VIRUS22
23.3.2020
Kategorie: Společnost

Někteří lidé kradou i během epidemie a v době ohrožení národa

Sdílejte článek:

MICHAL BRAND

Současná epidemie koronaviru opravdu odhaluje charaktery. Viděli jsme to v případě Hrušínského, Hřebejka, Pehe-ho nebo Pehehe nebo jak se to Pehe vlastně skloňuje.

Naproti tomu třeba Lucie Bílá prokázala myslím velice hezky svůj milý, lidský charakter. S humorem se „vrátila ke své původní profesi“ a začala šít roušky. A také dala volně na internet některá svoje vystoupení, aby se lidé mohli třeba trochu zabavit a potěšit. Takže, paní Bílá, Haňo Zaňo, díky. A klobouk dolů.

Stejně tak musím ocenit přístup řady herců, hudebníků a jiných umělců, kteří „hrají“ a baví diváky alespoň přes internetové vysílání. Díky i Vám.

A poděkování jistě patří těm tisícům a tisícům zdravotních sester, které i v této velice obtížné době zajišťují fungování celého zdravotního systému. Až budete v nemocnici, ať už s čímkoli, buďte na ně milí, prosím. Mají doma svoje blízké, mají svoje děti ve faktické karanténě a přesto přese všechno pracují přesčasy a dělají vše, co je nutné. Makají, by někdo řekl. Ale jak už to bývá, kdo o práci nejvíce mluví, nejméně ji dělá.

A poděkování patří jistě i lékařům a lékařkám. A všem z rychlé zdravotní pomoci. A hasičům. A policistům. A městským policistům. A řidičům autobusů, tramvají a trolejbusů. A prodavačům a prodavačkám z potravin a drogérií. A lékárníkům a lékárnicím. A spoustě dalších obyčejných lidí, lidí obyčejně neobyčejných, kteří dělají vše, co my ostatní potřebujeme a co potřebuje naše vlast, aby vše fungovalo, jak má i v těchto krizových podmínkách.

A pak jsou jiní lidé. Lidé, kteří jsou i v této situaci neschopni přijímat nutná rozhodnutí a realizovat potřebné kroky. Lidé, kteří i v této situaci kradou a přitom mají plnou hubu morálky.

V Lovosicích policie zabavila sklad roušek. A zatím se ještě nepohoršujte, nejprve si poslechněte ten příběh tak, jak vám ho ti skuteční zloději a lumpové nikdy vyprávět nebudou.

Tyto roušky dovezli za svoje peníze a na své riziko podnikatelé. Stát žádné nedovezl. Podnikatelé z Lovosic ano. Za svoje peníze. Zatímco stát, celý státní aparát, včetně předsedy vlády Babiše (ANO), včetně správy státních hmotných rezerv (Švagr), včetně ministra zdravotnictví Vojtěcha (ANO), včetně místopředsedy vlády a ministra vnitra Hamáčka (ČSSD), včetně ministra obrany Metnara (ANO) a desítek náměstků ministrů, náměstků náměstků ministrů a tak dále a tak dále a tak dále, ti všichni udělali h…. ehm, neudělali nic.

Nedovezli ani jednu roušku, naše slavná vláda, „která maká“ a „řídí stát jako firmu“. Asi jako národní podnik za socíku. Rozhodnost frigidní panny. Manažerské schopnosti národního správce statku v pohraničí.

V polovině ledna 2020 bylo zřejmé, že situace v Číně je vážná a virus se rozšířil i za hranice pevninské Číny.

Kolik roušek, respirátorů, dezinfekce nakoupila do zásob státních hmotných rezerv naše vláda? Ani jednu roušku, vůbec nic.

Kolik jich zajistila od té doby? Ani jednu.

Tedy vlastně ano. 13. března vláda rozhodla, že začne shánět roušky a respirátory v Číně. 14 dní poté, co se Covid19 objevil v České republice. Šest až osm týdnů poté, co bylo jasné z vývoje v Číně a v dalších postupně zasahovaných zemích, že jde o epidemii, která si vyžádá nemalé hmotné zdroje, zdravotní materiál. Několik týdnů poté, co nemocnice a další zdravotnická zařízení hlásila opakovaně a zoufale nedostatek zdravotnického materiálu, zejména roušek a respirátorů.

Podnikatel, který roušky včas nakoupil, dovezl, zaplatil clo za dovoz zboží, ten projevil více předvídavosti než celá slavná vláda s týmy slavných poradců a bezpečnostních rad a generálů a majorů a náměstků a jiných pí…usů. Státu je chtěl dotyčný předvídavý podnikatel prodat.

Podnikatel ty roušky neukradl. Nenakoupil je podvodem z rezerv státu, jako jiní borci, kteří zašmelili ropné rezervy. Ani jako jiní, nebo možná stejní borci, kteří prý vykradli státní rezervy obilí.

(Mimochodem, těm se tohle bude sakra hodit – údajně poztrácené obilí ze státních hmotných rezerv už nikdo ani nebude hledat, svede se to všechno na koronavirus.)

Podnikatel je nakoupil a chtěl prodat. Roušky prý za 32 korun kus. To je ale svinstvo! Rouška stávala u výrobce 50 haléřů!

No, stávala. Měl je stát nakoupit včas. Třeba v lednu. Dnes už prostě nestojí 50 halířů. Dnes stojí pět korun u výrobce v Číně, s dopravou, clem, pojištěním, rizikem že je ukradne neschopný stát a s DPH pak korun 25 až 35. Nebo 30 až 100 korun v socialistické, dysfunkční Evropě. Tak to je.

Koneckonců, i stát, vláda, která se tak strašně pohoršuje ústy ministra zdravotnictví za Agrofert nad cenou 32 korun za roušku, tak tento stát, tato vláda nakoupila roušky v Číně. Napřímo. Bez podnikatele, když vynecháme známé trio „podnikatelů“ Tvrdík, Mynář, Nejedlý. Za 1,5 miliardy korun nakoupila vláda – chvíle napětí – 30 milionů roušek a 1 milion respirátorů. Odhadem tedy vychází cena za kus respirátoru okolo 200 až 250 Kč, protože vláda by jistě neporušila Babišovo-Schilerovo (ANO) nařízení o maximální možné ceně respirátoru včetně nákladů na dopravu, clo a lokální distribuci, kde je strop 350 Kč pro dovoz ze zemí mimo EU. Tak to je řekněme 200 až 250 milionů Kč na uvedený milion respirátorů.

Chytří už vědí…

A kolikpak stála tedy rouška, kterou nakoupila vláda v Číně za vydatné pomoci Tvrdíka, Mynáře a Nejedlého?

Nu, to je prostá matematika – rouška, kterou zlosyn podnikatel pro vládu „předražil“ stála s dodáním přímo v ČR 32 Kč. Nevím, jestli s DPH nebo bez. Ale to je jedno. Laciná rouška, kterou rozhodně Tvrdík, Mynář a Nejedlý nepředražili, tak ta stála – chvíle napětí – 40 až 43 Kč. A to prosím bez dopravy. A bez cla.

To je ale lump a vydřiduch ten podnikatel, který chtěl roušky prodat státu za 32 Kč včetně dopravy a cla! kam by chudák Tvrdík, Mynář, Hamáček, Nejedlý a spol, přišli, kdyby někdo takhle kazil jejich skvělé obchody!

A to ještě vláda před tím objednala 5 milionů roušek, které sice nějaká nejmenovaná firma zaplatila, nebo spíše od státu na nákup peníze dostala, ale prý ji podvedl čínský dodavatel. O tom, kolik stála tahle akce naší vlády, informace chybí. Ale nepochybuji o tom, že peníze na nákup roušek z Číny – nebo jeho předstírání – oné nejmenované české firmě poskytl náš stát.

Dokonce i ten „úspěšný“ nákup roušek partou Tvrdík, Hamáček, Nejedlý, Mynář (s.r.o.) je úplně ale úplně jako když Tvrdík nastoupil do vedení ČSA. České aerolinie v té době patřily k naprosté špičce mezi světovými aerolinkami, byly ziskové a bez jakýchkoli problémů. Finančně stabilní, dobře fungující firma, poskytující špičkové služby, všeobecně uznávaná. Pak do vedení nastoupil Tvrdík. Hbitě zadlužil firmu, nakoupil zcela nepotřebná letadla od Airbusu (zlé jazyky zmiňují, že při rozdávání všimného je Airbus mnohem méně úzkoprsý ve srovnání s konkurentem Boeingem). Nu, a Tvrdíkův majstrštych ČSA nevydýchaly a fakticky skončily bankrot. Následně byl 44%-ní podíl státu prodán za 67 mil Kč společnosti Korea Air. Za kolik již předtím získala významný podíl firma Smartwings jsem nedohledal. Po Tvrdíkově působení to asi také nebylo za moc. Zejména když šlo o nákup, který byl vlastně využitím opce (práva koupit za předem danou cenu), která byla dána firmě Korea Air při nákupu jejího podílu.

Zpět k rouškám a zlodějnám. Prozíravý podnikatel nakoupil roušky a respirátory Zato vláda nevytvořila nezbytné rezervy. A pak přišlo vládě „podnikatele“ Babiše a štramáka Hamáčka jednodušší ukrást roušky soukromému podnikateli. Protože ty roušky byly „předražené“. A pak je sami nakoupili ještě mnohem dráž. Za 50 korun jednu, když připočtu dopravu a clo! Za skoro dvakrát tolik! „Podnikatel“ Babiš! Na rozpočet myslící Hamáček! Zlodějna. Neschopnost a zlodějna. Jedna za druhou!

A Zeman ještě poděkuje Číně za „pomoc“! Ty roušky jsme zaplatili! Tak jakápak „pomoc“ ??!?!?!? Nejvíc si pomohl ten, co tenhle „výhodný“ obchod domlouval. Ale ten pomohl jen sám sobě, my mu děkovat nemusíme, protože si pomohl na náš účet. Zeman mohl pronést projev „Děkuji Hamáčkovi, Tvrdíkovi, Mynářovi a Nejedlému, že domluvili nejhorší obchod s rouškami v dosavadní historii celé epidemie “.

Na co se vzmohla naše politická „elita“? Pořádali tiskové konference a jediné pozitivní, na co se vzmohli, bylo že zavřeli hranice a přijali nouzová opatření k omezení pohybu o něco dříve, než naprosto retardovaní politici naprosto ztracených států jako je Velká Británie s předsedou vlády Johnsonem, Německo s kancléřkou Merkelovou, nebo Španělsko kde manželka předsedy vlády jde protestovat na masovou demonstraci proti sexismu poté, co v Evropě propukne epidemie koronaviru. A sama se tam nakazí. Na demonstraci, kde v době stovek úmrtí lidí v Itálii na koronavirus nesou blbky cedule „sexismus je nebezpečnější než coronavirus“. To je na Darwinovu cenu. Španělsko bude druhá Itálie. Demonstrace to zajistila. A v Německu stačí říci, že jste uprchlík a máte volný vstup do země i přes zavřené hranice a bez testů na koronavirus. Protože testovat „syrské“ inženýry z Nigérie a Afghánistánu na nemoci by porušilo jejich lidská práva. A německá státní televize k tomu odvysílá klip, jak je fajn, že je epidemie koronaviru, protože na ni umře spousta starých lidí, kteří stejnak ničili životní prostředí a tak to bude prima, když jich hodně umře. Německo dnes nepatří mezi slušné země. Je to zvrácený režim lidí s vymytými mozky. Už zase.

Evropská komise a celý ten spolek EU se ukázal jako banda naprosto neschopných blbů. Ale to jsem přehnal. To jsem přehnal … a urážím blby, protože tak blbí jako lidé ve vedení EU nejsou ani blbové. Poté, co se Itálie viditelně hroutí před očima, oni v EU přijmou zásadní, radikální a rázné rozhodnutí – uspořádají video konferenci. Na této video konferenci se lídři EU dohodnou, že budou pravidelně, každý týden pořádat video konferenci. Proboha! Proti tomuhle vypadalo i Jakešovo vedení jako špičkový tým výkonných a efektivních manažerů.

Když vláda přijala opatření k omezení rizika šíření nákazy, některé obchody měly výjimku a mohly zůstat i nadále otevřené. Mezi klíčové, pro chod státu nezbytné a strategické obchody, které vláda podnikatele Babiše a štramáka Hamáčka nechala otevřené, jsou květinářství. Je jistě jen náhoda, že nadace Agrofert, se kterou předseda vlády Babiš nemá vůbec nic společného, že tedy skupina Agrofert nakoupila v roce 2019 většinový podíl v síti květinářství Flamengo.

Také je jistě jen náhoda, že Bezpečnostní rada státu rozhodla, že testy na koronavirus smí provádět jen pět vybraných pracovišť.

Testy stály tisíce korun. V Ostravě 20 tisíc. V Plzni 8 tisíc. Je to logické – tak to v EU chodí, čím chudší region, tím vyšší ceny. Jako ceny aut nebo elektroniky nebo potravin v Německu a v ČR. Čím nižší příjmy obyvatel, tím vyšší ceny korporace nasadí. Socialisticko-feudální systém „podnikání“.

Ale testy byly drahé poprávu – jak prohlásil ministr zdravotnictví – takový test nesmí dělat jen tak nějaké pracoviště, ale pracoviště speciálně certifikované, protože trubičku testu je nutno zasunout hluboko do nosohltanu.

“Je nutné udělat mnohem hlubší zásun té tyčinky do nosohltanu tak, aby to bylo prokazatelné. Tyto odběry by měly být prováděny v laboratořích, které mají nějaké posvěcení ze strany Národní referenční laboratoře, a nikoliv v jakékoliv laboratoři soukromé,” uvedl Adam Vojtěch na tiskové konferenci.

Jako děláte si p..el? Vy vyhlásíte stav nouze, ale zasunout trubičku do nosu k vyšetření potenciálního zdroje nákazy může dělat jedině certifikovaný zastrkovač trubiček do frňáku? S certifikací od Národní referenční laboratoře, kde jsou zřejmě největší experti na zastrkování trubiček do nosu a proto na to mohou dávat certifikát?

Tyhle lidi, kdyby organizovali za Protektorátu protinacistický odboj, tak vezmou do partyzánského oddílu jen toho, kdo by si přinesl od místní úřadovny gestapa řádně okolkované a orazítkované potvrzení o protinacistickém smýšlení.

Je jistě jen náhoda, že mezi těmi pracovišti, kterým bylo následně povoleno výhradně provádět vysoce odborné zastrčení trubičky do nosu a následné vyšetření vzorku, je zrovínka i firma ze skupiny Agrofert. Dělá (dělala) to vyšetření bratru za 3 000 korun.

No a je jistě jen náhoda, že ministr zdravotnictví za ANO veřejně pomlouval a málem kriminalizoval doktorku a odbornici, která vyvinula vlastní systém testování, který stál jen 1 200 korun. Což je tedy o hodně méně než test Agrofertu a je proto naprosto hanebné, že ta doktorka takové levné testy dělala a dopouštěla se tak dumpingu a poškození ekonomických zájmů ANOfertu. A navíc odhalila minimálně jednu nakaženou. Která jinak mohla nakazit desítky dalších. Zejména když onu ženu hledající možnost otestování „povolené“ laboratoře odmítly vyšetřit preventivně. A Hamáček s Tvrdíkem by mohli dovézt více ještě dražších roušek, kdyby se nákaza šířila rychleji. A ANOfert by mohl dělat ještě více ještě dražších testů. No a nějaká doktorka jim to takhle kazí!

Testy, testy. Zase jako „předražené roušky za 32 korun za kus“ ukradené státem a následně státem nakoupené roušky za výhodnou cenu 50 korun za kus. (Roušky domluvil Tvrdík. Snad nekoupil omylem vložky do bot. Ani by mě to nepřekvapilo.)

Dokonce se ministr zdravotnictví za ANOfert dopustil pomluvy a šíření poplašné zprávy, když o doktorce Pekové nepravdivě prohlásil, že je v karanténě Na Bulovce.

V pátek 20.3. jsem v rádiu slyšel informaci, že byla v urychleném řízení povolena výroba dezinfekce proti koronaviru a že několik výrobců už má připravené linky a vše potřebné k výrobě. Bude to prý mít nějaký marketingový super název, schválený marketingovým oddělením ANOfertu na ministerstvu zdravotnictví – něco jako Koronakill nebo jak.

No tak sláva.

To jsem rád, že firmy Agrofertu už stihly připravit výrobní linky a může se začít vyrábět zcela chybějící a nedostatková dezinfekce. Je zajímavé, že povolení trvalo přesně tak dlouho, jako příprava výrobních linek ANOfertu. A tak můžou firmy ANOfertu začít rovnou vyrábět.

A vydělávat, že?

Snad to nebude předražené na dvojnásobek předražených cen, jako ty roušky nakoupené vládou. Ale nějakou dotaci a navíc zaručený odbyt za pevné tvrdíkovské ceny by od státu firmy ANOfertu dostat mohly, ne? Aspoň konečně budou vydělávat na něčem trochu užitečném. Po řepce příjemná změna.

A jistě jen náhodou prý celníci doposud nepouštěli do země žádné dovozy dezinfekce. To by tak hrálo, aby nějaký lump podnikatel dovezl ze zahraničí dezinfekci a pokazil byznys firmám ANOfertu. Navíc by to třeba prodával za ceny poloviční proti cenám ANOfertu, což by od něj byla zlodějna a stát by mu tu dezinfekci stejnak musel zabavit.

Nyní Tvrdík s Hamáčkem objevili další položku, na které mohou vydělat. Nebo na které mohou nechat někoho vydělat a ze sebe a hlavně z nás občanů udělat blbce.

Hamáček s Tvrdíkem po úspěšném nákupu roušek a respirátorů předražených o zhruba 120% speciální tvrdíkovské přirážky „česko-čínského přátelství“ (Tvrdík je šéfem česko-čínské obchodní komory) nyní chtějí nakoupit také plicní ventilátory. Tvrdík s Hamáčkem nakoupí v Číně ventilátory za 640 tisíc jeden kus, celkem přes 300 milionů korun.

Hamáček dokonce ukazuje, jak razantní a rozhodný může být:

Vicepremiér Hamáček Seznam Zprávám řekl, že na jednáních vlády upozorňuje na chybějící ventilátory už několik dnů. „Poté, co nebyly ochranné pomůcky, jsou dalším rizikem chybějící plicní ventilátory. Už týden na to upozorňuji ve vládě,“ řekl ministr.

„Začínám to zařizovat na vlastní pěst, protože mám obavu, že ve standardním systému by to opět nefungovalo. Je to podobný závod s časem, jako když jsme prováděli obří operaci s nákupem ochranných pomůcek v Číně,“ dodal Jan Hamáček.

Tak závod s časem to rozhodně je. Co kdyby nějaký lump podnikatel dovezl čínské plicní ventilátory nakoupené za čtvrtinu ceny a nabízel je předražené za cenu poloviční, než za jakou je pro stát seženou Hamáček s Tvrdíkem, že?

Mraky čínských výrobců plicních ventilátorů. Ceny okolo 3 000 až 6 000 USD, ty nejšpičkovější a nejdražší do 10 000 USD. A Hamáček s Tvrdíkem je seženou za 25 tisíc dolarů kus. Zvracel bych.

Štramák Hamáček, kterému fandí i publikum na iDnes, jak to všechno bezva zvládá. V partě s Tvrdíkem. Jo, málem bych zapomněl. Hamáček z Aspen institutu placeného mega-zlodějem Bakalou, který vykradl OKD a odnesl si tam odtud více než sto miliard korun a následně fakticky poslal vykradenou firmu do bankrotu. Tvrdík, pověstný také z kauzy s čínským podnikatelem, který tu na dluh nakoupil firmy (pivovar Lobkowitz, ŽĎAS a další) a Tvrdík je úspěšně řídil od deseti k pěti. Ostatně jako všechno, na co kdy Tvrdík sáhl a k čemu ho pustili.

Tihle dva budou zase něco zařizovat. To je přímo poplašná zpráva.

Poplašná zpráva je už to, že krizovou situaci, ve které se naše země ocitla, mají zvládnout tihle lidé jako Babiš a Hamáček, kteří myslí jen na sebe a svoje zájmy, včetně těch nejpřízemnějších zájmů. Na potápějícím se Titaniku by šmejdili po kajutách a hledali co ukrást.

Poplašná zpráva. Jak řekl Babiš, za šíření poplašné zprávy je v případě ohrožení státu až osm let odnětí svobody.

Takže až zase budou Babiš s Hamáčkem ujišťovat, že řídí tuhle zemi v dnešní krizové situaci, tak už jen za tohle prohlášení jim hrozí až osm let vězení. Protože to je přímo učebnicový příklad toho, co je poplašná zpráva.

Mimochodem: “Je to nesmysl. Nic takového nikdy nebylo na stole. Dneska jsme už popřeli karanténu Prahy, a teď popíráme i tuto šílenou fake news,” uvedl dnes Babiš. Tak buď je to zatím vůbec nenapadlo o tom uvažovat, pak jsou hlupáci k pohledání, když neuvažují o možnostech opatření při zhoršení situace, anebo lže, protože pokud o tom jednali, tak to na stole bylo. Jen to nebylo zatím schváleno. Já to říkám pořád – i lhát se musí umět. Andreji, Andreji.

Wooooooow. Moment, moment. Tak btw 12. března Babiš prohlásil, že vláda rozhodně nebude zavírat obchody.

A 14. března vláda zavřela obchody.

Asi si na 13. března naplánovali s Hamáčkem shopping day a nechtěli se mačkat ve frontách.

Post Scriptum: Žena, která namluvila „fake“ zprávu, že vláda uvalí celostátní zákaz vycházení (a logicky nasadí armádu, tedy to torzo armády, které naše kolonie má), se sama přihlásila policii. Pozn.: Itálie mimochodem přesně k takovým opatřením již přistoupila. A o podobné možnosti hovořil před deseti dny Babiš, který jí ale označil za vyloučenou. Ale zmínil ji sám.

Tak snad jí Babiš s Hamáčkem a Tvrdíkem nezařídí stejný osud, jaký potkal toho čínského lékaře, který varoval před epidemií koronaviru na samotném jejím počátku.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 585 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 3,59 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.