SPOLDLUH
13.3.2021
Kategorie: Politika

Nekonečný příběh, aneb vše už tu bylo …

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝLidská civilizace se své existenci pohybuje po určitých vlnách. Ty mohou být různé. Často se říká, že vše už to bylo. Příkladem je vznik a vzestup Římské říše, období její dominance, pozvolný sešup zakončený drsným pádem. K ní později byli přirovnávány jiné politicko-územní celky, ovšem ty už nedosáhnuly nikdy dlouhé doby trvání. A u takové Evropské unie, která je její obdobou, se to období vzniku, vzestupu a sešupu zkrátilo na tři dekády, přičemž zůstalo zachováno to, že elity dovedly tuto říši svým chováním k postupné likvidaci během dvou generací politiků. Jen idealisté věří, že se Evropská unie může stát dlouhodobým evropským projektem, když jsme už po dvaceti letech svědky totální sebedestrukce.

O něco delší vlny jsou ty klimatické. Staří kronikáři nám přibližují období sucha, dešťů, úrodných let i návraty malé době ledové. Právě jednu takovou máme prý momentálně před sebou a všechna ta opatření vedoucí k ochlazování planety nám budou za 10 let připadat směšná a neuvážená. Už letošní zima ukazuje, že se ochlazuje, ani léto nebylo nijak výrazně prosluněné a možná si po roku 2030 rádi vzpomeneme na uhlí, dřevěné špalky a hořící krby, To vše nám chce Evropská komise ve svém tažení za bezuhlíkovou společností totiž zakázat. Varováním je například jih Francie, kde se topí elektřinou a v zimě v tamních bytech a domech stavěných bez tepelné izolace buď normálně mrznete, nebo na účet za elektřinu koukáte jako na důkaz vlastního zruinování.

Klimatické vlny jsou poněkud delší, vrací se pravidelně a těžko se předpovídá, budou li období tepla či zimy trvat pár desetiletí, nebo se bude jednat o stovky let. Viníkem těchto změn není působení člověka, jak se nám snaží tvrdit ideologové z řad ekoaktivistů a problémových Zelených, ale aktivita naší hvězdy, tedy Slunce. Demagogie politiků a ignorantů z tzv. ochránců přírody a planety vedou k naprosto destruktivním nápadům a řešením snižujícím kvalitu našich životů. Tito parazité by se měli věnovat výrobě a likvidaci plastů, vysazování stromů a chemii v přírodě, například v řece Bečvě či v zemědělství, a nechat CO2 žít vlastním životem, samozřejmě s přihlédnutím na závažnost laxnosti u některých velkých průmyslových komplexů. A také se snažit zabraňovat všeobecnému znečištění řek a moří odpady. Auta jsou to poslední, co dělá na planetě zásadní problém. Aspoň v měřítku srovnatelném s umělohmotným odpadem směřujícím do vod oceánů. Přirozené oteplování a ochlazování počasí na planetě je mimo jejich rozlišovací schopnosti a obojí už tu mnohokrát bylo. Včetně Islandu a Alp bez ledovců.

Vraťme se k vlnám nejkratším. Vynechme politiku, i když tu teď najdeme už ve všem. Za krátké nahoru dolu lze považovat hitlerovské Německo. Vznik, vzestup a pád trvaly komplet cca 13 let, což na to, kolik škody to nadělalo, je skutečně paradox. O něco delší byl pokus nastolit komunismus, na což se šlo přes období socialismu. Celkem to trvalo cca 80 let, lišilo se to dle geopolitického umístění různých zemí. Otázkou zůstává, zdali jsme nyní pár let jen neodpočívali před dalším pokusem pokračovat v tomto trendu, protože vedení Evropské unie k neomarxismu výrazně tíhne. Jisté je, že lze Evropskou unii přirovnávat v mnohém k nacismem zasaženému Německu i komunismem načichlé RVHP. Z každé této doby si totiž EU bere to horší. Kéž by tedy vlna, ve které se nyní plácáme, měla co nejkratší trvání.

A poté tu máme z historického hlediska mikrovlnky. Německo a Itálii údajně ohrožují 3.vlny šíření covidu. Nečekaně kolem Velikonoc. Rázem jim tam rostou čísla infikovaných a nejvýznamnější křesťanské svátky se opět ponesou ve stínu zákazů a útlumu. Tři týdny před nimi jsme na to připravováni. Evropská unie vznikala proto, aby Evropané byli všude doma. Máte li nyní své příbuzné a milované rozeseté po Evropě, nepočítejte s tím, že se s nimi jen tak uvidíte. Objíždět Německo je složité a občas i nemožné. Případně si dost zajedete. Létání se výrazně prodražuje. Tři vlny během roku a něco v Evropě jsou dost proti tomu, že v Číně už žijí v relativně standardním režimu a v Bělorusku de facto z něj ani nevystoupili. Něco je záměrně děláno špatně. Problémy s vakcinací se prohlubují, testy vzbuzují totální nedůvěru a nikdo vlastně neví, co nám experimentátoři vpravují do těl. Ti, co se dosud všemu úspěšně vyhýbají a spoléhají na vitamíny a zdravý vzduch, jsou paradoxně či spíše logicky nejzdravější. Vše už tu bylo. Týká se to velkých geopolitických celků, migrace, počasí i epidemií. Bohužel my lidé jsme nepoučitelní.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 698 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)