letogirl
9.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Němci učí migranty, jaký je rozdíl mezi znásilněním a konsensuálním sexem

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Migranti žijící v Německu dostávají kurzy „kulturní adaptace“, aby je „učili“, jaký je rozdíl mezi konsensuálním sexem a znásilněním – jako by to už dávno nevěděli.

Kurzy, které si vyžádala německá komisařka pro integraci Annette Widmann-Mauz a které pořádala norská organizace Hero, byly provedeny v reakci na drastický nárůst sexuálních útoků spáchaných migranty.

Workshop byl vytvořen zejména po skupinovém znásilnění ve Freiburgu, kde 11 mužů z migrantského pozadí ve vojenském věku znásilnilo 18letou ženu. Útok, stejně jako mnoho jiných sexuálních útoků, k nimž došlo v Německu před ním, vyvolal výbuch národního pobouření.

Němci přichází s novým opatřením, které má problém vyřešit. Uprchlíkům v Berlíně jsou nabízeny kurzy sexuální výchovy po nedávných případech znásilnění a napadení v Německu.

Lekce začíná pro „studenty“ prohlížením videa, které zachycuje muže a ženu, jak se scházejí v nočním klubu. Oba pijí, baví se, tančí spolu, smějí se a líbají. Věci se pak zhoršují, když oba opustí klub směrem domů. Dveře jsou vidět zamčené, a když se žena snaží odejít, muž ji znásilní.

Po skončení videa je sedm účastníků třídy, všichni ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku, „vyzváno, aby na to reagovali a komentovali to,“ pokračuje zpráva AFP.

Protože skupina diskutuje o videu ve směsi němčiny a arabštiny, moderátorka kurzu Carola Pietrusky-Niane říká: „To jsou těžká témata, mluvte volně.“

Workshop se zabývá otázkami, jako je například to, jak člověk ví, zda je žena ochotná, a jak by se mělo reagovat, pokud není.

„Poradenství se poskytuje uprchlíkům ze zemí, kde jsou projevy náklonnosti na veřejnosti zakázány, chlapci a dívky často navštěvují oddělené školy a znásilnění v manželství není považováno za zločin,“píše se ve zprávě AFP.

Jeden z videoklipů během workshopu podrobně vysvětluje rozdíl mezi konsensuálním sexem a znásilněním.

“Je to jako ptát se člověka, jestli chce šálek čaje,” říká hlas v angličtině. Pokud odpoví “Ano, miluji to”, je to proto, že to chce. “Pokud váhá, můžete si připravit čaj a znovu se zeptat,”pokračuje video.

A pokud někdo řekne “Ne, děkuji”, neudělejte čaj a nezlobte se – a stejné to je i se sexualitou, uzavírá video.

Někteří účastníci kurzu připouštějí, že nahlášení znásilnění nebo sexuálního zneužívání není vždy zřejmé, zejména pokud je pachatel příbuzný.

“V naší zemi máme dva zákony: zákony státu a zákony rodiny a klanu,” vysvětluje jeden účastník workshopu.

Federální statistiky ukázaly, že v Německu došlo v roce 2018 k 15% nárůstu sexuálních zločinů spáchaných cizími státními příslušníky, 6 046 útoků oproti 5 258 v roce 2017, uvádí zpráva AFP. To představuje více než 16 sexuálních zločinů spáchaných cizinci každý den.

V Norsku byly migranti v letech 2013 až 2015 – po několika vysoce závažných případech znásilnění – povinni absolvovat podobné kurzy, dodává AFP.

Zdroj: Voice of Europe

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 8 372,00 Kč
Vybráno 23.92%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 281 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.