13.2.2014
Kategorie: Společnost

Nemáte práci? Pak jste produktem státní „politiky zaměstnanosti“

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FRANTIŠEK MATĚJKA 13|02|2014

Nezaměstnanost je zdravá. Tedy byla by, pokud by vznik pracovních míst nezprznil stát politikou zaměstnanosti v kombinaci s legalizací platby výpalného jako zajištění tzv. sociálního smíru skrze politiku sociální.

 

 

Ne nadarmo mluví politici o politice zaměstnanosti, nikoli o politice práce. Fakticky jde totiž v případě politiky zaměstnanosti skutečně jen o zaměstnanost, nikoli o pracovní místa. Nebýt výše uvedeného a k tomu vysokých odvodů za zaměstnance a složitosti zákoníku práce, zbyla by nezaměstnanost užitečná a motivující jako základ zdravé a žádoucí konkurence mezi zaměstnanci a kvalitou jejich práce pro zaměstnavatele. Současná nezaměstnanost je však neužitečnou a demotivující, poskytující jen prostor pro předvolební sliby za účelem zvolení a následné přerozdělování peněz a dotací, zajišťujících umělý výdělek na úředníky a politiky napojených firem a organizací.

Realizace politiky zaměstnanosti je ze stejné kategorie páchání dobra, jako tzv. romská problematika. Obě jsou uměle nastavenými tématy, udržovanými jen proto, že poskytují obrovský prostor pro byznys a politickou exhibici. Tzv. politika zaměstnanosti je zdrojem zisku hlasů ve volbách za hesla ve stylu „zatočíme s nezaměstnaností“ či „dáme lidem práci“, což ve svém důsledku přinese možnost opět přerozdělit neuvěřitelné množství peněz. A to je jediný cíl.Žádný politik ve skutečnosti nikdy žádné pracovní místo nevytvořil. Skutečné pracovní místo vytváří výhradně soukromý sektor, který je také výhradním zdrojem vzniku nových zdanitelných hodnot. Skrze politiku zaměstnanosti vytváří politici za pomoci dotací jen umělá zaměstnání bez šance na jejich udržitelnost, nikoli prostor pro skutečnou práci. Proč jsou neudržitelná? Protože jsou závislá na tom, kdo zrovna vyhraje volby a jaké priority stanoví, zatímco v soukromém sektoru musíte přemýšlet při tvorbě pracovního místa apoliticky a bez rozdílu délky nějakého volebního období. 

 

V kombinaci s tzv. sociální politikou, zajišťující tzv. sociální smír, což je jen eufemistický výraz pro pravidelné placení výpalného, se hodně lidem u nás prostě pracovat nevyplatí. Tento stav však zajišťuje existenci rekvalifikačním firmám, konzultantům, poradcům, konzultantům těch poradců, a bojovníkům s nezaměstnaností obecně, kteří na politice zaměstnanosti a tedy udělování razítek lidem za státní prachy vydělávají balíky. Podobnost s existencí více než 500 romských neziskových organizací není náhodná. Politika zaměstnanosti je prostě jen jiná forma stejného byznysu.

Pokud by se do tvorby pracovních míst politici nesrali, přestali kecat svými státními akčními plány podnikatelům a zaměstnavatelům do jejich života, vykašlali se na mantru v podobě zákoníku práce a nechali veškerou dohodu na zaměstnancích a zaměstnavatelích, pokud by přestali zaměstnance odírat o jejich vydělané peníze, zbyli by tu jen opravdu neuplatnitelní nezaměstnaní – a to je úplně jiné hřiště. Ne ti, co se jim pracovat nevyplatí.

Nemáte práci? Pak jste téměř jistě produktem státní politiky zaměstnanosti. Ona totiž není nouze o práci, ale právě a jedině o ta zaměstnání, která politici slíbili, když se nechávali zvolit. Paradoxně by pak mnohdy za peníze na každé jedno umělé státem vytvořené zaměstnání mohlo vzniknout několik reálných míst pracovních, kdyby firmám a lidem nechali ty prachy, které jim za účelem umělé tvorby zaměstnání berou. Jenže na jaké žrádlo by pak politici lovili v další předvolební kampani. Více než půl milionu nezaměstnaných, to už je pěkná volební síla, aby mohli ti nahoře zase něco „řešit“. 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Alexandra Wernerová 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 769,00 Kč
Vybráno 22.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.