HIZBALLAH
4.5.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Německo dalo stopku islamistickým zločincům z Hizballáhu

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieJsem rád, že náš západní soused zakázal na svém území činnost této militantní muslimské šítské instituce, která jako svůj hlavní cíl považuje zničení Izraele. Další státy by měly tento příklad následovat.

Jsem velmi kritický k přístupu Evropské unie vůči islamistickým hnutím, která útočí na Izrael a přitom neváhají vraždit i ženy a děti. EU by měla jasně říci, že Židovský stát pouze brání svoji bezpečnost a existenci a odsoudit radikální islamisty. V každém případě mám radost z toho, že Německo postavilo Hizballáh mimo zákon. K tomuto kroku by se měly připojit i další evropské země včetně Ruska.

Je dobré si připomenout základní fakta. Radikální muslimská organizace Hizballáh vznikla po roce 1979 v Libanonu v důsledku vítězství íránské islámské revoluce. Jeho přívrženci chtěli rovněž Libanon přeměnit v šítský islámský stát. Hlavním cílem těchto muslimských radikálů je pak zničení Izraele.

Ano, od vzniku Hizballáhu až po současnost je likvidace státu Izrael jeho prioritou. Manifest tohoto hnutí z roku 1985 uvádí: „Náš boj skončí pouze v případě, když Izrael bude zlikvidován.“ Generální tajemník Hizballáhu Hasan Nasralláh uvedl, že Izrael je ilegální uchvatitel, který je založen na lži a teprve až bude zničen, nastane mír na Blízkém východě. Tento představitel také hlásá, že mír se židovským státem je nemožný, protože jeho existence je protiprávní. Ještě dále zašlo prohlášení Hizballáhu v roce 1992, které hlásá trvalou válku až do konečné eliminace Izraele a smrti posledního Žida na Zemi. Hizballáh je finančně podporován Íránem a Sýrií, výcvik jeho bojovníků zajišťují íránské revoluční gardy.

To, že se jedná o nebezpečné muslimské fanatiky, dokazuje i kauza člena Hizballáhu Sámira Kantara, který v roce 1979 vyvraždil židovskou rodinu v Nahariji, přičemž čtyřletou holčičku ubil k smrti pažbou své zbraně. Izraelský soud jej poslal za mříže na doživotí, pak však byl vyměněn za těla padlých izraelských vojáků, ale nakonec ho spravedlnost přece jen dostihla. Tato nelidská bestie zemřela při izraelském raketovém útoku na syrský Damašek před necelými pěti lety. Je dobře, že takový netvor už není součástí tohoto světa. Z tohoto úhlu pohledu je proto třeba posuzovat výpady židovského státu proti syrským terčům, jako byl ten nedávný. Izrael pouze v rámci oprávněné obrany útočí na islamistické zločince, kteří ohrožují jeho bezpečnost. Sýrie musí počítat s tím, že izraelské akce nepřestanou, pokud bude na svém území trpět teroristy.

Z hlediska Židů není rozdíl mezi Hizballáhem a Islámským státem. Oba subjekty spolu sice válčí, ale jeden cíl mají společný a tím je zničení Izraele. Proto je nelze tolerovat. Není možné, aby někdo veřejně a beztrestně hlásal likvidaci lidské skupiny. Nehledě k tomu, že plány na vyhlazení Židů už tady byly, a víme, jak to dopadlo, když se jim svět zpočátku rázně nepostavil.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 600,00 Kč
Vybráno 36.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 132 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,11 out of 5)
Loading...
politicon.cz
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.