinou států EU, a máme tu velmi neutěšenou ekonomickou situaci celé sedmadvacítky.

Protože si už něco pamatuji, plány nové německé vlády mi do značné míry připomínají dobu komunistické totality. Vždycky, když se evidentně něco špatného stalo (ať už v politice – okupace Československa v roce 1968- nebo v ekonomice), vyhlásili komunisté nové „zásadní“ programy na vybudování komunismu. O nich se v časech RVHP samozřejmě rozhodovalo v Moskvě a nebylo tehdy nutné vyhlašovat „Spojené státy socialistické“, protože ty existovaly de facto na základě sovětské zahraniční politiky „omezené suverenity“. Všechny sovětské satelity měly omezenou suverenitu v zahraniční politice, a pokud se od ní odchýlily, dostaly „přes prsty“. V Československu bylo nutné intervenovat z vnějšku, v Polsku byla tehdejší komunistická vláda dotlačena k zásahu proti odborovému hnutí Solidarita v osmdesátých letech minulého století pod pohrůžkou intervence Varšavské smlouvy. Takto fungoval v praxi systém „omezené suverenity“.

Vytvoření „USE“ by bylo vydáváno za „nový progres Evropy“ a podobně jako v časech omezené suverenity v časech sovětské nadvlády by byla zásadním způsobem omezena suverenita členských států dnešní EU. Že to způsobí další rozkol? Zřejmě ano, ale progresivní západní Evropa už má „zpátečníků“ z východní Evropy plné zuby a tak si to s nimi „demokraticky“ vyřídí. Čeká se vlastně jenom na to, zda i v „potížistických“ státech Polsku a Maďarsku vyhrají „proevropské“ síly a pak už nebude nic bránit světlým zítřkům?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 900 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)