islamkulturkriz
12.12.2019
Kategorie: Historie

Nekonečná “svatá” válka

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Islám od svého vzniku v 7. století prokazuje dlouhá staletí silnou životaschopnost a i dnes dokonce druhoplánovou přitažlivost. O křesťanství se to nedá tvrdit nejen v Evropě, ale všude jinde, dá se považovat za křesťanskou teologie osvobození a latinskoamerický klérus vyzbrojený Marxovými poučkami o pokroku nebo show amerického evangelisty? Papežovo vystoupení v AbuDabi je doznáním, že křesťanství skončilo, papež to dobrovolně vzdal a de facto konvertoval. Životaschopnost islámu je zarážející i v diskuzích s muslimy, kteří pracují v mezinárodních organizacích a prošli západními edukativními centry. Jejich víra nekorodovala, údajní křesťané v podobných rolích a diskuzích jsou trapní s vlažnými argumenty. Kořeny tohoto psychologického rozdílu nejsou známé, muslim má evidentně něco navíc, postkřesťanům nebo vlažným křesťanům zbývá good salary v mezinárodní instituci a postkřesťanům v poli boj proti fašismu a rasismu, popř. pozvolná konverze. Postkřesťanské Česko se může ještě navíc opájet chvilkami pro demokracii alias demokrat vejvarem.


Islám skrývá jeden silný aspekt, dokazuje nám, že historie nikdy nekončí a Evropa tam bude vrácena, tentokrát spíš dřív než později, a ukáže se jí, že existuje něco víc než excesívní konzum a odvozený televizní blábol. Velký den boha se přiblížil a echo tohoto dne bude hořké (Sofonias), vojska Mohamedova se blíží. V starých kancionálech z počátku století, které ležely na jižní Moravě v kostelních lavicích i koncem šedesátých let, se psalo: „Před armádami islámskými ochraňuj nás pane“. Už není kdo by ochránil. Papeženci a jejich atrapa?

Islám v evropské zesláblé fantazii figuruje jako náboženství národů třetího světa, ale není tomu tak, měl energii konvertovat ty nejrozvinutější země a přesvědčit i největší mozky. Od svého vzniku v 7. století velmi rychle dorazil k hranicím Evropy a na stovky let ji obklíčil až téměř vykrvácela. V poledne zvoní zvony na počest jednoho křesťanského vítězství, abychom nezapomněli oč šlo. Islám měl magickou kapacitu velmi rychle konvertovat sousední země, nejen poražené, ale i vítězící jako Turky a Tatary. Islámu byla a je inherentní nenávist vůči neislámské Evropě, ať má jakoukoliv podobu. Vojáci islámského státu proklamují Evropě válku, jsou tak silní, že to klidně tvrdí do očí francouzským a německým soudcům. Jejich síla je samozřejmě nesena degenerovanou slabostí a zbabělostí druhé strany. Připravte si rakve, prohlásil jeden džihadista před francouzským tribunálem.

Svatá válka není pro věřící nic vadného, Merkelová a spol. se domnívají, že stačí vypustit pár článků ze svaté knihy a konzum radostná společnost bude dál fungovat i s muslimy, svědčí to mizérii těch, kteří zde vládnou a o naší laxnosti. Svatá válka je zcela legitimním nástrojem islámu, podřídit a konvertovat nevěřící a spojit všechny muslimy. Se zbraní v ruce se vstupuje do ráje. Svatá válka se prokázala jako velmi účinný prostředek, islám má silné integrující prvky, islámská umma překryje i etnické rozdíly, o křesťanství se to nedá říct. Mekka unifikuje miliony poutníků z celého světa a dodá jim magickou energii. Islám je monoteistické náboženství se silně dualistickými prvky, ve světě se střetává boží vůle se silami pekla. Jak fascinující začátky náboženství, beduíni obklopeni opulentními a rozvinutými společnostmi, byzantskou a perskou, velmi rychle redukovali jejich podstatu. Mezi 636 a 642 se zmocnili sasanidovské metropole, Egypta a celé severní Afriky. Třicet let jim kladly odpor berberské hory, Berbery vedla legendární Kahina. Islám postupoval do Afghánistánu, čínského Turkmenistánu a až do Pandžábu a dobyl velkou část Španělska. Byzance se musela vzdát Sýrie a velké části Malé Asie, ale Kontantinopol se ukázal nepřekonatelnou pevností, Arabové město obléhali v 674-680 a 716-717, ale byli odražení geniálními císaři Konstantinem IV. a Leonem III. Isaurským, západní křesťanský svět to fascinovalo a zachránilo jeho existenci a dějiny, to západu po pár staletích nezabránilo, aby se podílel na zardoušení civilizačního vrcholu Byzance.

Roku 711 se bojovalo ve visigótském Španělsku o trůn, jedna strana konfliktu si pozvala Araby na pomoc a na dlouhé staletí podepsala ortel celé křesťanské Evropě. Arabové dokázali perfektně využít nesvornosti protivníků. Později jeden anonymní křesťanský básník žijící v Cordóbě popsal dobu, v básni napsal, že lidé (křesťané) si plně uvědomují oč v konfliktu jde, mají jasno o opozici mezi dvěma světy a dvěma civilizacemi.

Až do 18. století pokračoval boj na život a na smrt mezi křesťanskou Evropou a islámem. V 8. století dobyli muslimové Sicílii, devastovali Marseile a okolní region, Arles, Tarento, dobyli Krétu a litanie bez konce. Evropští feudálové a města místo toho, aby se spojili proti islámu, bojovali mezi sebou. V 18. století Rusové a Rakušané (čeští vojáci) definitivně odrazili islám z Evropy, osvobodili Bělehrad a Bukurešť. A definitivně?

Německý filozof Sloterdijk říká, že prvořadým rysem naší doby je, že nemáme ani potuchy. Dezorientace ve vedoucích politických pozicích, bezradnost ve veřejné službě, málo inteligentní, nekompetentní političtí hlupáci, kteří nejsou na výši výzev, mají vést tento tisíciletý boj.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 102 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
politicon.cz
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.