merkel-850x550migr
8.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Němci už taky udělali ze svých černochů Afroněmce

Sdílejte článek:

PETR MACH

Všichni asi vědí, že Amerika už od konce minulého století z důvodů politické korektnosti razí pro americké černochy termín Afroameričan (African American).

Tato politická korektnost už pronikla i do němčiny a v sousedním Německu média o místních černoších hovoří jako o Afroněmcích (Afrodeutsche). Budeme mít také Afročechy?

Veřejnoprávní německá tisková agentura Deutsche Welle píše o „Afroněmci“ Mosesu Pölkingovi. Ten se cítí uražen, když jezdí kolem nápisu stanice metra v Berlíně nazvané Chaloupka strýčka Toma (Onkel Toms Hütte).

Název stanice metra otevřené v roce 1929 odkazuje na někdejší restauraci pojmenovanou podle populárního amerického románu z poloviny 19. století. Je to tedy podobné, jako když se třeba autobusové nádraží Na Knížecí jmenuje podle někdejší hospody. Ironií je, že román Chaloupka strýčka Toma se vehementně stavěl (stejně jako jeho autorka) za lidská práva a za zrušení otroctví a svojí popularitou významně ke zrušení otroctví přispěl.

Panu Pölkingovi ale vadí, že hlavní postava románu byla submisivní. „Uráží mě to. Vždy když jedu kolem, cítím se sklíčeně,“ říká a organizuje petici za přejmenování stanice. Název přilehlé ulice Onkel Tom Strasse nyní někdo postříkal rudou barvou.

Pan Pölking je 22letý rodilý Berlíňan, jeden z jeho rodičů pochází z Kamerunu a on svoji kamerunskou půlku genů považuje za tak důležitou, že se považuje za Afroněmce a vede politický boj za přejmenování nevinného názvu stanice.

Používání politického termínu Afroněmec německými veřejnoprávními médii i směšná kauza pana Pölkinga jsou smutným obrázkem vývoje německé společnosti, která se začíná štěpit na kmenovém principu.

Pokud bude ideologie politické korektnosti a multikulturalismu nadále postupovat i do české společnosti (jakože postupuje), termíny znějící nepatřičně a zbytečně proniknou za pár let i do češtiny. Je možné, že i naše média budou za pět let psát o Afročeších.

Dokud lidí černošského původu bude v Česku málo a dokud si nebudou vytvářet svoji subkulturu, nikoho ani je samotné nenapadne o sobě mluvit jako o Afročeších. Jazyk se samozřejmě vyvíjí, ale nový termín vzniká, až když ho někdo potřebuje k pojmenování nového pojmu.

Pro Čechy jsou lidé černošského původu žijící v České republice zajímaví asi tak stejně jako blondýny a brunetky. Proto o nich můžeme dál mluvit jako o černoších s malým písmenem „č“ (když to dává v kontextu smysl) nebo dál nebudeme barvu kůže nijak zmiňovat (když to v kontextu žádný smysl nedává).

Měli bychom se vyvarovat toho, aby jazyk, kterým mluvíme, přetvářela ideologie, a podsouvala nám tak nějaké nové „správné“ myšlení, jak to ostatně popsal George Orwell ve svém románu 1984.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 800 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.