NIGER
6.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Nelegální migrantka z Nigérie zatím nebude z ČR vyhoštěna

Loading...
Sdílejte článek:

LUKÁŠ BURGET

Pozornost veřejnosti vzbudil případ migrantky z Nigérie, která v Česku pobývala na falešné doklady a živila se jako striptýzová tanečnice v jednom plzeňském nočním baru. Soud nyní zamítl prvoinstanční rozhodnutí o jejím vyhoštění.

Ten příběh se podobá ostatním jako vejce vejci: Dívka si obstarala falešné doklady, z Nigérie se dostala až do uprchlického střediska v Itálii, odtud vycestovala bez konkrétního cíle kamkoli dál do Evropy – a skončila v České republice, o které samozřejmě předtím v životě neslyšela.

Tvrdí, že je z chudé rodiny, z pěti sourozenců. Že ji strýc slíbil zajistit vzdělání, ale místo toho ji znásilňoval. Přes toto trauma si v Česku na internetu našla právě práci striptérky, nešla umývat podlahy nebo trhat okurky. Nic z toho, co tvrdí, nelze ověřit, jisté je pouze to, že dobře věděla, že její doklady jsou falešné a že za dva roky pobytu v České republice se nepokusila svůj pobyt zlegalizovat a najít si v naší společnosti důstojnější postavení.

Soud ženě uložil tříměsíční podmínku za padělání veřejné listiny, avšak zamítl návrh státní zástupkyně, aby byla tato osoba také vyhoštěna.

Média nepřinesla žádnou informaci o tom, zda je nějak postupováno proti jejímu „zaměstnavateli“ – majiteli striptýzového baru, kde dle svých slov žena také bydlela a platila za jediný pokoj k přespávání tisíc korun denně! Ačkoli je tu žena nelegálně a sama se provinila řadou věcí, tak mně osobně se tohle od majitele baru jeví jako ukázkový případ zneužití nouze druhého k vlastnímu obohacení.

Na tuto osobu se přišlo jen náhodou, policejní kontrolou nočního klubu. Kolik dalších nelegálních migrantů se v České republice jen tak náhodou nachází? Bude i v jejich případě soud tak laskav a nevyhostí je? Uvěří jejich příběhům? Co všechno projde těmto lidem, co by neprošlo našim občanům? Může Česká republika přijmout všechny nešťastné dívky ze stodevadesátimilionové Nigérie? Čím se u nás budou živit? Stejně jako tato dívka? Jaké informace získaly naše úřady od dívky ohledně toho, kdo ji do Evropy přepravil, kdo jí vystavil falešné doklady, kdo to všechno organizoval? Jak budou naše úřady postupovat proti této pašerácké síti? Žádné odpovědi na tyto mimořádně závažné otázky média také nepřinesla.

Případ této mladé ženy z Nigerie je jasným důkazem, že všechny negativní jevy provázející migrační krizi, které pozorujeme v západní Evropě, se sice v omezené míře, ale přece jen už zcela přímo týkají také České republiky. A případ této mladé ženy je bohužel také jasným důkazem, že české úřady postupují vůči nelegálním migrantům prakticky stejně laxně a benevolentně, jako ve zbytku Evropské unie.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 009,60 Kč
Vybráno 34.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 455 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.