chart-1905225_1280
6.11.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Několik základních tipů, jak začít s obchodováním na burze

Loading...
Sdílejte článek:

Obchodování na burze se zlatem, akciemi atd. je velmi populární již mnoho let. Pro někoho je to každodenní ,,práce” pro jiné hra, což je tak trochu pravda, protože člověk nikdy nemůže přesně určit, co se stane a jak se budou ceny na burze hýbat. Takže je to trochu jako sázka do loterie, jednou to vyjde a podruhé možná ne.

Jak tedy na burze začít? Je důležité se držet při vstupu na burzu několika základních kroků a pravidel. Jedním z nich je neustálé se učení, sledování a opatrnost, abyste se tzv. nechytli do nějakého podvodu, proto je opravdu nutné důkladně projít nabízené možnosti, než se do obchodování pustíte a zjistit si o firmách co nejvíce informací.

Chcete začít obchodovat na burze, ale nejste si jisti, zda to ,,zvládnete”? Zkuste si například tzv. ,,simulátor obchodování na burze”, zkusíte si reálné obchodování, ale s jistotou, že neztratíte žádné finance, jelikož využíváte jen virtuální finance.

chart

Zkouška s virtuálními financemi je za vámi a tak to teď chcete zkusit na ,,ostro”. Začněte tím, že si vyhledáte on-line brokera, který vám se vším pomůže. Před tím, než si vyberete vhodný účet, na kterém budete podnikat, tak je důležité si také ujasnit kolik na to vlastně máte času, kolik hodin denně jste schopni se obchodování na burze věnovat. Nezapomeňte také na důkladnou analýzu trhu, kde zjistíte jaké jsou obchodní příležitosti. Zde jsou 4 nejčastější obchodní metody:

Toto jsou obchodní metody k mapování trhu, které využívají profesionální obchodníci.

Takže první kroky máte hotové. A co teď? Dalším krokem je výběr finančního instrumentu. Těch je 5, například – Měnové páry nejčastěji se jedná o EUR/USD. Další variantou jsou – Komodity, mezi které patří zlato, stříbro, ale také například ropa. Velmi známé je obchodování s Akciemi, velmi zajímavé jsou pro obchodníky akcie firem Apple, Facebook či Google. Další možností jsou Indexy, sem patří například S&P 500, DJIA či německý index DAX. A poslední variantou jsou Kryptoměny. Nejznámější kryptoměna a  v poslední době stále více a více diskutovaná je Bitcoin. Jsou zde ovšem i další kryptoměny, jako například Ethereum či Litecoin.

Důležitou součástí obchodování na burze, zejména pro ty co začínají, je doporučováno si nastavit money management. Možná to někomu přijde zbytečné a nezajímavé, ale je to přesně naopak. Naučí vás to obchodovat s menším rizikem. Nezapomeňte si také nastavit Stop-Loss příkaz, díky kterému limitujete své ztráty.

Jak již bylo zmíněno, je možnost si vyzkoušet demo verzi, kde neriskujete své peníze, ale i tak si vyzkoušíte reálný obchod. Je to velmi užitečné při pochopení způsobu obchodování, ale není dobré tuto demo verzi užívat příliš dlouho. Je totiž jasné to, že když víte, že nejsou ve hře vaše peníze, tak se nebudete bát více riskovat, což by se následně s reálnými penězi nemuselo zcela vyplatit. Je dobré vědět, že jsou účty, kde je možnost začít i pouze s 1$, což je pro začátek, pochopení a ,,učení” jak obchodovat dostačující.

I přesto, že budete využívat brokera, tak je dobré znát alespoň základní pojmy, se kterými se budete velmi často setkávat. Mezi tyto pojmy patří zejména ty, které se týkají grafů s pohybem cen, jaký je rozdíl cen mezi nabídkou a poptávkou, poměr rizika vůči zisku a mnoho dalších. Všechny tyto ,,akce” mají své anglické názvy, které je jistě dobré si osvojit i v případě, že jste začátečník. Proto bylo již na začátku zmíněno, že nejdůležitější je se neustále učit!

Zde je zajímavost na konec. Říká se, že pouze 20% úspěchu či neúspěchu při obchodování na burze tvoří metoda a money management, zbývajících 80 % je psychologie obchodníka, což je také velmi zajímavé téma k zamyšlení. Pokud se jedná o velmi široké pojetí tohoto pojmu, tak můžeme rozdělit emoce obchodníka na optimisty a pesimisty, což úzce souvisí s chamtivostí a strachem obchodníků na burze. Toto je tedy další důležitou znalostí, kterou byste při obchodování na burze měli alespoň trochu ovládat, jelikož se podle toho dá předpokládat co se bude na burze dít. Vždy lze totiž poznat, jaká z ,,nálad” na burze zrovna převládá. Každopádně toto je velmi obsáhlé téma, které zabere spoustu času k pochopení, takže podrobněji zase příště.

Shrnutí na závěr je tedy jaké? Neustálé učení se, vyhledávání informací, zvolení vyhovujícího brokera a zjasnění si priorit, jakým směrem chcete své obchodování na burze vést. A co je nejdůležitější? Nezapomínat, že obchodování na burze je hra, ve které se musí počítat se ziskem, ale také možnou ztrátou.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 851,60 Kč
Vybráno 31.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 161 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.