merkelislam
2.5.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Německo je stále více pod tureckým vlivem, jak dlouho potrvá, než bude součástí Osmanské říše?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Možná si myslíte, že nám může být jedno, jak je na tom Německo. Nicméně i díky všem vládám od roku 1990 až po vládu současnou jsme se stali jakýmsi německým protektorátem, na této zemi do značné míry ekonomicky závislým. V nedávném článku jste si mohli přečíst o tom, jak prudce rostou počty muslimů v Německu, přičemž nárůst je už natolik velký, že se začaly pro jistotu falšovat oficiální statistiky.

 

Podle střízlivých odhadů je v Německu kolem 15 – 20% muslimů, přičemž jejich počty velmi rychle stoupají. Zatímco čistě německá rodina má v průměru jedno dítě, muslimové jich mají v průměru 5-6. K tomu si připočtěte nekončící invazi a fakt, že mnohé mladé Němky se vdají za muslima, takže se samy stanou muslimkami a jejich děti jsou automaticky po otci muslimové. Konvertitů k islámu je jak v Německu, tak ve Francii asi 24 denně, což dá v součtu za rok menší městečko lidí, kteří přešli na islám.

.
A Sám Erdogan už přes svoje lidi působí i přímo na německou politiku, přičemž právě v minulých dnech si všechny, kdo řídí islamizaci Německa, pozval do Turecka. Každý z nich dostal za své zásluhy o budoucí chalífát osobní fotografii tureckého prezidenta.

.

Erdogan si pozval Kemala Ergüna, předsedu Islámského společenství Milliho Görüse se sídlem v Kolíně nad Rýnem, jeho kolegy z turecké náboženské zastřešující organizace Ditib, Kazima Türkmena, Durmuse Yildirima, šéfa krajně pravicové zastřešující organizace Šedých vlků Atib  a Köksala Kusa, nového předsedu evropské lobbistické organizace AKP UID.

.

Všichni uvedení a někteří další zástupci německo-tureckých organizací byli tento týden pozváni do Ankary, kde je přivítali Recep Tayyip Erdogan a turecký ministr obrany Hulusai Akar. Fotografie ze setkání byly šířeny tureckou vládou na internetu. Obsah rozhovorů nebyl zveřejněn.

.

Politicky výbušná cesta nicméně hodně odhaluje snahu turecké vládnoucí strany AKP ovlivnit tureckou komunitu v Německu. Na tento fakt upozornil Burak Copur, výzkumník v Turecku a politolog se sídlem v Essenu.

V rozhovoru pro noviny WELT Copur zdůraznil “pozoruhodné načasování” cesty delegace. Shoduje se s obdobím intenzivní diskuse v Německu o Šedých vlcích a lobbistické organizaci AKP UID. Tlak na organizace v současné době roste, uvádí Copur. Setkání v Ankaře je proto “výzvou k pomoci Erdoganovi”.

.

Odborníci již léta poukazují na úzké vazby zúčastněných organizací na tureckou vládu. Erdoganovo setkání se zástupci UID, Ditib, Milli Görüs, Atib, podnikatelského sdružení Müsiad a Federace tureckých demokratických idealistických asociací v Německu (ADÜTDF), které je také součástí hnutí Šedých vlků, má nový rozměr. Jsou zapojeny všechny organizace a instituce, které jsou v síti AKP důležité. Zřejmě dospěli k závěru, že je zapotřebí “společná strategie”.

.
Němečtí politici v poslední době jasněji hovořili o aktivitách lobbistických skupin napojených na AKP a organizaci tureckých Šedých vlků. Mustafa Sentop, předseda tureckého parlamentu, během návštěvy německé delegace řekl: “Je důležité, abychom společně bojovali proti útokům na naši zemi, naši vlajku, naše občany a náš státní majetek v rámci zákona.”

.

Loni v listopadu německý parlament schválil návrh na zákaz  Šedých vlků. Dosud tomu však bránily značné právní překážky. Počet členů tureckého nacionalistického hnutí je odhadován na asi 18 500. To znamená, že skupina zůstává nejmocnější pravicovou extremistickou organizací v Německu. Zpráva o ochraně ústavy za rok 2019 uvádí: “Různé formy zahrnují klasický rasismus i okraje islamismu”.

.

Německá vláda popisuje UID jako lobbistické sdružení pod dohledem funkcionářů AKP, které se snaží ovlivnit politický rozhodovací proces v Německu ve prospěch AKP. Kritika islámských asociací Ditib a Milli Görüs také pokračuje. Copur očekává reakci Ankary na stále kritičtější slova. “Musíme se obávat,” varuje politolog, “že schůzka byla také o tom, jak se v budoucnu vypořádat s kritikou Erdogana v Německu.

.
Prezident ADÜTDF Sentürk Dogruyol také zveřejnil na sociálních sítích fotografii zachycující setkání s vůdcem krajně pravicové turecké strany MHP Devletem Bahcelim. Copur je znepokojen : “Musíme očekávat, že tyto rozhovory budou mít v Německu následky. Setkání účastníků s tureckým ministrem obrany Hulusim Akarem také zaujme. Co hledají sdružení, která také nepřímo sedí u stolu na konferenci o islámu s tureckým ministrem obrany?” ptá se Copur.

.

Atib je největší členská organizace Ústřední rady muslimů, která je zase členem německé státní islámské konference. Podle poslední zprávy Spolkového úřadu pro ochranu ústavy vyznává Atib ideologii, která představuje upřednostňování turečtiny a jiná náboženství či jiné národy považuje za nepřátele. K tomu jen dodávám, že to je u islámu normální, pak je celkem jedno, o jakou islámskou organizaci se jedná…

.

“Spolkové ministerstvo vnitra si musí položit otázku, jak je možné, že extremistická organizace, jako je Atib, může být zapojena do konference o islámu v Německu, zatímco v Turecku dělá politiku po boku Erdogana,” kritizuje Copur.

.
K uvedenému jen dodávám, že Erdogan nemá své lidi pouze v rámci uvedených organizací, ale jemu plně oddaní turečtí politici infiltrovali většinu významných německých politických stran, zejména Zelené, CDU a sociální demokracii. Na islamizaci země pak velmi intenzivně spolupracuje i německá církev, přičemž dnes už zdaleka nejde jen o poskytování kostelů pro islámské modlitby nebo využívání farností k ubytování muslimských vetřelců….

.

Otevírání největší německé (a do dokončení stavby nové mešity ve Štrasburku i největší evropské) mešity bylo doprovázeno jak příznivci Erdogana, tak jeho odpůrci. Nicméně většině Němců vliv Turecka na jejich zemi zřejmě příliš nevadí, neboť mezi odpůrci se našlo víc Kurdů, než Němců.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Vlastimila Čumpelíková 500,- Kč, Anonym 900,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 199,- Kč
Vybráno 43.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 421 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)