AUTO12019
26.1.2019
Kategorie: Ekonomika

Němci bojují s vládou o svoje auta

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Málokterý národ snáší své vládce s apatičností hodnou budhistických mnichů jako Němci. Proto mi bylo jasné, že tam ke vzpouře proti vrchnosti nikdy dojít nemůže. Tedy, až na jednu vyjímku. Když lidem sáhne na auto. A právě to se stalo. 

Spása zeměkoule začíná v německé provincii

V minulých dnech se odehrály dvě demonstrace ve Stuttgartu. To je hlavní město Bádenska-Württemberska, vedle Bavorska nejbohatší spolkové země. Vědět byste měli také to, že její obyvatelé mají pověst spořivosti plynule přecházející do lakoty. 

A především byste měli vědět to, že u lidí vystavených příliš dlouhému působení blahobytu dochází ke „ztučnění“ mozku a s tím spojenému snížení jeho výkonnosti. Jednoduše řečeno: Ti, kteří již mají skoro všechno si začnou vymýšlet hlouposti. Možná jste si všimli, že se první případy tohoto onemocnění vyskytly už i u nás. 

K nejznámějším příznakům mozkové inkontinence patří patologický strach o přírodu. Extrémní forma tohoto onemocnění je emisní fóbie. Ta se zakládá na báchorce o tom, že emise nevytváří hlavně špinavý čínský průmysl natož trávící procesy skotu, nýbrž automobily, ale jen ty, které jezdí v rozvinutých západních zemích. 

Jedno ke druhému a Bádensko-Württembersko si jako první v Německu zvolilo zeleného ministerského předsedu Kretschmanna, který si přivedl stejně zbarveného ministra dopravy Winfrieda Hermanna. Ten velmi úzce spolupracuje s mocichtivou a státem financovanou neziskovkou, která zachraňuje světové klima především pomocí decimování automobilové dopravy v německých metropolích. 

Její křížové tažení se zatím týká několika modelů dieselových motorů. Aby tato organizace mohla jejich škodlivost patřičně zdůraznit, tak postavila měřící přístroje v blízkosti křižovatek. Takhle se sice měřit nemá a jinde v Evropě to nědělají, ale když jde o světové klima, tak přimhouříme oko. A kýžený výsledek se dostavil v podobě rostoucího počtu zákazů provozu některých dieselových motorů.

Deindustrializace

A teď vstupují do hry blahobytní a spořiví Švábové, jak se tamnějším obyvatelům říká. Minulou neděli policie ve Stuttgartu napočítala zhruba 700 demonstrantů, kteří nesli plakáty s hesly “vyvlastnění”, „Hermann musí pryč“ a provoláváli slogan “banda lhářů”. Nevím, ale snad tím mysleli některé novináře.

Mezi demonstranty bylo mnoho zaměstnanců z továren Daimleru a Porsche. Obě firmy mají své centrály právě v Bádensku-Württembersku. Přidali se k nim i dělníci automotivního producenta Bosch. Tyto firmy totiž nedávno oznámily, že kvůli zákazu dieselových motorů musí snížit počet zaměstnanců o několik set. Ekologická umanutost tedy vede k něčemu, co racionálně myslícího člověka napadne ihned. Automobilky jsou páteří německého hospodářství a jejich oslabení vede logicky k deindustrializaci země. 

Stratégové všeobsažného dobra, ale jistě vidí zákazy dieselových motorů nejenom jako obět matce přírode. Z jejich pohledu by deindustrializace pozitivně ovlivnila i to, aby se v Německu mohla vlna přistěhovalců ze zaostalých zemí co nejdříve cítit jako doma. 

Záběry ze stuttgartské demonstrace ukazují, že asi polovina protestujících měla žluté vesty. Ale to jistě nebyli Němci, ale bojůvky propašované odnikud, další to důkaz toho, že v Evropě zuří „hybridní válka“ proti pokrokovým silám.

A média najednou prozřela 

Televizní zprávy privátní stanice RTL jsou bulvárnější verzí zpráv provládní veřejnoprávní televize ZDF. Na obojí se dívám každý den a to i když jsem někde na cestách. A předevčírem jsem nevěřil svým očím. Na RTL se objevil dlouhý příspěvek o tom, co nezávislí odborníci a kritická média říkají již měsíce: „Emise ve městech jsou záměrně měřeny tak, aby byly co nejvyšší, neexistují důkazy o tom, že by lidé žijící ve městech kvůli emisím umírali dříve a vzduch v Německu ještě nikdy nebyl tak čistý jako dnes.“ 

Jak to, že je najednou dovoleno kritizovat nedotknutelné ekologické inkvizitory? Vidím proto dva důvody. První je ten, že někde v hlubinách berlínského spolkového kancléřství, asi tam kde v roce 2010 došlo k rozhodnutí o porušení smluv a trvalém vydržování Řecka a odkud v roce 2015 přišel rozkaz otevřít hranice došla hrstka skutečně vládnoucích k závěru, že pokračování ekologického šílenství zničí osu německé ekonomiky, automobilový průmysl. A druhý důvod je ten, že si i v té od skutečnosti nejvzdálenější části mocenské pyramidy uvědomili, že „žluté vesty“ dnes již nejsou vyloučené ani v Německu.

Autor: Petr Robejšek 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 127 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
17 komentářů