islamkulturkriz
12.12.2019
Kategorie: Historie

Nekonečná “svatá” válka

Loading...
Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Islám od svého vzniku v 7. století prokazuje dlouhá staletí silnou životaschopnost a i dnes dokonce druhoplánovou přitažlivost. O křesťanství se to nedá tvrdit nejen v Evropě, ale všude jinde, dá se považovat za křesťanskou teologie osvobození a latinskoamerický klérus vyzbrojený Marxovými poučkami o pokroku nebo show amerického evangelisty? Papežovo vystoupení v AbuDabi je doznáním, že křesťanství skončilo, papež to dobrovolně vzdal a de facto konvertoval. Životaschopnost islámu je zarážející i v diskuzích s muslimy, kteří pracují v mezinárodních organizacích a prošli západními edukativními centry. Jejich víra nekorodovala, údajní křesťané v podobných rolích a diskuzích jsou trapní s vlažnými argumenty. Kořeny tohoto psychologického rozdílu nejsou známé, muslim má evidentně něco navíc, postkřesťanům nebo vlažným křesťanům zbývá good salary v mezinárodní instituci a postkřesťanům v poli boj proti fašismu a rasismu, popř. pozvolná konverze. Postkřesťanské Česko se může ještě navíc opájet chvilkami pro demokracii alias demokrat vejvarem.


Islám skrývá jeden silný aspekt, dokazuje nám, že historie nikdy nekončí a Evropa tam bude vrácena, tentokrát spíš dřív než později, a ukáže se jí, že existuje něco víc než excesívní konzum a odvozený televizní blábol. Velký den boha se přiblížil a echo tohoto dne bude hořké (Sofonias), vojska Mohamedova se blíží. V starých kancionálech z počátku století, které ležely na jižní Moravě v kostelních lavicích i koncem šedesátých let, se psalo: „Před armádami islámskými ochraňuj nás pane“. Už není kdo by ochránil. Papeženci a jejich atrapa?

Islám v evropské zesláblé fantazii figuruje jako náboženství národů třetího světa, ale není tomu tak, měl energii konvertovat ty nejrozvinutější země a přesvědčit i největší mozky. Od svého vzniku v 7. století velmi rychle dorazil k hranicím Evropy a na stovky let ji obklíčil až téměř vykrvácela. V poledne zvoní zvony na počest jednoho křesťanského vítězství, abychom nezapomněli oč šlo. Islám měl magickou kapacitu velmi rychle konvertovat sousední země, nejen poražené, ale i vítězící jako Turky a Tatary. Islámu byla a je inherentní nenávist vůči neislámské Evropě, ať má jakoukoliv podobu. Vojáci islámského státu proklamují Evropě válku, jsou tak silní, že to klidně tvrdí do očí francouzským a německým soudcům. Jejich síla je samozřejmě nesena degenerovanou slabostí a zbabělostí druhé strany. Připravte si rakve, prohlásil jeden džihadista před francouzským tribunálem.

Svatá válka není pro věřící nic vadného, Merkelová a spol. se domnívají, že stačí vypustit pár článků ze svaté knihy a konzum radostná společnost bude dál fungovat i s muslimy, svědčí to mizérii těch, kteří zde vládnou a o naší laxnosti. Svatá válka je zcela legitimním nástrojem islámu, podřídit a konvertovat nevěřící a spojit všechny muslimy. Se zbraní v ruce se vstupuje do ráje. Svatá válka se prokázala jako velmi účinný prostředek, islám má silné integrující prvky, islámská umma překryje i etnické rozdíly, o křesťanství se to nedá říct. Mekka unifikuje miliony poutníků z celého světa a dodá jim magickou energii. Islám je monoteistické náboženství se silně dualistickými prvky, ve světě se střetává boží vůle se silami pekla. Jak fascinující začátky náboženství, beduíni obklopeni opulentními a rozvinutými společnostmi, byzantskou a perskou, velmi rychle redukovali jejich podstatu. Mezi 636 a 642 se zmocnili sasanidovské metropole, Egypta a celé severní Afriky. Třicet let jim kladly odpor berberské hory, Berbery vedla legendární Kahina. Islám postupoval do Afghánistánu, čínského Turkmenistánu a až do Pandžábu a dobyl velkou část Španělska. Byzance se musela vzdát Sýrie a velké části Malé Asie, ale Kontantinopol se ukázal nepřekonatelnou pevností, Arabové město obléhali v 674-680 a 716-717, ale byli odražení geniálními císaři Konstantinem IV. a Leonem III. Isaurským, západní křesťanský svět to fascinovalo a zachránilo jeho existenci a dějiny, to západu po pár staletích nezabránilo, aby se podílel na zardoušení civilizačního vrcholu Byzance.

Roku 711 se bojovalo ve visigótském Španělsku o trůn, jedna strana konfliktu si pozvala Araby na pomoc a na dlouhé staletí podepsala ortel celé křesťanské Evropě. Arabové dokázali perfektně využít nesvornosti protivníků. Později jeden anonymní křesťanský básník žijící v Cordóbě popsal dobu, v básni napsal, že lidé (křesťané) si plně uvědomují oč v konfliktu jde, mají jasno o opozici mezi dvěma světy a dvěma civilizacemi.

Až do 18. století pokračoval boj na život a na smrt mezi křesťanskou Evropou a islámem. V 8. století dobyli muslimové Sicílii, devastovali Marseile a okolní region, Arles, Tarento, dobyli Krétu a litanie bez konce. Evropští feudálové a města místo toho, aby se spojili proti islámu, bojovali mezi sebou. V 18. století Rusové a Rakušané (čeští vojáci) definitivně odrazili islám z Evropy, osvobodili Bělehrad a Bukurešť. A definitivně?

Německý filozof Sloterdijk říká, že prvořadým rysem naší doby je, že nemáme ani potuchy. Dezorientace ve vedoucích politických pozicích, bezradnost ve veřejné službě, málo inteligentní, nekompetentní političtí hlupáci, kteří nejsou na výši výzev, mají vést tento tisíciletý boj.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč


Celkem za měsíc: 11 014,60 Kč
Vybráno 31.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 991 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.