bathing-beauty-842139_960_720
2.9.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Německá koupaliště trpí vlnou sexuálních útoků a obtěžování

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SM

Obrovský nárůst případů sexuálního obtěžování, jejichž terčem jsou především nezletilé dívky, hlásí koupaliště a bazény po celém Německu.

Na největším koupališti Grugabad v Essenu na západě Německa bylo o víkendu zaznamenáno několik sexuálních útoků proti místním ženám. Terčem byly i malé dívky, uvádí server breitbart.com s odvoláním na německý deník Die Welt. Podle policie jsou ze sexuálního obtěžování podezřelí běženci.

První případ se stal v sobotu před 16 hodinou. Policisté obdrželi oznámení, že se dva muži ve věku 20 a 24 let pokusili “sexuálně přiblížit” ke dvěma dívenkám ve věku dvanáct a 13 let. Jen díky pozornosti 13 letého chapce, který vše viděl a vyzval oba muže v arabštině, aby nechali dívky na pokoji, se nestalo nic horšího. 

Druhý případ se stal na stejném koupališti v neděli, kdy ve vodě obtěžoval 13 letou dívku muž se ztopořeným penisem. Pachatele si povšimla její 17 letá sestra a zavolala policii. Útočníkovi se podařilo utéct, ale o něco později ho policie zadržela.

Všechny případy vyšetřuje policie v Eseenu, ale sexuální napadení dívek a žen hlásí koupaliště po celém Německu i Rakousku. Bazény se staly dějištěm četných případů sexuálního napadení, včetně osahávání a oběťmi jsou převážně nezletilé dívky i chlapci. Například v Rakousku byl běžencem brutálně znásilněn teprve desetiletý chlapec. 

Další ze série případů sexuálního obtěžování se před několika dny stal na veřejném koupališti Angerbad ve více než devadesátitisícovém městě Ratingen, které leží ve spolkové zemi Severní Porýní – Vestfálsko. Podle informací Rheinische Post tam měl dvaapadesátiletý muž z Iráku osahávat na genitáliích osmiletou holčičku a její o rok starší kamarádku. Jak uvádějí šokovaní rodiče mladší z dívek Yvonne a Michael P., k incidentu došlo minulý pátek. 

Přestože obě dívky navštěvují kurzy karate, bylo pro ně velmi obtížné se dotěrného muže z Iráku zbavit. „Obě dívky se vehementně bránily. Muž je patrně delší dobu sledoval. Nikdo z dalších návštěvníků koupaliště si bohužel ničeho nevšiml,“ cituje německý deník Yvonne P. Rodiče osmileté dívky sice na místě nebyli, ale společně s druhou dívkou byly u bazénu přítomny její babička a matka, které naštěstí rychle zasáhly.

Osvětová kampaň mezi azylanty

V reakci na sexuální obtěžování v bazénech a koupalištích se pokusili provozovatelé těchto zařízení zakázat migrantům přístup do zařízení, ale tyto zákazy se setkaly s ostrou reakcí státních úřadů i různých aktivistů, kteří obvinili provozovatele z diskriminace a rasismu.

Jedním z nejbizardnějších návrhů, jak bojovat se sexuálními útoky na koupalištích je speciální kampaň německých regionů kolem Bodamského jezera, které dívkám vydává nalepovací tetování. Kampaň reaguje na zvyšující se počet sexuálních útoků v lázních a veřejných bazénech. Toto opatření přichází v době, kdy byl hlášený zvýšený počet útoků ze strany přistěhovalců, úřady ale odmítají, že by byla souvislost mezi kampaní a migranty.

„Modní” a „posilující” nalepovací tetování obsahuje nápis „jasné NE!” a je doplněno andělskými křídly a drápy, cituje server Breitbart z oficiálního vyjádření tvůrců kampaně. Zároveň se na stránkách uvádí, že jde o „dočasné tetování, které je možné použít na kůži a které znamená: Moje tělo patří mě!” Dočasná tetování mají být rozdávána mezi mladými lidmi spolu s letáky, které obsahují informace o tom, jak se chovat v bazénu. Vše je součástí kampaně „Ne! Já ne!”

Barevné letáky upozorňují, že zatímco „plavání je skvělá zábava”, existují „momenty, které nejsou vůbec vtipné a jsou prostě špatné!” Brožura varuje mladé lidi, aby si dávali pozor na osahávání, pokusy o svlékání plavek druhým a natáčení lidí v šatnách. 

Zatímco někteří němečtí odborníci tvrdí, že existuje jen malá spojitost mezi množstvím migrantů v Německu a sexuálnímu útoky na koupalištích, německá policie tvrdí opak. Podle zprávy, která unikla z policie, je naprosto zřejmé, že obrovský nárůst sexuálních útoků v Německu mají na svědomí právě migranti. Ve zprávě se uvádí, že “došlo k výraznému nárůstu trestných činů znásilnění a sexuálního obtežování dětí na veřejných koupalištích.” Podle dokumentu jsou “pachateli z větší části imigranti.”

Sexuální obtěžování německých žen muslimskými uprchlíky je velký problém, který je potřeba řešit

Uvedla o expertka na islám Susanne Schröter v rozhovoru pro německý magazín Focus. Svoji roli dle jejích poznatků v těchto případech hrají sociální a kulturní rozdíly. Německá etnoložka upozorňuje na skutečnost, že hromadné sexuální obtěžování je v Německu novým fenoménem a před událostmi v Kolíně nad Rýnem nebyl zaznamenán. „Poprvé byl tento jev zaznamenán před několika málo lety v Káhiře. V minulosti se tyto věci děly v zemích, kde existují velmi patriarchální struktury se striktním rozdělením na „slušné“ a „neslušné“ ženy. Jde o společnosti, kde musí být určitě ženské partie zahaleny a ženy jsou na veřejnosti vždy doprovázeny muži.“

Vedle sociálních příčin považuje Schröter za hlavní příčinu sexuálního obtěžování nízký věk většiny mužských uprchlíků. „V loňském roce k nám přišli většinou uprchlíci ve věku mezi 18 až 30 lety. V tomto věku mají lidé obecně velký zájem o sex a poznávání žen a dívek. Navíc se najednou ocitli ve společnosti, která se velmi liší od té jejich. Ženy jsou zde svobodné, odhalují se a i v noci chodí na veřejnosti bez mužského doprovodu. Je možné s nimi navazovat kontakty atd.“

„Přicházející uprchlíci považují Německo za ráj. Když sem ale přijdou, cítí se z něj vyloučeni. Nemluví německy a netuší, jak se oslovují ženy. Zároveň chovají k ženám vzhledem ke svým kulturním kořenům menší respekt. V jejich kulturách mají ženy nižší hodnotu, než je ta jejich, a sexuální napadení se považuje hlavně za chybu dotyčné ženy,“ konstatuje Schröter s tím, že opustit zažité vzorce chování bude pro muslimské uprchlíky velmi obtížné a potrvá delší dobu. 

Migranti neumí plavat

Německý  Welt  citoval Bertholda Schmitta, výkonného ředitele německé Společnosti pro koupání, která zastřešuje více než šest tisíc vnitřních, venkovních i školních bazénů. Ten uvedl, že uprchlíci, tedy “noví občané mají tři hlavní problémy: nemluví německy, neznají německou nebo evropskou kulturu koupání a jen málo z nich jsou dobří plavci.” Podle něj se jenom letos utopilo na německých koupalištích 20 migrantů. 

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.