ceska-televize
18.1.2020
Kategorie: Společnost

Některé informace diváci nezbytně potřebují a některé zase ne. Vítejte v České televizi!

Loading...
Sdílejte článek:

LU LINA

Když Washington Post v dubnu napíše, že ve městě vládne jarní počasí, Česká televize to dá jako otvírák do hlavních zpráv a na ČT24 k tomu vyrobí dvouhodinový speciál. Když Rusko zcela logicky odmítá x-té zjevně absurdní a ničím hmatatelným nepodložené obvinění z nějakého mezinárodního zločinu – například ze sestřelení civilního letadla – celá ČT nás čtrnáct dní čtyřiadvacet hodin denně neinformuje o ničem jiném, než o tom, jak Rusko už zase lže, lže, lže a jenom lže.

A protože je to masmédium neobyčejně vyvážené a maximálně objektivní, tak když Washington Post v půlce prosince 2019 zveřejní mimořádně senzačního, naprosto ojedinělého a naprosto neprůstřelně podloženého sólokapra o tom, jak USA po celou dobu války v Afghánistánu lhaly svým občanům i světu o tom, jak tato válka probíhá a jaké jsou její cíle, přičemž se objeví i dosud tabuizované slovo „okupace“ , Česká televize dělá dokonale mrtvého brouka.

Asi jim největší novinářská senzace od doby vietnamských Pentagon Papers, které byly pro změnu o tom, jak USA programově lhaly o válce ve Vietnamu, nestála za námahu nebo nás s takovou nezajímavou banalitou jen nechtěli obtěžovat. Taky by kvůli tomu museli zřejmě vyřadit z hlavních zpráv třeba jeden díl senzačního seriálu o tom, jak na horách není sníh, protože zatím nesněžilo a spřátelení majitelé lyžařských středisek si zoufají, že i přes pravidelné bezplatné veřejnoprávní píár půjdou letos i tak o žebrácké holi.

Přitom tuto po mém soudu celkem třeskutou informaci, která by za normálních okolností (lhát takto Rusko) neslezla z veřejnoprávní obrazovky od prosince až do teď, od Washington Postu v prosinci převzala většina českých mainstreamových médií, což jim slouží ke cti. Všichni tedy jen jeden článek, aby se neřeklo, a pak zpátky k prolhanému Rusku, ale zaplaťpámbu i za to.

Dokonce i Hospodářské noviny se jednou zmínily, fíha. Aktuálně.cz si ovšem zachovalo tvář i ideologickou lajničku a v souladu s bratrskou ČT hlavu z amerického zadku nevytáhlo ani na tu malou chvilku. Nepíšeme a nemluvíme o tom, tak se to nestalo, vivat White House, vivat US Army, vivat Afghanistan war, vivat Afghanistan democracy! Jako poslední z pokrokových médií zatím objevil, a to doslova, Ameriku dnešního dne Seznam. Dobré ráno! Nicméně gratuluji, sice pozdě, ale přece.

To někteří významnější hlasatelé pravdy, profesionality a objektivity mají doposud půlnoc.

Do této doby jsem nezaznamenal ani žádný politický komentář. Spojenec se kterým už léta okupací Afghánistánu vítězně bojujeme za Prahu a demokracii poprvé přizná, že okupace je fakt okupace, že vůbec nevítězíme a vlastně nemáme ani páru, proč tam všichni ti spojenečtí vojáci stále ještě jsou, co tam vlastně dělají a proč tam umírají, a čeští politici necítí potřebu se k tomu jako jedno ono nějak vyjádřit. Zajímavé. Nemluvíme o tom, tak se to nestalo. A stejně jako v případě mainstreamových médií, přiznat takto barvu Rusko, ó jé, to by byl fofr.

Neumím si představit zajímavější a výbušnější novinářské téma, než když vyjde najevo, že nějaká velmoc vydávající se za etalon ctností a ideálů kvůli nimž neustále rozpoutává války, o těchto válkách neustále lže jako když tiskne. O čem jiném, ci boha, už byste nás chtěli z obrazovky, kterou si přesně kvůli tomu platíme, informovat? O tom, jak není sníh a jak po dálnici jezdí auta?

Vážně vám tam v tom velkém baráku za sedm našich miliard přišlo tohle téma divácky nezajímavé a proto jste tu informaci od své jinak hlavní studnice zpráv od které přebíráte i tiráž a počasí tentokrát nepřevzali? Mimochodem, The Guardian, další oblíbený zdroj ČT, o aféře „Afghanistan Papers“ informoval před měsícem rovněž. Palcovými titulky. To u velkých senzací noviny dělávají. Aby to nikdo nepřehlíd.

The Washington Post bombu „Afghanistan Papers“ odpálil 9.12. 2019. Například Český rozhlas o tom informoval 10.12. O čem nás tedy ČT informovala večer desátého? Ráno toho dne došlo k masakru v Ostravě, takže hlavní téma bylo jasné, nicméně ČT i přesto zvládla zařadit i jiné zprávy. Třeba o rozšíření dálnice D3, o pomníku hodným vlasovcům nebo o tom, že prezident Trump je lhář a velezrádce a je třeba ho impíčnout. A také jsme se ještě dozvěděli, že před třiceti lety Slováci zahájili pochod „Ahoj, Evropo!“

Pro šťouraly dodávám, že o nějakých Afghanistan Papers a tedy o tom, že náš velký spojenec nám léta močí na hlavu a teď už se to ani nesnaží vydávat za déšť, se ČT v hlavní relaci slovem nezmiňuje ani devátého či jedenáctého.

Není to tak, že zlí a oškliví lidé, jako například Babiš, Pitomio či Jakl, se snaží hodnou a krásnou Českou televizi zdiskreditovat a zničit. ČT se naprosto v pohodě už dlouho a vytrvale zvládá diskreditovat a ničit úplně sama.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 010 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.