merkel-putin
25.9.2017
Kategorie: Politika

Německo a volby: Merkelismus jako cesta do pekel

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Všichni pováleční kancléři Spolkové republiky Německo (SRN) sázeli na proevropskou politiku se silným spojencem Spojenými státy v zádech. Úspěchy západní části Evropy byly přínosem i pro SRN a růst životní úrovně Němců byl strmý. S tímto růstem probíhala i úspěšná hospodářská integrace a Západní Evropa se po dvou zničujících válkách konečně stala místem dobrým pro život.

Kurz Merkelové

Jiný směr roku 2005 zvolila kancléřka Merkelová. Už nehovoříme o Spolkové vládě, ale pouze o vládě Německa, už se nedělá proevropská politika, ale pouze politika německá, protože co je dobré pro Německo, to je údajně dobré pro EU. Větší lež asi jen tak někdo nevysloví. Merkelová cítíc ekonomickou sílu SRN vsadila na silovou kartu. Výroky o nechtěné „vedoucí úloze Německa“ se staly dominantou v německých médií, stejně jako vypreparované mediální tituly pro Merkelovou. Nálepky jako „Vůdkyně svobodného světa“, „Nejmocnější žena planety“ a podobné servility zaplavily éter. Obojí vylhané, obojí nesmyslné.

Co se dá porušit, to Merkelová poruší

V případě porušení dohody s provozovateli atomových elektráren se nejednalo o její první zvůli. Maastrichtská kritéria pro euro porušovala SRN stejně jako Francie. Porušení smlouvy o tom, že euro země nebudou platit dluhy jiných euro-zemí se ukázalo na případu Řecka jako výsměch mezinárodnímu právu a dohodám v EU vůbec. Porušení dublinské smlouvy a pozvání migrantů Merkelovou v roce 2015 bylo také svévolným jednostranným aktem. Zneužití většinového hlasování spolu s korupční amorální nabídkou peněz za přijímání migrantů už je jen důkazem toho, že Merkelová do vrcholové politiky dávno nepatří. Merkelová má špatné vztahy s Moskvou, Londýnem, Washingtonem a začasté s V4, tedy s Polskem, Maďarskem, Slovenskem a Českou republikou. Vizitka tedy velmi neslavná. Žádný poválečný kancléř ji neměl tak špatnou.

Projekt EU na scestí

Merkelová a Juncker jsou hlavní viníci toho, že výborný projekt evropské integrace, který měl vrcholit federací se změnil v jakousi beztvarou, beznárodní, bezstátní hydru. Když Robert Schuman 1950 přednesl svou deklaraci mj. uvedl cit:“ vzejde z tohoto návrhu první konkrétní základ Evropské federace, jež je nezbytná pro udržení míru.“ Federace ale nikde a nikdy nefunguje na principu, že jeden její člen nařizuje ostatním, jedna skupina si přehlasuje cokoliv(!) a systém ovládá skupina nezvolených politiků, diktátorů zákonů. O takové uspořádání Evropy nikdo ze západních politiků minulého století jistě zájem neměl. Merkelismus se proto jeví spíše jako pokračování německé nadvlády jinými prostředky. O demokracii v EU už řeč být nemůže. Deficit je příliš velký a merkelovské „Německo“ na tom má lví podíl. Byla to Merkelová, která připravila pro EU osudnou tzv. Lisabonskou smlouvu.

Německý volič

Vzpoura voličů posledních voleb, která vynesla Alternativě pro Německo (AfD) 13% existující merkelismus nezastaví. Merkelová opět, byť slaběji, vyhrála. V zásadě omezená Merkelová teď vsadí vše na jednu kartu, neboť ví, že je to její poslední vláda. Chytrý politik by pokračoval v tom, co kancléři předchůdci od roku 1945 budovali, ale to Merkel neudělá. Její projekt proto nesdílejme, odejděme. Tahle EU už nemá dobrou budoucnost.

PS: Celkové výsledky německých voleb: CDU/CSU získala podle konečných výsledků 33,0 procenta hlasů, SPD 20,5 procenta. Souboj o třetí místo vyhrála se 12,6 procenty AfD. V parlamentu bude také Levice s 9,2 procenty a Zelení s 8,9 procenty. Po čtyřleté přestávce se do něj vrátí svobodní demokraté (FDP) se ziskem 10,7 procenta hlasů

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur), Jan Bezděk 2000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 100,- Kč

Celkem za měsíc: 8 176,08 Kč
Vybráno 23.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
65 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.